Αναβάθμιση σε νέα έκδοση

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Δεν έχει αλλάξει τίποτα στο σάιτ και από διαφορετικά μηχανήματα και browsers που δοκίμασα όλα δουλεύουν χωρίς πρόβλημα.
 


ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
Firefox όχι, αλλά και το Opera ψιλοζορίζεται.
Ίσως φταίει η τελευταία ενημέρωση των Windows πριν 2-3 μέρες νομίζω.
σε άλλ Η/Υ με W10Pro και ίδια έκδοση Chrome δεν το κάνει, ίσως είναι από τα W10Home
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
με την ευκαιρία που μου δόθηκε αυτές τις Άγιες μέρες :biggrin:
κ μιας που πετύχαμε και τον @Defkalion στο πόστο

εντόπισα μια κατ εμέ λάθος προοπτική της λειτουργίας ban ειδικά για εκείνους που έχουν auto log in στον browser τους και είπα να το αναφέρω...

από την στιγμή που μπορείς να παρακολουθήσεις σχεδόν όλο το site σε guest mode χωρίς δικαίωμα συμμετοχής στις συζητήσεις....
γιατί να μην ισχύει το ίδιο και για τον μπαναρισμένο?
ή ας μπει κλιμακωτά λειτουργία semi και final ban με αντίστοιχα δικαιώματα...:p


είναι εξαιρετικά κουραστική διαδικασία το να ανοίγεις άλλους browser ή να μπαίνεις σε ανώνυμη λειτουργία.....

σου χαλά την εργονομία βρε αδερφέ....

ζητάω πολλά?:cry::lolsign:
 

P

PMC

Guest
Να προτείνω και εγώ κάτι?
Νομίζω πως θα ήταν χρήσιμο να μπορείς όταν θα είσαι στην λίστα με τα what’s new να μπορείς να επιλέξεις πια δεν θες να διαβάσεις και να βγαίνουν από την λίστα . Τικ και διαγραφή .
Γίνεται ?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Να προτείνω και εγώ κάτι?
Νομίζω πως θα ήταν χρήσιμο να μπορείς όταν θα είσαι στην λίστα με τα what’s new να μπορείς να επιλέξεις πια δεν θες να διαβάσεις και να βγαίνουν από την λίστα . Τικ και διαγραφή .
Γίνεται ?
όμορφο παιδί είσαι....νόμιμος είσαι....είχες και γενέθλια
κάτι θα κάνουμε για την περίπτωσή σου :laugh:
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Τούτη την ώρα το σάιτ κάνει διάφορα παλαβά. Κάθε λίγο και λιγάκι πετάει "502".
ναι...έγινε λάθος...
τώρα όπου να ναι το φτιάχνουν το σωστό Λαγκαδιανέ....
θα πετάει τον 902 :whistling::laugh: :lolsign:
 





melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Όταν σε ποστ μπαίνει βίντεο από facebook δεν μπορώ να το παίξω. Αν είναι απλά ένα ποστ του facebook το βλέπω κανονικά. Από safari. Καμιά ιδέα κανείς;
 

Μηνύματα
99
Reaction score
320
Κάποια στιγμή θα μπορούσατε να βάλετε κάποιο κώδικα, στα κείμενα που γίνεται text-transform: uppercase; να μην φένονται οι τόνοι άμα είναι Ελληνικά. Π.χ. στους τίτλους των θεμάτων της αρχικής. Απ' όσο ξέρω δεν είναι δύσκολο (αν και δεν ξέρω να το κάνω ο ίδιος).

:oops:
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Επίσης, εμείς που έχουμε στημένο ηχοσύστημα στο γραφείο, με κεντραρισμένη την οθόνη, βλέπουμε τα κείμενα από τα θέματα όλα προς τα αριστερά. Και ενώ καθόμαστε ακριβώς στο κέντρο στο sweet spot, τα μάτια μας πρέπει να κοιτάζουν αριστερά για να διαβάσουν το forum. Επειδή αριστερά υπάρχει μικρό κενό και δεξιά τεράστιο. Γίνεται να κεντραριστεί;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Π.χ. στους τίτλους των θεμάτων της αρχικής. Απ' όσο ξέρω δεν είναι δύσκολο (αν και δεν ξέρω να το κάνω ο ίδιος).
Αυτό θα ήταν πολύ ωραίο, με ενοχλεί κι εμένα ιδιαίτερα. @Defkalion;

Γίνεται να κεντραριστεί;
Όχι βέβαια. Δεξιά βρίσκονται οι πληροφορίες μηνυμάτων και μελών.
 


Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Σιγά μη σταματήσει, οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε πάθει εξάρτηση, άσχετο, η φιγούρα Alien είναι γαμάτη αν μπορεί ο Zizik να πει από που την έχει αγοράσει και πόσο, thanks..
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Μάλλον δεν έγινα κατανοητός, για αυτό στο ζωγράφισα.

page1.jpg


Η κατακόρυφη γραμμή είναι στο κέντρο της εικόνας. Το κείμενο των μελών αρχίζει 505 pixels αριστερά από το κέντρο και τελειώνει 330 pixels δεξιά από αυτό.

Επίσης υπάρχουν τα κενά 1. και 2. αριστερά και δεξιά που είναι ίσα και ίσα με 250 pixels.
Η πρότασή μου είναι να μεγαλώσει το κενό 1. και να μικρύνει το κενό 2 έτσι ώστε το κείμενο να είναι κεντραρισμένο. Δεν θα χαθούν πληροφορίες.
Προτείνω το κενό 1. να γίνει 340 pixels και το κενό 2. να γίνει 160 pixels.
@Defkalion τί νομίζεις;
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.201
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top