Θινκ εγκαίν ρε χαμένε!

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Η ραμ είναι κινέζικη όμως.
Πράγματι. Αυτό δεν το είχα σκεφτεί! ωωωω, πρότεινέ μου μνήμη γιατρέ μου! τη πιο χαϊεντάδικη σε παρακαλώ!!

( με ευανάγνωστα γράμματα παρακαλώ, όχι όπως ξέρετε εσείς οι γιατροί να συνταγογραφείτε!!)
 





Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Για να έχετε όλη την συλλογή.:biggrin:

Το απόγευμα, Θεού θέλοντος και ιού επιτρεποντος, θα τα πούμε στο χαιενταδες με περικεφαλαια :biggrin:
 


Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Εγώ πάλι απορώ με τις επιλογές που κάνετε εσείς οι πλούσιοι. D-link; Ντη-Λινκ; Ούτε ένα TP-link, ούτε Νετγκήαρ; Ούτε καν ένα Μικροτίκ ή έστω ένα Σίσκο; Και μου θέλετε high end. Τς τς τς, τί κόζμος...

Ιιιι ! Τρια που εχω, να τα πεταξω δηλαδης;;;
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Κάποιος δε τον έδειρε ακόμα;
Σου είπε. Αν θες να σώσεις το κόσμο από άτομα σαν και αυτόν κάνε δικό σου YouTubοκάναλο. :biggrin:


πλάκα πλάκα μου έχει περάσει από το μυαλό η οπτικοποίηση των βασικών αρχών όπως αυτά που έχετε γράψει όλοι εσείς οι gurus εδώ μέσα. Είμαστε στην εποχή του video και η αλήθεια είναι ότι το visual είναι ποιό ευχάριστο και κατανοητό. Πολύ δουλειά όμως, πάρα πολύ λέμε.
 



Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Tετοια θελω να βλεπω, δωστου μου ιζολατιον και παρτε μου την ψυχη .Θα το τσιμπησω, θα ειναι ο δεκατος ιζολειτορ που θα βαλω στην αλυσιδα :p .Ασεπου μπορει να προστατευει και απο ..ιους.Σε κανει ευτυχισμενο, εχεις ευεξια, αρα και πιο θωρακισμενο ανοσοποιητικο συστημα :roflmao:
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Παιδια πάρτε ενα switch της Microtik του πενηντάρικου και βάλτε το μετα το router. Μετα μιλαμε...

Αν ακούσετε διαφορά, πάρτε αλλο ενα και συνδέστε το με το προηγουμενο με οπτική ίνα. Και στο τελος αν είσαστε μερακληδες βάλτε τους και γραμμικά τροφοδοτικά.

Και αφου φτάσετε εκει και δεν μπορείτε να εξηγήσετε τι συνεβη στον ηχο του συστήματος, πετάξτε τα ολα και βάλτε ενα Melco S100 και κάντε πλακα στους φίλους σας που έρχονται για ακροαση και τους βάζετε να βγάζουν το switch απο το δίκτυο... και σας κοιτάνε σαν εξωγήινο γιατι δε μπορουν να καταλάβουν τι στο καλο εγινε....

Τα παραπανώ δεν συνιστώνται για συστήματα στα οποία δεν ακούμε διαφορές οταν αλλάζουμε καλώδια κλπ. Σε τέτοιες περιπτώσεις καλυτερα να φάμε το πενηντάρικο σε σουβλάκια....
 



Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Και τι γινεται με τα ηχοτρονια για εμας που δεν ειdαμε το video ? Aντι να κινουνται αναρχα, να συγκρουονται μεταξυ τους , να ειναι επιρρεπη σε κακες παρεες, πανε ολα μαζι νοικοκυρεμενα , με ενα κοινο σκοπο , τον ηχητικο ρεαλισμο ? :D
Απελευθερωνονται οι παραγωγικες δυναμεις και ο ηχος , αντι να μοιαζει με δυστροπο μουλαρι σε μονοπατι , μοιαζει με μαστανγκ που ξεχυνεται στην λεωφορο ? :D
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Παιδια πάρτε ενα switch της Microtik του πενηντάρικου και βάλτε το μετα το router. Μετα μιλαμε...

Αν ακούσετε διαφορά, πάρτε αλλο ενα και συνδέστε το με το προηγουμενο με οπτική ίνα. Και στο τελος αν είσαστε μερακληδες βάλτε τους και γραμμικά τροφοδοτικά.

Και αφου φτάσετε εκει και δεν μπορείτε να εξηγήσετε τι συνεβη στον ηχο του συστήματος, πετάξτε τα ολα και βάλτε ενα Melco S100 και κάντε πλακα στους φίλους σας που έρχονται για ακροαση και τους βάζετε να βγάζουν το switch απο το δίκτυο... και σας κοιτάνε σαν εξωγήινο γιατι δε μπορουν να καταλάβουν τι στο καλο εγινε....

Τα παραπανώ δεν συνιστώνται για συστήματα στα οποία δεν ακούμε διαφορές οταν αλλάζουμε καλώδια κλπ. Σε τέτοιες περιπτώσεις καλυτερα να φάμε το πενηντάρικο σε σουβλάκια....
Καλημερούδια! Εγώ πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω. Είναι δυνατόν να αλλάξει η δομή του αρχείου κατά τη μεταφορά απο το ένα σημείο στο άλλο; Εγώ ας πούμε που δεν παίζω με 1:1 ανάγνωση, αλλά κασάρω όλο το υλικό στη ραμ ( το οποίο υλικό παίρνω απο το δεύτερο pc που βρίσκεται σε άλλο δωμάτιο ), είναι δυνατόν να επηρεαστώ απο τη χρήση ενός switch? Δηλαδή, να σεβαστώ το ότι μπορεί να σημειωθούν σφάλματα κατά τη μεταφορά του αρχείου απο τον ένα υπολογιστή στον άλλο που για να διορθωθούν απαιτούν χρόνο και αυτή η διαδικασία να οδηγήσει σε jitter (?). Να τονίσω για μια ακόμη φορά, ότι ακόμα και στον ( χάλια ως γνωστόν ) χώρο μου, ακούω διαφορές όταν φορτώνω όλο το τραγούδι στη ραμ ( γι'αυτό και αγόρασα πολλή ραμ, να'χει να παίζει το χρυσούλι μου! ).
Ευχαριστώ!
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.125
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top