Το συστημα μου παιζει πολυ ασχημα...

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
ειναι σπαζοκεφαλια ο χωρος
εχει ανοιγματα σε ολες τις λαθος θεσεις.
ισως ο γωνιακος καναπες να ειναι υπερβολη για τοσο μικρο χωρο και σιγουρα μα κοβει πολλες επιλογες στη χωροθετηση, απο την αλλη η ξαπλα που μπορει να απολαυσει κανεις σε τετοιο καναπε ειναι πολλες φορες υπερανω ηχοσυστηματος.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
ειναι σπαζοκεφαλια ο χωρος
εχει ανοιγματα σε ολες τις λαθος θεσεις.
ισως ο γωνιακος καναπες να ειναι υπερβολη για τοσο μικρο χωρο και σιγουρα μα κοβει πολλες επιλογες στη χωροθετηση, απο την αλλη η ξαπλα που μπορει να απολαυσει κανεις σε τετοιο καναπε ειναι πολλες φορες υπερανω ηχοσυστηματος.
εχω κατεργαστει σχεδιο σου λεω ... :biggrin:
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
... και για να απαντήσω για τελευταία φορά στον αξιότιμο κύριο KICKER, καθώς δε θα ήθελα να μπω σε μία ψυχοφθόρα διαδικασία διαλόγου μαζί του, σε κάποια θέματα που μου έθεσε:
Για ποιο λογο κοινοποιησατε την πολη που μενω; Ειναι δεδομενο θεσης του GDPR. Εχω ανεβασει και φωτογραφιες απο τον χωρο μου ταυτοχρονα.
τι θα γινει με τα υπολοιπα στοιχεια που εχετε στην κατοχη σας; Που θα τα κοινοποιησετε;

ενημερωσατε ή δεν ενημερωσατε για τις σιτες που φευγουν στο εκθεσιακο subwoofer πριν το αγορασω;
οταν σε ενημερωσα τηλεφωνικα για το προβλημα τι κανατε; Εχω ενα ελατωματικο προϊον. Τι θα γινει με αυτο;
οποιος κανει φασαρια μπαινει τιμωρια ετσι παει; Τι ακριβως πρεπει να κανετε σαν ιδιοκτητης σε ενα ελατωματικο προϊον;
δειτε την ημερομηνια πανω πανω.

παρακαλω απαντηστε σε αυτα τα 2. Δεν σκεφτεστε κατι να γραψετε και για αυτο;
 
Last edited:


Μηνύματα
954
Reaction score
518
ποτε δεν ειχα προσκληση και ακροαση. Εμενα δεν μουνεδωσε προσκληση σε γαμο.

εσεις μας λεγατε εμεις ομως δεν ειπαμε αλλα ναι μπορεσαμε και τελικα οχι δεν εγινε αλλα τελικα μας ειπατε. Πως λεγοταν εκεινος ο προπονητης Ποδοσφαιρου;

Εκει που παραδωθηκα στο γελιο...ηταν οταν ειπε...

Δώσατε ηχείο για ψηλό έπιπλο
ή για (ηχειο)βάσης χωρίς τις βάσεις.

που ειναι οι βασεις ρε αλητες;
επισης θελω το μαγαζι να απαντησει γτ δεν εδωσε ηχειο για χαμηλο επιπλο. γτ δεν εβγαλε το καταστημα χαρακα να μετρησει επιπλο και μεσο ορο υψος τυμπανου (ειναι ενα μηχανημα που μετραει καθε δευτερολεπτο το υψος και παιρνει μεσο ορο με ελαχιστη ωρα καθισιου 8ωρες) και υστερα να στειλει την μελετη με μαιλ στην εταιρια που θελει ο φιλος, να του βγαλουν ηχειο στα μετρα που χαμηλου επιπλου. Γιατι; Στα κουστουμια πως γινεται;

εγω συνηθως μπροστα εκτωνονομαι. Τωρα σοβαρα απο το συστημα σου η εκτονωση ειναι που σε πειραζε;

εγω ειχα παραγγειλει ηχειο με instagram...με twitter δεν παιρνω δεν αποδιδουν στο 100%.

τωρα σιτες ειχα παρει εχω εξυπνη σιτα αλλα.....δεν βγηκαν καλες...κατσε να παρω τηλ να τους το πω με αφορμη οσων λες, αυτα σου λεει με μαγνητη....περας με ρολοι και σου μαγνητιζει τους δειχτες του ρολογιου....μετα λενε γτ παω στην δουλεια 3ωρες μετα.

εγω μια φορα ειχα παρει συστημα που δινει το 36% της δυναμης του. Το υπολοιπο θα ειχε χαθει στην διαδρομη.

μπανανες. προτεινω εξετασεις αιματος καλιο και νατριο με καθε αγορα καλωδιων. Εαν εισαι υψηλα χωρις μπανανες. Το νατριο προληπτικα εφοσον κοιτας για ηλεκτρολυτες.

υπαρχει παραβιαση gdpr. Πλεον σε ξερω προσωπικα και μπορω να σε αναγνωριζω στον δρομο και μαλιστα ταυτοποιησα οτι αυτος που αφηνει..........τις σιτες.....εισαι εσυ, για να καβατζωνεις το παρκινγκ. Σε βρηκα.....βαλε βγαλε σιτες ετσι χαλασαν.

οκ σοβαρα....μηπως οι καινουργιες σιτες θα ερχοντουσαν απο κινα και λογω ιου ακυρωθηκε η παραγγελια; Ειναι εθνικο ζητημα δεν θα μας κολλησεις εσυ και οι σιτες σου. Εχουμε μικρα ...σκυλια.
 
Last edited:


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Ποδοσφαιρου
δεν μπορω να πω ονομα, καθοτι GDRP βρες το μονος σου το ονομα του εν λογω κυριου στο λινκ εδω
Αυτό με το μαγνήτη δεν το πολυκατάλαβα να πω την αλήθεια.. :prankster:
ελπιζω σε 10 χρονια απο τωρα να εχει βγει ακρη...
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.451
Reaction score
5.550
Too much drama, no action...

Σαν το ανέκδοτο με το Αμερικάνικο υποβρύχιο που ήθελε τον ξένο... φάρο να... αλλάξει πορεία.

Φίλε μου καλέ, σου πουλάω εγω σε πραγματικά τιμή ευκαιρίας ένα ζεύγος Magnepan MG3.6 και ένα subwooferάκι Velodyne SPL-800 Ultra.

Και αυτά "πόνο" στο αυτί θα σου κάνουν ( πως ακριβώς γίνεται πόνος στο αυτί δεν μπορώ να φανταστώ ) στον χώρο σου.

Αυτή τη στιγμή έχεις βάλει τα πόδια σου σε κινούμενη άμμο και κουνιέσαι σαν τρελλός βυθιζόμενος στο ίδιο σημείο συνεχώς.

Πέρασε πολύς καιρός, δεν μπορείς να δώσεις πίσω στο κατάστημα τα ηχεία.
Το κατάστημα έχει τα δίκια του, και έχεις και εσύ κάποια δίκια.

Μόνη λύση σου αυτή τη στιγμή, να ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ καμμία συμβουλή μπας και βελτιωθεί ο χώρος και ο ήχος σου.

Ειδάλλως θα μείνεις μόνος σου να γράφεις εδώ με τον εαυτό σου.

Δεν πας πουθενά έτσι όπως κάνεις τώρα.

Φιλικά!
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Και αυτά "πόνο" στο αυτί θα σου κάνουν ( πως ακριβώς γίνεται πόνος στο αυτί δεν μπορώ να φανταστώ ) στον χώρο σου.
δεν καταλογισα κατι για αυτο στο συγκεκριμενο καταστημα. ακουσα την αποψη του καταστηματος.
επειδη εχει και τα υπολοιπα προσωπικα μου δεδομενα, θα ηθελα μια απαντηση, οπως και για το subwoofer.
συγνωμη αν σε ενοχλω, το θεμα το ανοιξα ατομικα κανεις δεν σε υποχρεωνει να συμμετεχεις.

προφανως θα ακολουθησω συμβουλες ποιος ειπε οχι; Πρεπει να γινει τωρα και αμεσα;

θελω 2 απαντησεις, εστω ετσι οπως απανταει ο συγκεκριμενος απο για τις 2 ερωτησεις που εκανα. Αν ενοχλησαι κλεισε το θεμα.
για σενα μπορει να ειναι ασημαντο για μενα ειναι σοβαρο
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Ξεκινάμε αρχικά από τον χρυσό κανόνα, δεν έχει σημασία ποιος τον έγραψε, κρατήστε μόνο ότι τον έγραψε κάποιος που γνωρίζει πιο πολλά από σας. :biggrin:

Subwoofer/Speakers/Receiver/DVD Player
500-1000€: 40% / 25% / 25% / 10%
1000-2000€: 50% / 32% / 20% / 8%
2000-5000€: 40% / 40% / 15% / 5%
5000-20000€: 45% / 45% / 7% / 3%


Βλέπετε καθαρά ότι ο φίλος μας έκανε ένα πρώτο σφάλμα.

Δεύτερον, ενημερωνομαστε από το ίντερνετ, τα μαγαζιά θέλουν να πουλήσουν την πραμάτειά τους και δεν αξίζει καμία επίσκεψη, χάσιμο χρόνου.

Τρίτον, ο χώρος είναι ένας πολύ πολύ σημαντικός παράγοντας που πρέπει να ληφθεί υπόψιν, αλληλεπιδρά δυστυχώς. Θα είχε νόημα η γνώμη ενός ειδικού και ας κοστίζει.
 

Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Στο συγκεκριμενο μαγαζι ειχα παει πριν 2-3 χρονια με ενα μπατζετ οπως το δικο σου .
Χωρις να πω τιποτα μου προτειναν να γινει ακροαση των μηχανηματων στο σπιτι μου
Σε ενισχυτη που ειχα αγορασει ως demo και παρουσιασε προβλημα αποκατασταθηκε σε 2 μερες
Ολο αναφερεσει για τα εκθεσιακα μηχανηματα αλλα η προσφορα αναφερει ξεκαθαρα οτι ειναι demo και τα αγορασες
Αν συνεχισεις να ψαχνεσαι με ηχεια και τα χωσεις στο επιπλο που βλεπω σε λιγο καιρο θα τους λες και ευχαριστω που δεν σου προτειναν μεγαλυτερα , με περισσοτερα εξοδα .
Ειμαι σιγουρος πως με μια διαφορετικη προσεγγιση και συμπεριφορα στο καταστημα το προβλημα στη σιτα θα ειχε λυθει
 


Μηνύματα
954
Reaction score
518
Αυτό με το μαγνήτη δεν το πολυκατάλαβα να πω την αλήθεια.. :prankster:
εξυπνη σιτα αυτο στο τηλεμαρκετινγκ....εχει μαγνητες. Το ρολοι εχει μεταλλικους δειχτες...περνας απο εκει και λογω μαγνητικου πεδιου τραβαει τους δειχτες του ρολογιου χειρος. Φιλοι μου εκατσαν μεχρι πρωι λεγοντας εχουμε ακομα(ειχαν περασει απο την σιτα) και εγω δεν πηγα δουλεια ποτε.

επισης πως πουλανε ηχειο βασης...χωρις την βαση. Αφου λεει ηχειο βασης...δεν πρεπει να εχει μεσα στην συσκευασια την βαση; Το ιδιο γινεται και για ονομασιες μαχαιρι ψωμιου (χωρις το ψωμι), σουβλα αρνιου(χωρις αρνι....μαυρο πασχα εκανα) και το χειροτερο καναπες σαλονιου( χωρις καποιο σπιτι με σαλονι.....εστω στα πατησια ρε αδερφε).

εγω εχω κολλησει με μπλου τακ με αρτια αποτελσματα τα εξης.
Σημειωμα που αναγραφει ¨μανα φαε θα αργησω¨ και οταν γυρισα το σημειωμα ηταν εκει.
σκισιμο σε λαστιχο φορτηγου.
ψυγειο αυτοκινητου.
και ταβανι που σταζει απο βροχη.
επισης ειδα μηχανικο αεροσκαφους διαδρομης αθηνα πακισταν και πισω, να κολλαει....αναλαμπων ερυθρο φανο δεξιου πτερυγιου. Κομματι Πτερυγιου απο τα ντροπς προσγειωσης. Και πτυσομενο τραπεζακι φαγητου στην θεση 12a.

τωρα και κατι αλλο...εχτισα και ενα εξτρα δωματιο-επεκταση(επι κρισης...παει το πασοκ!) δηλωμενο στην εφορια και στην πολεοδομια απο μπλου τακ. Το αποτελεσμα; Δεν χρειαζεται να βαλω ποντικοπαγιδες. Οτι περναει απο πανω κολλαει.
 
Last edited:

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Όλοι έχουμε καταλάβει πως γνωρίζεις το τηλέφωνο του καταστήματος.
Κάλεσέ τους λοιπόν, τι περιμένεις , να περάσει κανα εφτάμηνο_
δεν λειτουργει το τηλεφωνο, διαφωνουμε τελειως για το τι λεμε και οι 2 αφου το κλεισουμε
επισης η αναρτηση της πολης που μενω εγινε εδω, γιατι να μην απαντησει εδω μια που σημερα το εκανε.
ρωτησα 5 φορες δεν μου απαντησε οφειλει μια απαντηση νομιζω.
αλλα και το αλλο θεμα με το subwoofer?
 


Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
δεν λειτουργει το τηλεφωνο, διαφωνουμε τελειως για το τι λεμε και οι 2 αφου το κλεισουμε
επισης η αναρτηση της πολης που μενω εγινε εδω, γιατι να μην απαντησει εδω μια που σημερα το εκανε.
ρωτησα 5 φορες δεν μου απαντησε οφειλει μια απαντηση νομιζω.
αλλα και το αλλο θεμα με το subwoofer?
Αυτή η επιμονή μου θυμίζει ένα γέρο που πήγαινε την νυφη του δικαστήριο γιατί του είχε κλέψει τα μανταλάκια και μια πενσα.
Έλεος με τα προσωπικά δεδομένα σου ρε φίλε.
Ο Εσκομπάρ είσαι?
Χαλάρωσε λίγο στο λέμε όλοι.
Δεν θα έρθουμε να σου κλέψουμε το σπίτι στο Λουτράκι.
Η να ψάξουμε όλο το λουτρακι σε ποιο κουδούνι γράφει kicker να έρθουμε να στο πατάμε νυχτιατικα για σπάσιμο.
 



Μηνύματα
954
Reaction score
518
Ασε το χωρο τις ρυθμίσεις και τις λοιπές δικαιολογίες.

Δεν παιρνανε αυτα σε εμας.
Καλό είναι σε αγορές εξ' αποστάσεως η οποιαδήποτε επικοινωνία να γίνεται μέσω email κι όχι τηλεφωνικά,Verba volant, scripta manent.
εδω σε ελληνικα δεν καταλαβαινει....μην το κανεις χειροτερο, σβηστο.
 

Μηνύματα
120
Reaction score
17
Βρε συ κίκερ προφανώς αισθάνεσαι κάπως "αδικημένος".Πίστεψε με αυτή η επιμονή σου στο θέμα με το Λουτράκι σε κάνει να χάνεις το (όποιο) δίκιο έχεις.
Προσπαθω να καταλαβω το γιατι το εκανε αυτο. Θα ηθελα μια απαντηση πανω σε αυτο. Και τι αλλο θα αναρτηθει και που. Στο γιατι εχεις καποια απαντηση εσυ; Μια που δεν απανταει ο ιδιος. Σου θυμιζω οτι εχει και πολλα αλλα στοιχεια μου.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top