NAD T 758, T 777 V3, M17 V2

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Στου @Artemios που έκανα την αρχική πρόχειρη ρύθμιση, το μικρόφωνο (UMIK, όχι της Nad) συνδέθηκε στον υπολογιστή μου, ο οποιος έβλεπε τον Nad μέσω δικτύου με την σχετική εφαρμογή.
Χμ....... really? Έχω UMIK, έχω pc, έχω NAD, βρε λες? Thanx, θα το τσεκάρω τις επόμενες ημέρες. Αν έχω καμια απορία ρωτάω εδώ ή pm?
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Χμ....... really? Έχω UMIK, έχω pc, έχω NAD, βρε λες? Thanx, θα το τσεκάρω τις επόμενες ημέρες. Αν έχω καμια απορία ρωτάω εδώ ή pm?
Ρώτα εδώ, γιατί εχει περάσει καιρός και δεν ξέρω τι θα θυμάμαι και τι όχι. Θα βοηθήσουν όλοι.
 


Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Εντάξει, έχω βαρεθεί την κατάσταση με τον NAD... πάλι άρχισε τα περίεργα. Χθες βράδυ ξανά χωρίς λόγο έχασε το multichannel. Πάλι βλέπω 2 κανάλια pcm και ειδικά όταν είναι atmos δεν έχεις καν.....ήχο.

Το ίδιο θέμα που ειχα άλλες δυο φορές όπως έχω ξαναγράψει, Αυτό λυνόταν μόνο με το επόμενο update. Εντάξει δηλαδή εντελώς αναξιόπιστη κατάσταση. Μια ώρα μετά δεν έβρισκε το shield από την hdmi (??), αλλάζοντας hdmi σε άλλη είσοδο το βρήκε αλλά πάλι 2 κανάλια στην καλύτερη.

Με έχει κουράσει όλο αυτο, καταστάσεις ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΕΣ για ένα τέτοιο μηχάνημα. Επειδή παλαιότερα επέμενε τόσο πολύ, ειπα κάποια στιγμή μπας και φταίει το shield 2017 που έχω, και πήρα το καινούργιο για just in case, Ε εντάξει, τα ίδια. Υπό αυτές τις συνθήκες δεν ξανά περνώ nad ούτε με Dirac ούτε με παπάδες να είναι. Κουράστηκα

Αυτα.
 

Μηνύματα
27.074
Reaction score
25.005
Γνωστός στο αμέρικα , έχει το ίδιο θέμα με σένα. Εχει πάρει εδω και λίγες μέρες denon x6500h νομίζω και έχει πάθει πλάκα. Τι πλάκα λέω? εγκεφαλικό πέρα δώθε έπαθε ο άνθρωπας. Τον βρήκε και open box 2000$ νομίζω μου είπε και είναι όχι απλά χαρούμενος , μιλάμε ευτυχισμένος . Καλιφόρνια , σαν μπερναντίνο. Εβγαλε τον NAD στην γωνία , και δεν τον παίρνουν ούτε οι ρακοσυλέκτες μου είπε. Δύο μέρες τώρα.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Γνωστός στο αμέρικα , έχει το ίδιο θέμα με σένα. Εχει πάρει εδω και λίγες μέρες denon x6500h νομίζω και έχει πάθει πλάκα. Τι πλάκα λέω? εγκεφαλικό πέρα δώθε έπαθε ο άνθρωπας. Τον βρήκε και open box 2000$ νομίζω μου είπε και είναι όχι απλά χαρούμενος , μιλάμε ευτυχισμένος . Καλιφόρνια , σαν μπερναντίνο. Εβγαλε τον NAD στην γωνία , και δεν τον παίρνουν ούτε οι ρακοσυλέκτες μου είπε. Δύο μέρες τώρα.
τα λέμε καιρό τώρα αλλά μπροστά στο βωμό του δήθεν καλύτερου dirac δεν υπολογίζουν ότι το μηχάνημα δεν κάνει, τα λέει και ο amirm
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Νομίζω ότι έχει θέμα κ στην επιστροφή ήχου από tv .
Πάντως εγώ ανταλλάζω τον μαραντζ 7702 μου με έναν τέτοιο δίνω κ μια διαφορά χρημάτων εάν χρειαστεί .
Νομίζω ότι κ το μεσαίο μοντέλο έχει κάποια Μπαγκ παραπάνω αλλά δεν θυμάμαι τι .
 


Μηνύματα
27.074
Reaction score
25.005
τα λέμε καιρό τώρα αλλά μπροστά στο βωμό του δήθεν καλύτερου dirac δεν υπολογίζουν ότι το μηχάνημα δεν κάνει, τα λέει και ο amirm
Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι τι λέει ο amirm , αλλά υποπτεύομαι , ότι έχουν παραχθεί δύο τουλάχιστον batches απ΄πο το συγκεκριμένο μοντέλο, με διαφορετικά chipsets, πράγμα δύσκολο , ή με διαφορετικά λογισμικά , πράγμα πολύ εύκολο.
Αν λοιπόν η πρώτη φουρνιά (batch) είχε θέματα , και επιχείρησαν να τα λύσουν , με την δεύτερη , και μετά με την τρίτη , και έφτασαν στο σημείο να υπάρχουν κομμάτια χωρίς bugs , αυτό δεν το ξέρω. Είναι αυτό που ισχυρίζεται ο dimi.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι τι λέει ο amirm , αλλά υποπτεύομαι , ότι έχουν παραχθεί δύο τουλάχιστον batches απ΄πο το συγκεκριμένο μοντέλο, με διαφορετικά chipsets, πράγμα δύσκολο , ή με διαφορετικά λογισμικά , πράγμα πολύ εύκολο.
Αν λοιπόν η πρώτη φουρνιά (batch) είχε θέματα , και επιχείρησαν να τα λύσουν , με την δεύτερη , και μετά με την τρίτη , και έφτασαν στο σημείο να υπάρχουν κομμάτια χωρίς bugs , αυτό δεν το ξέρω. Είναι αυτό που ισχυρίζεται ο dimi.
εγώ ξέρω και άλλο άτομο που έχει θέματα αλλά τελικά βολεύεται με ένα restart reset κάθε τόσο. Και είναι φρέσκος,
αν θέλει το λέει ο ίδιος.
 

Μηνύματα
1.665
Reaction score
1.501
Εγω παιζω χωρις atmos. Περαν του arc θεματα δεν εχω αντιμετωπισει. Καμια δυο φορες κανενα bug ισως και αν και να μη βγαζει εικονα και ηχο η πηγη. Με ενα βαλε βγαλε καλωδιου ρευματος επανηλθε. Ολα καλα απο εδω. Υποψη οτι οι τελικοι της bryston εχουν ρυθμιση ευαισθησιας 1 volt. Προς καθε ενδιαφερομενο.

Α, και ως πηγη εχω tower pc με gtx1050 fanless, jriver 25 και χλιαρα settings στο madvr.

Και φυσικα καλωδιαρες :p
 
Last edited:

Μηνύματα
27.074
Reaction score
25.005
Εγω παιζω χωρις atmos. Περαν του arc θεματα δεν εχω αντιμετωπισει. Καμια δυο φορες κανενα bug ισως και αν και να μη βγαζει εικονα και ηχο η πηγη. Με ενα βαλε βγαλε καλωδιου ρευματος επανηλθε. Ολα καλα απο εδω. Υποψη οτι οι τελικοι της bryston εχουν ρυθμιση ευαισθησιας 1 volt. Προς καθε ενδιαφερομενο.
Αυτό που λές δεν είναι Bug, αλλά ιδιοτροπία που προέρχεται από το bug.
 




Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Νομίζω ότι έχει θέμα κ στην επιστροφή ήχου από tv .
Πάντως εγώ ανταλλάζω τον μαραντζ 7702 μου με έναν τέτοιο δίνω κ μια διαφορά χρημάτων εάν χρειαστεί .
Νομίζω ότι κ το μεσαίο μοντέλο έχει κάποια Μπαγκ παραπάνω αλλά δεν θυμάμαι τι .
αυτος ρε συ ειναι πολυ παλιος και δεν εχει app
......αλλα ειναι καλος εστω και παλιος...μην τον αλλαξεις ειναι καλυτερος και απο τον nad τον νεο, απλα εσυ δεν ξερεις να τον ρυθμισης...
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Άσε ρε Κωστάκη .
Εγώ δεν ξέρω όπως λες .
Ότι πεις .
Πληρώνω άλλον που ξέρει οπότε γουστάρω .
Γιαμαχα 5200 που είχα δεν είναι με τίποτα .
Καλός είναι , σε σχέση με 7011 πολύ καλύτερος κ χωρίς app . Και ας μην έχει hdr .
Εγώ θέλω να δοκιμάσω κ τον Ναντ .
Αν δεν σε ενοχλώ βέβαια.
Εγώ μια πηγή έχω κ ένα ίντερνετικο radio .
Κ επειδή δεν ξέρω το οντισι το έχω εκτός την τριάδα μπροστά .
Τους έχω βάλει dirac .
Ελπίζω να σε καλυψα ...
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
οχι βεβαια, δεν με καλυψες....μπερδεμενα ακους αλλα δεν ειναι πρωτη φορα.
....εννοειτε να παρεις οτι θες και δοκιμασε οτι θες Μακουλι μου :lolsign:
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
@Artemios @TERMATOGAZI @dionyshs @panoramious (και όποιος άλλος νυν-τέως κάτοχος) ως χρήστες έχετε παρόμοια προβλήματα; Αν ναι, πως τα αντιμετωπίσατε;
Το μονο προβλημα που ειχα ηταν το γνωστο θεμα με την καρτα ατμος , που μου την αλλαξε ο Λαιος. Ολα τα αλλα παιζανε μια χαρα με shield και oppo.
 

Μηνύματα
90
Reaction score
195
Και εγώ με την σειρά μου τον λειτουργώ μέχρι στιγμής σε σύστημα 2.2 σαν προ.χωρίς προβληματα , δεν έχω δοκιμασει όμως σε atmos . Και ρυθμίσεις dirac με umik.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.062
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top