Tannoy Gold


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.956
Reaction score
20.471
Εγω θα λεγα, επειδη το τεντωσατε λιγο παραπανω απ οτι θα πρεπε να χαλαρωναμε;

ακομα δε τ ακουσατε προβληματικο το βγαλατε!

υπαρχει κι επιλογη να μη το αγορασετε, οχι πως θα το κανατε φυσικα, αλλα ετσι κουβεντα να γινεται ε;

και χωρις καν να γραψω εντυπωσεις που ειναι περαν για περαν θετικες.
Γιάννη, καλημέρα.

Εάν το post μου προκάλεσε αυτή την αντίδραση, λυπάμαι, δεν ήταν αυτή η πρόθεσή μου.

Το μόνο που ήθελα να πω είναι ότι εφόσον είχες (έχεις) ένα ζευγάρι ηχείων ίδιας φιλοσοφίας (=ενεργά) με το ΤΑΝΝΟΥ και το μεν πρώτο παίζει "έτσι" (χωρίς φύσημα) ενώ το δε δεύτερο παίζει "αλλιώς" (με φύσημα), το μόνο που υπέθεσα είναι ότι μπορεί το δεύτερο να έχει κάποιο πρόβλημα - εξ ου κι η προτροπή μου να μιλήσεις με την κατασκευάστρια εταιρία.

Ούτε σκάρτα έβγαλα τα ΤΑΝΝΟΥ, ούτε - προφανώς - θα τα αγοράσω, ούτε προσπάθησα να μειώσω την αγορά σου.

Καλές ακροάσεις!
 


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Οταν τα μονιτορ ηχεια ειναι μεγαλυτερα απ το 27 ιντσων μονιτορ...

View attachment 149505
Παντως ειναι απολαυση τα ατιμα...

κατι τετοια γινονται και λες πως εχανα τοσο καιρο...
Γιάννη ειναι πανέμορφα οπότε τα 8 μια χαρά θα ειναι .
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Καλορίζικα και καλοακουστα.
Βάλε κανα καλό καλώδιο τροφοδοσίας ,σίγουρα έχεις κάποιο εκεί μέσα,μήπως αλλάξει τίποτα.
Και αν δεν αλλάξει δεν χάθηκε ο κόσμος,ένα τεστ ακόμα για καλώδια.
 



I

iason

Guest
Με ένα θωρακισμένο καλώδιο ρεύματος καλής ποιότητας, έχεις λύση το μισό (πρόβλημα).
 
  • Like
Reactions: PPG

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.444
Να τα καλιμπραρω ,να τα ισοσταθμισω να τα στησω σωστα ετσι ωστε να ακουω και πιστα, γιατι αυτο ειναι το ζητουμενο , δυο πιστα μονιτορς οχι δυο ηχεια για ακροαση , και να συνεχισω ακομα καλυτερα τη δουλεια μου
Αυτή είναι η ιστορία, έτσι ακριβώς. ;)

Ιδίως εφόσον αποτελούν εργαλεία δουλειάς, η αποστολή τους, ως μονιτορς, είναι να παίζουν πιστά, όπως και τα μονιτορς απεικόνισης που διαθέτεις για τις φωτογραφίες.

Όλα θέλουν καλιμπραρισμα, διότι αλλιώς δεν υπάρχει η απαιτούμενη "πιστότητα", είτε απεικόνισης είτε ήχου.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.259
Αυτή είναι η ιστορία, έτσι ακριβώς. ;)

Ιδίως εφόσον αποτελούν εργαλεία δουλειάς, η αποστολή τους, ως μονιτορς, είναι να παίζουν πιστά, όπως και τα μονιτορς απεικόνισης που διαθέτεις για τις φωτογραφίες.

Όλα θέλουν καλιμπραρισμα, διότι αλλιώς δεν υπάρχει η απαιτούμενη "πιστότητα", είτε απεικόνισης είτε ήχου.
Ετσι ακριβως οπως τα λες, ξερεις εσυ, να σε γλυψω λιγο, ξερεις, να βαλεις λιγο το χερακι σου στον εεεε.... στα ηχεια μου λιγο και στα μηχανακια μου εδω, να τα σινιαρεις, ξερεις, δε χρειαζεται να σου πω παραπανω...

Ηδη περιμενω το Μελιδη να ερθει να μετρησει για τις σωστες βασεις για ισοπλευρο τριγωνο κλπ.
 


jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.007
Reaction score
1.466
Καλησπέρα. Κανείς δεν ήθελε ούτε θέλει να μειώσει την αγορά σου. Η επιλογή και μόνο από το όνομα είναι super. Και για τα λεφτά τους σίγουρα είναι the bargain! Απλά εσύ μίλησες για το "ελάτωμά" τους, όχι εμείς, εσύ τα άκουσες πρώτος, όχι εμείς. Αν δεν σε χαλάει, πάσο. Σου είπα και πριν ότι σε λίγο καιρό θα το έχεις προσπεράσει. Πάντως ένα τόσο μεγάλο όνομα είναι λίγο άτοπο να κάνει τέτοια λάθη εκτός αν ξέπεσε σε τίποτα φασόν από άλλο σχιστομάτη κατασκευαστή ηλεκρικών σίδερων και απλώς του δίνει μόνο τα μεγάφωνα (ή του έδωσε την άδεια να φτιάξει και αυτά...).
Περιμένουμε ακουστικές εντυπώσεις. Και από πλευράς ισχύως, μέγιστης έντασης κλπ. Το περίγραμμα των κουμπιών λειτουργεί σαν bass reflex; Απο φινίρισμα πως είναι; Έχουν καπάκια μπροστά;
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.449
Ηδη περιμενω το Μεθλιδη να ερθει να μετρησει για τις σωστες βασεις για ισοπλευρο τριγωνο κλπ.
παιδάκι μου δεν παρακολουθείς ? τι να σου κάνει και αυτός ο Μελίδης
γιατί δεν λες τον @Γιάνννης να σου φέρει 2 πλαστικά καρεκλάκια:lolsign::lol:
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.463
Reaction score
30.664
παιδάκι μου δεν παρακολουθείς ? τι να σου κάνει και αυτός ο Μελίδης
γιατί δεν λες τον @Γιάνννης να σου φέρει 2 πλαστικά καρεκλάκια:lolsign::lol:

...και από μια κουβερτούλα.

Ίσως από εκεί να προέρχεται το φύσημα, να έχουν κρυώσει και να έχουν ακροαστικά.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.449
...και από μια κουβερτούλα.

Ίσως από εκεί να προέρχεται το φύσημα, να έχουν κρυώσει και να έχουν ακροαστικά.
να τα βάζει και φυσιομέρ 3 φορές τη μέρα :cry:
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.449
Πως φαινονται οι φρεκιοι μπαμπαδες.
και που σαι ακόμα...του Γιάνννη του έχω και έτοιμη βάση για το κεντρικό μόλις αποφασίσει να γίνει πολυκάναλος:lolsign:

 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.259
Εμενα ο γιατρος παντως, ενω η μικρη βηχει ακαταπαυστα για 2-3 μηνες σα να κανε 2 πακετα τσιγαρα σερι, μου πε να μη τη δωσω τιποτα επειδη λεει ειναι απ τον παιδικο και οτι θα φυγει απο μονο του, κι εχω φρικαρει.

αποβδομαδα επειδη ακομα βηχει φυσικα, παω σε αλλο γιατρο και οταν επιστρεψω να παω και θα του τα βαλω ... στ...

:roflmao:
 

Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
Αν ψαχνεις παιδιατρο μπορω να σου συστησω μαχιμη του ιπποκρατειου που αποφευγει αντιβιωσεις, ειναι λιγο της λογικης "και τι εγινε" αλλα γενικα φερνει αποτελεσμα εκει που εχει ουσια.
Εν προκειμενω μαλλον zirtek θα μας ελεγε.
 
Last edited:



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.884
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top