Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)



D

Deleted member 23222

Guest
το σκεφτομουν το νεο εσπας να το παρω για να αλλαξω το c4 grand picasso, αλλαηταν πολυ μεγαλη η διαφορα στα χρηματα...
Το σκεφτομαι ακομα βεβαια
Έχω την άποψη ότι αν αγαπάς τα Γαλλικά, όπως τα συμπάθησα κι εγώ, πρέπει να μείνεις στη Citroen.
Η Πεζό πάει σε μια κατηγορία τιμής που δεν ανταποκρίνεται με το value, ενώ με τη Renault είχα παλιά θέμα με τις πολιτικές των εν Ελλαδι αντιπροσώπων.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Έχω την άποψη ότι αν αγαπάς τα Γαλλικά, όπως τα συμπάθησα κι εγώ, πρέπει να μείνεις στη Citroen.
Η Πεζό πάει σε μια κατηγορία τιμής που δεν ανταποκρίνεται με το value, ενώ με τη Renault είχα παλιά θέμα με τις πολιτικές των εν Ελλαδι αντιπροσώπων.
Νομιζω ειναι καλυτερο κι ανωτερο αυτοκινητο απ το δικο μου, του 2014 , οσο το μελετησα.
 

D

Deleted member 23222

Guest
Καλέ τα μπουζιά αλλάζονται κάθε ποτέ πιά. :p
Φαναράκηδες!!
Μοστραδόροι!!


Γκομενιάρηδες!!! :laugh:
Νομιζω ειναι καλυτερο κι ανωτερο αυτοκινητο απ το δικο μου, του 2014 , οσο το μελετησα.
Τότε τα ds τι να πουν που είναι και όμορφα;;
Εγώ πήγα και μου το άλλαξαν αλλά χρειάστηκε να φάω 2 μέρες από τη ζωή μου.

Την πρώτη έπρεπε να πάω για να ελέγξουν με μικροκάμερα αν όντως έχει παρουσιάσει πρόβλημα και μόνο αν έβλεπαν πρόβλημα θα το άλλαζαν (αφού έκαναν παραγγελία το ανταλλακτικό, οπότε δεν γινόταν να το κάνουν την ίδια μέρα).

Δηλαδή έπρεπε να ταλαιπωρηθώ εγώ για να μην μπει η BMW σε παραπάνω έξοδα και αλλάξει προληπτικά και κάποιο που δεν έχει παρουσιάσει μέχρι στιγμής πρόβλημα. Λες και αποκλείεται να παρουσιάσει αργότερα, εφόσον ήδη ξέρουν ότι πρόκειται για προβληματικό εξάρτημα!

Για να μην πω ότι το πλασάρουν ως "καμπάνια" (δεν το λένε ανάκληση) και δεν το είχαν ανακοινώσει στα μέσα, τυχαία το έμαθα.

Το μόνο θετικό ότι μαζί με το ψυγείο αλλάζουν και τη βαλβίδα AGR η οποία μου είχε χαλάσει ΞΑΝΑ, μέσα σε 6-7 μήνες από όταν την είχα αλλάξει και πάλι. Αν με ξαναπιάσουν πελάτη σφυρίξτε μου... >:(


Είσαι 100% σίγουρος; Γιατί εμένα είναι B47 και όπως είπα μου το άλλαξαν, αφού πρώτα επιβεβαίωσαν πως είχε πρόβλημα.
Mέχει και το 2017 έχει βγει η ανάκληση για τους B47 και ανάλογα το μοντέλο.
Δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάτι νεότερο.
Εγώ πήγα και μου το άλλαξαν αλλά χρειάστηκε να φάω 2 μέρες από τη ζωή μου.

Την πρώτη έπρεπε να πάω για να ελέγξουν με μικροκάμερα αν όντως έχει παρουσιάσει πρόβλημα και μόνο αν έβλεπαν πρόβλημα θα το άλλαζαν (αφού έκαναν παραγγελία το ανταλλακτικό, οπότε δεν γινόταν να το κάνουν την ίδια μέρα).

Δηλαδή έπρεπε να ταλαιπωρηθώ εγώ για να μην μπει η BMW σε παραπάνω έξοδα και αλλάξει προληπτικά και κάποιο που δεν έχει παρουσιάσει μέχρι στιγμής πρόβλημα. Λες και αποκλείεται να παρουσιάσει αργότερα, εφόσον ήδη ξέρουν ότι πρόκειται για προβληματικό εξάρτημα!

Για να μην πω ότι το πλασάρουν ως "καμπάνια" (δεν το λένε ανάκληση) και δεν το είχαν ανακοινώσει στα μέσα, τυχαία το έμαθα.

Το μόνο θετικό ότι μαζί με το ψυγείο αλλάζουν και τη βαλβίδα AGR η οποία μου είχε χαλάσει ΞΑΝΑ, μέσα σε 6-7 μήνες από όταν την είχα αλλάξει και πάλι. Αν με ξαναπιάσουν πελάτη σφυρίξτε μου... >:(


Είσαι 100% σίγουρος; Γιατί εμένα είναι B47 και όπως είπα μου το άλλαξαν, αφού πρώτα επιβεβαίωσαν πως είχε πρόβλημα.
Για αυτό όμως τα έπαιζε η AGR...
 
Last edited by a moderator:

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Ρωτήστε να μάθετε και για τους βενζινοκινητήρες της BMW....πολλαπλασιαστές, σπασμένοι εκκεντροφόροι κλπ κλπ

πάρτε μερσεντε
Πετρέλαιο
 


D

Deleted member 23222

Guest
πάρτε μερσεντε
Πετρέλαιο
Kαι εκεί τα Αμερικανάκια ανέβαζαν κάτι ωραία...

Λαδάκια, πολύ συχνά, σχολαστική συντήρηση, ζέσταμα (άσε να λένε πως δεν), χρήση όσο το δυνατό σε ανοιχτούς δρόμους, λίγη υπομονή πριν το σβήσιμο, αγάπη , προδέρμ...

Αυτά και πίστη στην τύχη.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Kαι εκεί τα Αμερικανάκια ανέβαζαν κάτι ωραία...

Λαδάκια, πολύ συχνά, σχολαστική συντήρηση, ζέσταμα (άσε να λένε πως δεν), χρήση όσο το δυνατό σε ανοιχτούς δρόμους, λίγη υπομονή πριν το σβήσιμο, αγάπη , προδέρμ...

Αυτά και πίστη στην τύχη.
η μαύρη εποχή ήταν η δεκαετία που ειχαν μπλέξει με τη Chrysler αν θυμαμαι καλα.
 

D

Deleted member 23222

Guest
η μαύρη εποχή ήταν η δεκαετία που ειχαν μπλέξει με τη Chrysler αν θυμαμαι καλα.
Ναι,
Πάντως σε αυτή τη κατηγορία, μιλάμε για εξαιρετικά πολύπλοκες κατασκευές υπερυψηλής απόδοσης, όπου η...αξιοπιστία είναι απλά σε άλλη διάσταση σε σχέση με...Lexus, ακόμα και αν πονέσει η τσέπη.

Οι σιδεροφάγοι, θα διαλύσουν κι ένα Corolla, πανεύκολα.
Εκεί έχω πια καταλήξει, μετά από κάποιο (λίγο σχετικά με άλλους) ψάξιμο.

ΥΓ. Και καλύτερα να χαλάσει κάτι, παρά να ακουμπήσεις κάτι... :p
 












Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.211
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top