NAD T 758, T 777 V3, M17 V2


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Θα έπρεπε να ειναι το default. :fuckyou:
ναι...αποκλειστικά και μόνο για καλιμπράρισμα nad:fuckyou::lol:

Υ.Γ. μου θύμισες έναν γιατρό macάκια πριν κάτι μήνες που του έστειλα μια αξονική συμπιεσμένη και δεν μπορούσε να την ανοίξει :lol: :lol:
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Ε μα και σύ! συμπιεσμένη αξονική ! τι να πρωτοκάνει ο άνθρωπας? Γιατρός είναι . Δεν είναι κομπιουτεράς. :lolsign:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
ναι...αποκλειστικά και μόνο για καλιμπράρισμα nad:fuckyou::lol:
Όχι φυσικά, για όλα :tongue:

Τη ζωή σου εχεις φάει με αυτά τα μηχανήματα του διαβόλου παιδί μου :gotcha:
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Ε μα και σύ! συμπιεσμένη αξονική ! τι να πρωτοκάνει ο άνθρωπας? Γιατρός είναι . Δεν είναι κομπιουτεράς. :lolsign:
Τα προγράμματα στο Mac για DICOM δουλεύουν εκπληκτικά. Κιχ δεν κάνουν, ποτέ δεν ειχα θέμα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Τη ζωή σου εχεις φάει με αυτά τα μηχανήματα του διαβόλου παιδί μου :gotcha:
τουλάχιστον τα πληρώνω μισή τιμή.... :roflmao:
Εμένα ο avp μόλις ακούει για mac βγάζει σπυριά και ρίχνει protector. :lolsign:
γιατί παίζει και ποτέ σωστά?:p:lol:
Τα προγράμματα στο Mac για DICOM δουλεύουν εκπληκτικά. Κιχ δεν κάνουν, ποτέ δεν ειχα θέμα.
το θέμα είναι να ανοίξουν πρώτα τα αρχεία:laugh:
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
το θέμα είναι να ανοίξουν πρώτα :laugh:
Αν του το έστειλες rar και δεν ξέρει πως να το αποσυμπιέσει και μετά να το διαβάσει, δεν σου φταίει κανένας υπολογιστής.

Εμένα μου στέλνουν αρκετές καθε μήνα, και αξονικές και μαγνητικές, δεν είχα ποτέ θέμα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Αν του το έστειλες rar και δεν ξέρει πως να το αποσυμπιέσει και μετά να το διαβάσει, δεν σου φταίει κανένας υπολογιστής.

Εμένα μου στέλνουν αρκετές καθε μήνα, και αξονικές και μαγνητικές, δεν είχα ποτέ θέμα.
το θέμα είναι η πρακτικότητα σε τέτοιες περιπτώσεις
γιατί να μην ανοίγει rar? Που ζούμε?

η apple είναι ότι οι καλωδιάδες για τον ήχο....στον κόσμο τους:biggrin:

από την στιγμή που χρησιμοποιούν hardware από pc έχει τελειώσει το παραμύθι
αυτό που αξίζει είναι το OS και όχι το hardware..
τα win 10 έχουν 400gb! συμπιεσμένο κώδικα..είναι γραφικό περιβάλλον....δεν συγκρίνονται
φτιάχνεις ένα pc (αναβαθμίσιμο )με τα μισά και κοτσάρεις πάνω ένα OS και τέλος ;)
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
γιατί να μην ανοίγει rar? Που ζούμε?
Μια χαρά ανοίγει, ο δικός σου δεν ήξερε να το κάνει, αυτό σου λέω.
αυτό που αξίζει είναι το OS και όχι το hardware..
Τι λες ρε νταχαρη, εδώ παρακαλάω να χαλάσει το MacBook του 2013 να πάρω καινούργιο και αυτο δεν παθαινει τίποτα -κι ας το τρέχω στη δουλεια, σε ταξίδια, συνέδρια, διακοπές, μεχρι και μουσική απο κει παίζω.

Άντε φτάνει, ας βρει άκρη ο φίλος με το μηχάνημα και τα λέμε αλλού...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Μια χαρά ανοίγει, ο δικός σου δεν ήξερε να το κάνει, αυτό σου λέω.

αυτό λέω...ότι σε περιβάλλον windows δεν θα χρειαζόταν να γνωρίζει διαδικασία

Τι λες ρε νταχαρη, εδώ παρακαλάω να χαλάσει το MacBook του 2013 να πάρω καινούργιο και αυτο δεν παθαινει τίποτα -κι ας το τρέχω στη δουλεια, σε ταξίδια, συνέδρια, διακοπές, μεχρι και μουσική απο κει παίζω.
αν με το macbook μου κοιτάς ακτινογραφίες και διαβάζεις avsite πως να χαλάσει ? :laugh:

απλή στατιστική πωλήσεων είναι....
έλα να σου γνωρίζω κόσμο που σκάγανε οι gpu από το rendering να καραφλ...sorry:p
+ 2-3 περιπτώσεις με ελαττωματική ψύξη πριν 4 χρόνια σε macbook 3500 που άρπαξε η κάρτα πάνω στο 8 μηνο με χρήση facebook
και αφού αντικαταστάθηκε στην εγγύηση κάναμε icare άλλο ένα 400ρι και ''κάηκαν'' ξανά τα 2 μετά από 2 χρόνια

Άντε φτάνει, ας βρει άκρη ο φίλος με το μηχάνημα και τα λέμε αλλού...

μέχρι να βρει άκρη...πιστεύω πως μπορούμε να τελειώσουμε το πρώτο βιβλίο αρχιτεκτονικής υπολογιστών :p


Υ.Γ. Κάτι ξέραν στην τριννοβ και χωσαν pcάκι μέσα... ;)
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Mια χαρά τα ανοίγει όλα ένα Apple. Τώρα αν είσαι ανάπηρος και δεν ξέρεις καν τη είναι Google Search δεν σου φταίει κανένα μηχάνημα.
Το iMac του 2011 ακόμα πετάει, για αυτά που κάνω.
Dimifoot παρακάλα μην σου πάθει τίποτα γιατί τα καινούργια Macbook είναι, άσε...
Όπως τα λέει ο ντάχαρης.
Και εγώ ήθελα να πάρω αλλά όπως βλέπω δεν. Και τα άλλα δεν πάνε πίσω βέβαια. Έχουν δώσει στη γυναίκα ένα Dell laptop αξίας 2000€. Τη πλαστικούρα είναι αυτή καλά δε ντρέπονται; Οθόνη δε απαράδεκτη, το iMac του 2011 τον ξεκινά με 10-0 από τα αποδυτήρια.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.919
Reaction score
7.992
Άντε και εδώ τα ίδια!

Που καταλήγουμε?
Πάλι στην Μάραντζ (denon) ! Και εγώ που είμαι καμένος τι κάνω?
Yamaha και λοιποί ... αρχίζουν και μένουν πίσω και αυτοί!
 
Last edited:

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Τι λες ρε νταχαρη, εδώ παρακαλάω να χαλάσει το MacBook του 2013 να πάρω καινούργιο και αυτο δεν παθαινει τίποτα -κι ας το τρέχω στη δουλεια, σε ταξίδια, συνέδρια, διακοπές, μεχρι και μουσική απο κει παίζω.
Ατυχές παράδειγμα.
Έχω Lenovo yoga από το 13.
Έχει γυρίσει τον κόσμο.
Έχω καταφέρει να του σπάσω την οθονη (από χαζομάρα)
Φυσικά και δουλεύει ακόμα χωρίς format
Αν δεν μου κάνανε δώρο ένα surface πέρσι και εγώ δικαιολογία έψαχνα να πάρω αλλο
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Δεν υπαρχει θεμα συγκρισης αξιοπιστιας αναμεσα σε denon, marantz, yamaha και στους υπολοιπους. Δεν ειναι καν θεμα για συζήτηση αυτο.
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Το πρώτο μήνυμα αφορά χαμηλή στάθμη στο μπζζζζ, θέλει να δυναμώσεις το βολιουμ και να μειώσεις αν γίνεται το θόρυβο περιβάλλοντος.
Λες να μπήκα σε όλο αυτό το κόπο και να μην είδα το αυτονόητο? :idk:

Δεν θυμάμαι. Θα ήθελα να δοκιμάσω και να δω τι παίζει με το συγκεκριμένο μηχάνημα απο περιέργεια, αλλά δεν ειναι καν στη Σαλονίκη, οπότε ούτε μετά την καραντίνα θα μάθω.

Κάποιος :rolleyes: πάντως προχτές μου έλεγε πως δεν μπορούσε να στήσει ενα Nad με τίποτα μέσω Windows, και ευτυχώς που υπηρχε και ενα MacBook στο σπίτι και έγινε η δουλειά κατευθείαν.
Μια χαρά συνδέετε το pc με τον ενισχυτή, δεν έχει θέματα εκεί.

Δεν υπαρχει θεμα συγκρισης αξιοπιστιας αναμεσα σε denon, marantz, yamaha και στους υπολοιπους. Δεν ειναι καν θεμα για συζήτηση αυτο.
Εεεε ναι, εννοειται.

Με αντιπροσωπεία μίλησα για το usb του mic, αλλά εδώ πια έχουμε πολύ ποιο σοβαρα θέματα. Έχω αρχίσει να έχω δεύτερες σκέψεις που δεν πήρα έναν Marantz 7705 να τελειώνω.

Επεσε και η άποψη να δώσω τον Nad και να παρω κάποιον άλλον. Έτσι απλά να πετάξω ένα μηχάνημα, γιατί δεν είμαι απατεώνας να τον πουλήσω λέγοντας ότι όλα καλά.. και να δώσω 2Κ να παρω άλλον ενισχυτή.. συνέλθετε....
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Λες να μπήκα σε όλο αυτό το κόπο και να μην είδα το αυτονόητο? :idk:
Όχι, δεν θα το έλεγα.
Αλλά δε κατάλαβα και το λόγο που το ανέβασες το συγκεκριμένο.
 
Last edited:

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Λες να μπήκα σε όλο αυτό το κόπο και να μην είδα το αυτονόητο? :idk:


Μια χαρά συνδέετε το pc με τον ενισχυτή, δεν έχει θέματα εκεί.


Εεεε ναι, εννοειται.

Με αντιπροσωπεία μίλησα για το usb του mic, αλλά εδώ πια έχουμε πολύ ποιο σοβαρα θέματα. Έχω αρχίσει να έχω δεύτερες σκέψεις που δεν πήρα έναν Marantz 7705 να τελειώνω.

Επεσε και η άποψη να δώσω τον Nad και να παρω κάποιον άλλον. Έτσι απλά να πετάξω ένα μηχάνημα, γιατί δεν είμαι απατεώνας να τον πουλήσω λέγοντας ότι όλα καλά.. και να δώσω 2Κ να παρω άλλον ενισχυτή.. συνέλθετε....
Εχεις δυναμώσει τη σταθμη του μικροφωνου στο dirac live UI; Στο default ειναι πολυ χαμηλη.
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.154
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top