Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
παντως εγω αν ειχα οποιοδηποτε πτυχιο θα ντρεπομουν να το πω..
View attachment 147101
Γιατι μαλλον θα ντρεποσουν για τις γνωσεις σου... :thumbsup:

Αν και για τομ ηχο συγκεκριμενα,εμαθα περισσοτερο με διαβασμα εκτος σχολης!
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Ωραία !. Ποιό καλό παιδί θα μου πει τώρα γιατί έχουν διαφορετικές χωρητικότητες οι αγωγοί μεταξύ τους , ανα ζευγάρι? Λέει ο πίνακας conductors 1-2 110pF στα 100hz.
conductors 1-3 90pF στα 100hz. Γιατί ? Υπόψην οι αγωγοί μου φαίνονται ίδιοι και το καλώδιο είναι star quad. Δεν βλέπω πουθενά πλέξιμο ή κάτι περίεργο στην γεωμετρία του.
Εχεις φωτο κομμενο καθετα να δουμε κατασκευη;
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
μα ακριβώς για αυτό έγραψα σιγά τα ωα.

μια απλή σχολη γενικης κατεύθυνσης είναι

και έχει λίγο μεγαλύτερη σχέση με τον ήχο από τη φυσική.

δεν είναι για να το παίζεις επιστήμονας.
Σε αυτο κανεις ενα τεραστιο λαθος!Εκτος αν μου αποδειξεις το αντιθετο-δηλαδη ποτε το επαιξα επιστημονας!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
εγώ είμαι 41 και έχω ακόμα μαλλιά
εδώ να σας δω γατάκια
Α πάενε ρε.
Αβεσσαλώμ εδώ.
Σε συζήτηση πάνω στις οδηγικές ικανότητες από παθητικά προενισχυτικά στάδια - χωρίς καν εμπλεκόμενους μετασχηματιστές - είναι περιττό να ομιλούμε...περί τριχών. :sneaky:
 
Last edited:



Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Οπως οι περισσοτερες σχολες...γενικες και αοριστες...μια καποια θεωρια να δικαιολογει την υπαρξη τους..
πρακτικη και ουσια μηδεν.. αυτο το κανουν αριστα βεβαια..
οπως εγραφε ο τοιχος εξω απο το σχολειο με σπρει...τα σχολεια φωτιζουν μονο οταν καιγονται... (Α)
Τα μεγαλυτερα ξυραφια ηλεκτρονικοι που γνωρισα δεν εχουν βγαλει ΑΕΙ.Ξερεις οτι η πρακτικη και η εξυπναδα κανει τα μαστορια να ξεχωριζουν-η σχολη ειναι απλα η βαση...
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.875
Γιατι μαλλον θα ντρεποσουν για τις γνωσεις σου... :thumbsup:

Αν και για τομ ηχο συγκεκριμενα,εμαθα περισσοτερο με διαβασμα εκτος σχολης!
γενικα ειμαι πολυ ντροπαλος... αν και δε μου φενεται..
... η μονη (πραγματικη/αληθινη) γνωση θαρρω οτι ειναι η συνειδητοποίηση της ελλειψης αυτης.
αν προσπαθησω να το αποτυποσω με απλες λεξεις..
... ειναι οκαυ να λες οτι κσερεις μεχρι τα 25...για να καταλαβεις αργοτερα οτι πραγματικα δεν γνωριζεις...και να βιωσεις αυτη τη συνειδητοποιηση της πτωσης (οπως μας διδαξε πρωτα ο καμυ, και σε συνεχεια ο Μαρκ Σμιθ RIP - βλ πτωση)..
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
γενικα ειμαι πολυ ντροπαλος... αν και δε μου φενεται..
... η μονη (πραγματικη/αληθινη) γνωση θαρρω οτι ειναι η συνειδητοποίηση της ελλειψης αυτης.
αν προσπαθησω να το αποτυποσω με απλες λεξεις..
... ειναι οκαυ να λες οτι κσερεις μεχρι τα 25...για να καταλαβεις αργοτερα οτι πραγματικα δεν γνωριζεις...και να βιωσεις αυτη τη συνειδητοποιηση της πτωσης (οπως μας διδαξε πρωτα ο καμυ, και σε συνεχεια ο Μαρκ Σμιθ RIP - βλ πτωση)..
Ετσι μπραβο.Το χειροτερο ολων ειναι να λες οτι ξερεις τα παντα και να μην προσπαθεις να βελτιωνεσαι!Σε οποιαδηποτε ηλικια...!
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Για ξηγήσου.
από το όνομα star quad.
είναι 4 αγωγοί πλεγμένοι γύρω από ένα κεντρικο πλαστικό αγωγό.
οι διαφορες στη χωρητικότητα οφείλονται στις διαφορετικές αποστασεις
και/η διαφορετικές στροφές ένα μετρο των αγωγών.
 

Μηνύματα
12.855
Reaction score
10.072
Τα ζευγάρια είναι τα 1-2 και 3-4. Το κάθε ζευγάρι έχει τους αγωγούς τους απέναντι. Δηλαδή ο αγωγός 1, έχει δίπλα του τον 3 και τον 4 και δεν ακουμπάει με το ζευγάρι του, τον 2, που είναι απέναντι. Οι απέναντι αγωγοί λοιπόν, λόγω μεγαλύτερης απόστασης, έχουν μεγαλύτερη χωρητικότητα. Για αυτό ο 1 που ακουμπάει με τον 3, μεταξύ τους έχουν μικρότερη χωρητικότητα.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Για ξηγήσου.

Εχει το λινκ.
Το λινκ και το pdf του καλωδιου ειναι απλο σχεδιο.Μηπωςειναι ετσι σχεδιασμενο κατασκευαστικα ωστε να λυγιζει καλυτερα απο μια πλευρα;Για αυτο και η λιγο διαφορετικες χωρητικοτητες;
 


Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Σε αυτο κανεις ενα τεραστιο λαθος!Εκτος αν μου αποδειξεις το αντιθετο-δηλαδη ποτε το επαιξα επιστημονας!
τότε γιατί οποτε σε στριμώξουν αναφέρεις
ότι είσαι ηλεκτρονικός ραδιοφωνίας τηλεόρασης;
και μάλιστα αυτή τη φορα μας έβαλες και τις υποτροφίες μεσα.

μιλάω σοβαρά ότι είμαι και εγώ ηλεκτρονικός ραδιοφωνίας τηλεόρασης.
και έχω να σου πω ότι, όσα έμαθα τα έμαθα διαβάζοντας εκτος ύλης από χόμπι.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
τότε γιατί οποτε σε στριμώξουν αναφέρεις
ότι είσαι ηλεκτρονικός ραδιοφωνίας τηλεόρασης;
και μάλιστα αυτή τη φορα μας έβαλες και τις υποτροφίες μεσα.

μιλάω σοβαρά ότι είμαι και εγώ ηλεκτρονικός ραδιοφωνίας τηλεόρασης.
και έχω να σου πω ότι, όσα έμαθα τα έμαθα διαβάζοντας εκτος ύλης από χόμπι.
Ρε φιλε ακου εδω και διαβασε καλυτερα αυτα που γραφεις.

Κανενας δε με στριξωσε-για ολες τις γνωσεις μου απαντω επιστημονικα και αν κανω λαθος το παραδεχομαι.

Ο κωστας μου προτεινε να διαβασω εμπεδησεις και μιγαδικες και του θυμησα το επιπεδο γνωσεων μου.Εισαι οκ με αυτην την απαντηση;

Οι υποτροφιες ηταν προσωπικη απαντηση σε εσενα,που με προσβαλες χωρις λογο.Οκ;


Ασχολουμαστε με χαζα τοση ωρα!Κατι μου λεει τοι το πατε για 200 σελιδες!!
 


Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Τα ζευγάρια είναι τα 1-2 και 3-4. Το κάθε ζευγάρι έχει τους αγωγούς τους απέναντι. Δηλαδή ο αγωγός 1, έχει δίπλα του τον 3 και τον 4 και δεν ακουμπάει με το ζευγάρι του, τον 2, που είναι απέναντι. Οι απέναντι αγωγοί λοιπόν, λόγω μεγαλύτερης απόστασης, έχουν μεγαλύτερη χωρητικότητα. Για αυτό ο 1 που ακουμπάει με τον 3, μεταξύ τους έχουν μικρότερη χωρητικότητα.
Ναι αν δείς στον πίνακα αναφέρει αγωγούς ζεύγη , 1-2, 1-3. Γιατί?
 



Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.404
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top