Το συστημα μου παιζει πολυ ασχημα...

Μηνύματα
17
Reaction score
17
αν το προιον εχει τεχνικο προβλημα το παιρνει πισω το καταστημα η το σερβισ μεχρι να ληξει η εγγυηση. Ετσι ειμαστε απολυτα δικαιοι.
 

Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
αν το προιον εχει τεχνικο προβλημα το παιρνει πισω το καταστημα η το σερβισ μεχρι να ληξει η εγγυηση. Ετσι ειμαστε απολυτα δικαιοι.
Το ξεκαθάρισμα αυτό νομίζω. Το δεκαπενθήμερο αφορά δικαίωμα υπαναχώρησης.
 

Μηνύματα
36
Reaction score
38
Μετά από επτά μήνες δεν έχει νόημα να μιλάμε για επιστροφές.
Καλά σίγουρα δεν γίνεται μετά από 7 μήνες να τα δεχτεί πίσω το κατάστημα. Στα αρχικά ποστ φαίνεται να λέει ότι μίλησε με το κατάστημα και του είπαν να πάρει καλιμπράτορα. Τώρα πόσο νωρίς το έκανε αυτό μόνο ο ίδιος γνωρίζει να μας πει. Βέβαια εγώ αν είχα κατάστημα θα έλεγα για το τυπικό φέρτα ρε φίλε να τα ελέγξουμε εμείς που ξέρουμε αν έχουν πρόβλημα ή όχι. Και αν είχαν πρόβλημα να αναλάμβανα την επισκευή. Ο φαντομάς μου έλεγε ότι από τέτοια καταστήματα ψωνίζεις για την υποστήριξη. Που είναι η υποστήριξη; Ή μήπως υπήρξε & δεν μας έχει αποσαφηνιστεί;
Το δεκαπενθήμερο αφορά δικαίωμα υπαναχώρησης.
Αν δεν έχεις ανοίξει την αρχική συσκευασία. Εφόσον μιλάμε για εκθεσιακό, ποια συσκευασία;
 

Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Ο φαντομας που είναι τώρα όμως; Εσύ στο ίδιο φόρουμ μίλησες μαζί του; Με το ίδιο nickname;
Αν δεν έχεις ανοίξει την αρχική συσκευασία. Εφόσον μιλάμε για εκθεσιακό, ποια συσκευασία;
Ναι αλλά το εκθεσιακό έχεις και την δυνατότητα να το τεσταρεις πριν το πάρεις....
 

Μηνύματα
36
Reaction score
38
αν βρισκει προσφορο εδαφος...
Φίλε αυτό μην το λες. Αν δεν γνωρίζεις κ ζητάς βοήθεια σε κάτι σαφώς και γίνεσαι το πρόσφορο έδαφος εφόσον είσαι αμαθής πάνω στον συγκεκριμένο τομέα.

Ο φαντομας που είναι τώρα όμως; Εσύ στο ίδιο φόρουμ μίλησες μαζί του; Με το ίδιο nickname;
Ακριβώς όπως τα λες. Και διαβάζοντας το θέμα το κατάλαβα ότι έχει γίνει ότι και σε μένα. Για την ώθηση στο κατάστημα μιλάω.
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.007
Reaction score
1.466
Έχει επισκεφτεί κάποιος από το κατάστημα το σπίτι του φίλου ώστε να διαπιστώσει ζωντανά τον "πόνο" των αφτιών του; Μήπως έχουμε χαθεί στην μετάφραση; Μήπως γυρίζουμε γύρω από την ουρά μας; Λέω εγώ τώρα...
 

Μηνύματα
36
Reaction score
38
Ναι αλλά το εκθεσιακό έχεις και την δυνατότητα να το τεσταρεις πριν το πάρεις....
Τεράστιο φαουλ που αν έχω καταλάβει καλά το παλικάρι πήγε με κλειστά τα μάτια και τα αυτιά κ πήρε ότι του πρότειναν σε προσωπικό μήνυμα. Αν κάνω λάθος να με συγχωρείτε.
 

Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Έχει επισκεφτεί κάποιος από το κατάστημα το σπίτι του φίλου ώστε να διαπιστώσει ζωντανά τον "πόνο" των αφτιών του; Μήπως έχουμε χαθεί στην μετάφραση; Μήπως γυρίζουμε γύρω από την ουρά μας; Λέω εγώ τώρα...
Σου πάει κάπου το μυαλό για το τι μπορεί να φταίει;
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Έχει επισκεφτεί κάποιος από το κατάστημα το σπίτι του φίλου ώστε να διαπιστώσει ζωντανά τον "πόνο" των αφτιών του; Μήπως έχουμε χαθεί στην μετάφραση; Μήπως γυρίζουμε γύρω από την ουρά μας; Λέω εγώ τώρα...
Τώρα να φύγει από το μαγαζί στην Αθήνα ,να πάει στο Λουτράκι να δει ότι παίζει το σύστημα ,δεν το λες λίγο υπερβολικό?
Μίλησαν αρκετές φορές ,είπε το κατάστημα, και τον κατευθηναν πως να στήσει σωστά τα πράγματα αλλά εκείνος έκανε ότι εκείνος νόμιζε σωστά.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.875
γίνεσαι
...πιθανως να σε κανει. Μαθαινεις -απο τα λαθη - και πας παρακατω. Δε σου φταιει που τσιμπησες. Περα απο οποιο πιθανο ή απιθανο λογο(αιτια) το κανει ο καθενας.
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.007
Reaction score
1.466
Τώρα να φύγει από το μαγαζί στην Αθήνα ,να πάει στο Λουτράκι να δει ότι παίζει το σύστημα ,δεν το λες λίγο υπερβολικό?
Μίλησαν αρκετές φορές ,είπε το κατάστημα, και τον κατευθηναν πως να στήσει σωστά τα πράγματα αλλά εκείνος έκανε ότι εκείνος νόμιζε σωστά.
Αν παιζόταν η φήμη μου σε ένα forum σαν το δικό μας και το χειρότερο, υπήρχε η υποψία ότι ένας "τυχαίος" συμφορουμίτης ενεργούσε με PMs υπέρ μου, εγώ θα πήγαινα να δω-ακούσω τον "πόνο" του πελάτη μου...Δεν μένει δα και στο Φεγγάρι...
 
Last edited:

Μηνύματα
36
Reaction score
38
Μαθαινεις -απο τα λαθη - και πας παρακατω.
Συμφωνώ στο 100%. Αλλά προσθέτω ότι πληρώνονται τα λάθη. Στην παρούσα φάση ο συμφορουμίτης μετά από κάμποσα € που έδωσε ίσως να μην έχει πλέον τη δυνατότητα να καλύψει τα λάθη του. Και ζητάει βοήθεια από άτομα που γνωρίζουν. Το να κρίνουμε το σπίτι του ή ότι έκανε λάθος γενικότερα είναι η εύκολη υπόθεση.
 

Μηνύματα
17
Reaction score
17
γυρω απο την ουρα μας τρεχουμε και εχει δικιο κατ εμε το μελος που το γραφει μιας και οι ιδιοκτητες καλων συστηματων (ισως και οχι μονο) αγορασαν απο το εξωτερικο και ακουσαν ειδικους και οχι φαντομαδες που γυρνανε τα φορουμ να μαζεψουν πελατια. Τωρα οι φημες μιλανε για καπνο και εμεις προσπαθουμε να πουμε οτι δεν υπηρχε καν φωτια. ΟΚ. ελπιζω το παληκαρι απο το μακρυνο Λουτρακι να βοηθηθει με καποιον τροπο.μακαρι να ειχα το τροπο η τις γνωσεις να μπορουσα να τον βοηθουσα εγω αλλα δεν...
Μιας και απασχολουμαι στο ελευθερο επαγγελμα , δουλειες που τυχαινουν στην επαρχια αξιολογω αν μπορω να τις εξυπερετησω λογω αποστασης γιατι δεν ειναι μονο η δουλεια να γινει και να τα "κονομησω" αλλα ειναι να μεινει ευχαριστημενος ο πελατης απο της υπηρεσιες μου και την εξυπηρετηση μου μετα τη πωληση. Ειναι θεμα κουλτουρας αυτα που αναφερω και δεν γινεται να συμφωνησουμε ολοι ουτε να αντιδρασουμε ολοι ουτε να κλεισουμε τα ματια ολοι.

ο νηματοθετης την πατησε εν αγνοια του (και καλα επαθε αφου δεν σιγουρευτηκε ποιος ειναι αυτος που τον πλαγιασε) και θα του στοιχησει λιγο παραπανω η και καθολου με το να τα πεταξει ολα μιας και με ολα αυτα που γραφονται εδω μεσα δεν το βλεπω να τα πουλαει ευκολα.
 


Μηνύματα
120
Reaction score
17
Ο εν λόγω, μας ενημέρωσε ότι μένει στο Λουτράκι.
για ποιο λόγο κοινοποιείτε την πόλη που μένω δημόσια; Εγραψα τον ευρύτερο νομό που μένω με ποιο δικαίωμα το κάνετε αυτό;
Να ανησυχώ και για τα υπόλοιπα στοιχεία μου που έχετε στη κατοχή σας;
Παρά τις ενστάσεις μας και τις συμβουλές μας, η μόνιμη απάντηση του πελάτη ήταν: έλα μωρέ μία ηχομπάρα είχα, αυτά θα παίζουν σίγουρα καλύτερα.
Βλέπω και οτι εμέσως παραδέχεσαι το λάθος σου. Εστω και αν το χρεώνεις ψευδώς σε μένα. Ελα μωρέ μια υχόμπαρα είχα έλεγα και απαντούσα έτσι όταν εσείς με πιέζατε για το σωστό;
αλήθεια πιστεύει κανείς οτι τα έλεγα εγω αυτά και τελικά κατέληξα με εκθεσιακά κομάτια; (εκθεσιακό κεντρικό-εκθεσιακό sub)
προσπαθώντας να τον κατευθύνουμε όσον αφορά τη σωστή τοποθέτηση των ηχείων
που είναι οι βάσεις; γιατι δεν είναι μέσα στην προσφορά αφου εσείς τα λέγατε και εγω δεν άκουγα. Φυσικά και δεν μιλήσατε ποτε για βάσεις. Μιλήσατε βέβαια για το svs wireless link που είναι στην αξία της βάσης που το χρειαζόμουν για crawling οπως μου εσεις κύριε μου λέγατε.

και ποτέ δεν έγινε πρόσκληση για ακρόαση. Ενας μήνας πέρασε εξάλου μέχρι να σας πληρώσω....δείτε την ημερομηνία της τελικής προσφοράς. Εσεις καλούσατε...και εγω δεν ερχόμουν;
Σας εμπιστεύτηκα. αυτό ήταν το λάθος μου.
και τη σωστή ρύθμιση του ενισχυτή, χωρίς μεγάλη επιτυχία
παλι τα λέγατε εσεις και εγω δεν άκουγα ε; όλα τα στηρίξατε πάνω στο δόγμα του κακου πελάτη που εσείς τα λέγατε και αυτός δεν ακούει.
Γιατί ακόμα που εσείς...τα λέγατε...υπάρχει αμφιβολία για τις ρυθμίσεις τον ενισχυτή; εχω κανα λόγο εγω να λέτε και εγω να μην τα βάζω; τζαμπα είναι.
2 ώρες παλεύαμε, τίποτα δεν βρήκαμε ,με έναν υπαλληλό σας. Απ ότι προτάσεις ρυθμίσεων έκανε αυτός τουλάχιστον.

Εκεί που καρφώνεστε για κακη μελέτη του συστήματος, είναι η έλλειψη βάσεων. Αυτό βγάζει μάτι. Και το twitter που είναι κάτω απο το woofer ενώ το επιπλό μου είναι χαμηλό. Εσείς λέγατε και εγώ δεν άκουγα;
ποιον κοροϊδεύετε; Δώσατε ηχείο για ψηλό έπιπλο ή για βάση χωρίς τι βάσεις. Εγω έχω κοντο επιπλο. Απο τις φωτογραφίες τα είδατε εστω και πολύ αργά ουτε ρωτήσατε ποτέ. Γιατι δεν είναι και η εκτόνωση μπροστά; Θα βοηθούσε.

Ο Λεωνίδας ποτέ δεν κάνει τέτοια λάθη, εσείς κύριε τα κάνατε όλα μαντάρα. Γιατί για κακη μου τύχη έλειπε.και δεν μιλήσαμε ποτε παρα μόνο ΟΤΑΝ πλήρωσα. Ναι μετα μιλήσαμε.
ποτε δεν μου απαντήσατε σε καμια ερώτηση για ρυθμίσεις παντα με δίνατε αλλου εξάλου. Ο Λεωνίδας τα ξέρει ο Λεωνίδας ξέρει το audyssey....

Δεν υπάρχει πελάτης που θα του λέτε το σωστό και αυτός κάνει το λάθος.- ΣΥΝΕΧΕΙΑ οπως γράφεται.
Γιατι δεν προτείνατε τα polk audio S20e που είναι μόλις 8 εκατοστά ψηλότερα που δεν μας πειράζει καθόλου μια που θα μπουν σε βάσεις; και άλλα 10 τέτοια παραδείγματα μπορώ να δώσω.
Δεν δίνουν συστήματα που πρέπει να αποδώσουν στο 100% της δύναμή τους. Βάλτε κατι παραπάνω τα 100ευρώ διαφορά στην τιμή δεν είναι πρόβλημα.

Τωρα πάει η τριάδα όλη χαμένη. Και τίποτα δεν προτείνατε κακες προτάσεις κάνατε, για μικρότερους χώρους, και χωρίς βάσεις για τοποθέτηση. Δώσατε 2 εκθεσιακά κομάτια, αυτό κάνατε.

Παρά τις ενστάσεις μας και τις συμβουλές μας, η μόνιμη απάντηση του πελάτη ήταν: έλα μωρέ μία ηχομπάρα είχα, αυτά θα παίζουν σίγουρα καλύτερα.
εμένα αυτό μου φτάνει για παραδοχή του λάθους σου. Να πάρεις την τριάδα πίσω και να δώσεις μια άλλη δυνατότερη. αυτό το 0,001% που υπάρχει να το κάνεις. Ασε το χωρο τις ρυθμίσεις και τις λοιπές δικαιολογίες.

Επίσης στο subwoofer φεύγουν οι σίτες καθε τρεις και λίγο χωρίς να τις ακουμπάω. Ηταν εξαρχής έτσι. Μήπως και αυτό το λέγατε και εγω...δεν ακουγα;
Ποτε με ενημερώσατε οτι εχει αυτό το πρόβλημα το εκθεσιακό κομάτι που παραλαμβάνεις;;;;
Οταν σας ενημέρωσα να πάρετε 2 νεες σίτες τι κάνατε; μου είπατε να βάλω bluetak να κολλήσω τις παλίες.
Μήπως μου στείλατε νέες σίτες και εγώ δεν τις παρέλαβα; Ποτε διορθώσατε το πρόβλημα;

Μεχρι και τα καλώδια λαθος τα κανατε, με μπανανες ζήτησα τα έβαλα μόνος μου μετά. Δεν έγινε και τίποτα σωστό.

Και τίποτα απο όλα αυτά δεν θα γινόταν αν δεν βρισκόταν ενας φαντομάς που με έμπρωξε σε εσας απο μια άλλη ιστοσελίδα. Και είναι φαινόμενο επαλαμβανόμενο.

Και το ξαναλέω:
Για ποιο λόγο κοινοποιείται κυριε Καραγίαννη την πόλη που μένω;
δεν υπάρχει παραβίαση του GDPR;
 
Last edited:




Μηνύματα
2.233
Reaction score
2.753
Καλύτερα να μιλήσουν μεταξύ τους η εταιρεία και ο πελάτης.
Δεν είμαι ο δικηγόρος του διαβόλου αλλά λέγοντας την περιοχή που μένει ο πελάτης δεν είναι κάτι τραγικό. Και ο πελάτης είπε ποια εταιρεία είναι, ε και;
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
διαχωριζω δυο πραγματα:

1. Μελος φορουμ που δεν κρυβει την ιδιοτητα του και τη σχεση του με καταστημα. (το γραφει και στην υπογραφη)

2. Εργαζομενος σε καταστημα ή ιδιοκτητης καταστηματος, που παριστανει το απλο μελος σε φορουμ και ψαρευει με πονηρό τροπο πελατες.

Στη πρωτη περιπτωση δεν υπαρχει κατι μεμπτό. Η δευτερη περιπτωση ομως, ειναι ανήθικη, και αν υπαρχει τετοιο ατομο και ειναι γνωστο, θα πρεπει να επιληφθούν αμεσα οι διαχειρηστες του (οποιου) φορουμ.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.335
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top