NAD T 758, T 777 V3, M17 V2



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Βασίλη είναι λογικό να μην θυμάσαι μιάς και πάει καιρός από τότε, χώρις να τα έχουμε ξαναπεί, αλλά και δεν γνωρίζεις ποιός βρίσκεται πίσω από το nickname. Θα σου στείλω π.μ. για να σου θυμίσω
Έχει φυράνει η καημένη και δε θα θυμηθεί. :D
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.394
Ελπίζω να μην σε ενόχλησα που αναφέρθηκα στο σύστημά σου.
θα ενοχλούσες αν είχες θηλυκό nick... και δεν θυμόταν ποια πτανα και πότε έμπασε στο σπίτι του :p:lol:
 




Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
μιας και σας αρεσει ο amir

 


Μηνύματα
2.395
Reaction score
3.598
Ήθελα να ξέρα ποιο μηχάνημα θα πρότεινε ο ίδιος σε αυτή την κατηγορία τιμής αντι για τον 758/777

Conclusions
As avid readers of the forum would have predicted, the NAD T777 V3 produces "OK" performance, unable to break away from the pack in any meaningful way. Desktop products run circles around it as a result. All is not lost though. The look and feel of the unit is excellent. The extra beefy power supply and amplifiers help to improve performance over lower end units in the line. And Dirac EQ should be a great help in producing much better in-room performance than a system without.

Measurable performance fails to garner my recommendation. But you have the data to decide otherwise.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.345
Ήθελα να ξέρα ποιο μηχάνημα θα πρότεινε ο ίδιος σε αυτή την κατηγορία τιμής αντι για τον 758/777
Όσο συνεχίζει ο Αμιρ να τεστάρει τα AVRs στα 2V δηλαδη σαν DACs, και όχι στο 1V οπως η κατηγορία των συγκεκριμένων συσκευών μετριέται κανονικά, θα τα βγάζει όλα προβληματικά.
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Τα παίρνει κάποιος αυτά για ενισχυτή; Φορμάτ, εξόδους και dirac να έχει και είμαστε κομπλέ.
 


Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.982
Είμαι κάτοχος ενός Nad 758 v3. Να ενοιμερώσω και εγώ με τη σειρά μου για το μηχάνημα αυτό.
Ωραίο, λιγότερα μενού σε σχέση με Marantz, αλλά την δουλειά την κάνει, το χειρότερο που μου λείπει είναι ότι για 2η hdmi πρέπει να τα σκάσεις καλά, γιατί έχει μόνο μια έξοδο.

Καμια φορά κολαει και δεν βλέπει το shield και θέλει λίγη βαβούρα, ενώ σε 2 περιπτώσεις έχει χάσει το multichannel στο hdmi μέχρι το επόμενο update που σε μια περίπτωση πήρε κανα μήνα, ενώ έχω και πολλά προβλήματα με το Dirac.

Σε επικοινωνία με την μαμά εταιρία (έχει γρηγορη απάντηση) με ρώτησαν τι usb ανταπτορα έχει το μηχάνημα μου, και θα μου το αντικαταστήσουν εκείνοι. Θα το κάνουν μέσο του Λαΐου του αντιπροσώπου. Δυστηχως το mail για αυτό το λόγο ήλθε σήμερα απόγευμα και λογικά είχε κλείσει και θα ανοίξει οοοοοοποτε αφού έπεσε λουκέτο λόγο ιού.

Με ρώτησαν ποιο adapter έχω, τους ειπα το λευκό, και μου ειπαν ότι θα μου στείλουν το μαύρο. Το αναφέρω αυτό, μην τυχόν και κάποιος άλλος ταλαιπωριέται, να γνωρίζει τι φταίει.

Κατά τα αλλα ωραίο μηχανάκι, αλλά με αυτά και τα αλλά δεν το έχω χαρεί όπως θα ήθελα. Να δω όταν θα παρω το σωστό USB adapter τι θα μας πει το Dirac επιτέλους χωρίς προβλήματα..

Αυτά, προς τιμή τους ήταν άμεσοι στο τι θέμα υπάρχει και μια σιγουριά την αισθάνθηκα. Ωραίος έως τώρα ο Nad, αλλά trouble free σαν τους Marantz δεν είναι. Βέβαια ηχητικά έχω την αίσθηση ότι είναι σαφώς καλύτερο, έως τώρα πάντα.

6358F5EF-A6AC-454A-8A0C-3E8989F1DD93.jpeg
EC25FC8E-F2F0-495E-B622-6BC9D659A55A.jpeg
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ποιον marantz ειχες ?

και γιατι δεν δινουν το μαυρο οταν τον αγοραζεις ωστε να μην ταλαιπωρησε !!!!!!!
.....η να βαλουν και τα 2 αν δεν ξερουν πιο θα δουλεψει !!!!!!

καλοριζικος ;)
 


Μηνύματα
90
Reaction score
195
Και εγώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το dirac
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.982
ποιον marantz ειχες ?

και γιατι δεν δινουν το μαυρο οταν τον αγοραζεις ωστε να μην ταλαιπωρησε !!!!!!!
.....η να βαλουν και τα 2 αν δεν ξερουν πιο θα δουλεψει !!!!!!

καλοριζικος ;)
Να σε καλά. Το ποιο πιθανον μετέπειτα να έκαναν update στο συγκεκριμένο Ανταλακτικα και αν το ζητήσεις οκ.

Παντοςνα ξέρετε, χωρίς αυτό δεν μπορείς να έχεις Dirac. Γιατί σε αυτό βάζεις το καλιμπραρισμενο (?) μικρόφωνο που έρχεται με τον ενισχυτή.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.345
Παντοςνα ξέρετε, χωρίς αυτό δεν μπορείς να έχεις Dirac. Γιατί σε αυτό βάζεις το καλιμπραρισμενο (?) μικρόφωνο που έρχεται με τον ενισχυτή.
Στου @Artemios που έκανα την αρχική πρόχειρη ρύθμιση, το μικρόφωνο (UMIK, όχι της Nad) συνδέθηκε στον υπολογιστή μου, ο οποιος έβλεπε τον Nad μέσω δικτύου με την σχετική εφαρμογή.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top