Από nordost σε κάτι άλλο !!!

Μηνύματα
7.276
Reaction score
11.829
Λεανδρε δεν ειχα ασχοληθει μεχρι το 2003 με τα πολυμπριζα, οταν πηρα τα quad 989 λεω πρεπει
να παρω ενα εξαιρετικον να εχει ολα τα συστηματα πηρα το belten 600 εβρος καλο ητονε
Διαβαζοντας στο νετι τη λεει ο nelson pas για το ρευμα μου μπηκε η ιδεα αλλα οσο ημανε στο κουτι
διαμερισμα δεν το τολμουσα
Οταν πηγα στο εκ θεμελιων ανακατασκευαζμενο πατρικο μου χαρας ευαγγελια
Πουλησα το belten παραυτα και αρχισα την κατασκευη
Η αχιτεκτονικη ειναι αστερας οπερ εστι απο την πριζα το ρευμα παει σε τρεις χαλκινες μπαρες
με 8 τρουπες φαση ουδετερος γειωση μετα ενα ενα καλωδιο στης πριζες του πολυμπριζου
Τωρα απο τη καλωδιο θα ειναι στα σωθηκα του μπορει να ειναι μονοκλωνα πολυκλωνα
Χαλκος Ασημενιο κλπ, εχω σιαξει τα παντα μονοκλωνα πολυκλωνα ασημια χαλκινα
Θα στειλω ενα απο αυτα στο μεγαλο αυτι για ριβιου :drinks: :party:
Πάντως, μπορεί να το απαρνήθηκα ( γιατί είχα αρχίσει να παίζω με ισοστάθμιση και θέση των ηχείων, οπότε κατάλαβα ότι αλλού έπρεπε να στρέψω τη προσοχή μου ), αλλά να ξέρεις ότι θα στο αντιγράψω! :D
Γιάννη, εγώ γιια να γράψω για κάτι πρώτα θα το δοκιμάσω..
Θεωρητική και pdfική προσέγγιση στον ήχο είναι για να γελάνε οι ρέγγες!
Αυτό λοιπόν δε το έχω δοκιμάσει, επομένως όταν το δοκιμάσω δεσμεύομαι να σου πω εντυπώσεις.
Μπορείς να καταλάβεις λοιπόν πόοοοση βαρύτητα δίνω σε χαρακτηρισμούς για προιόντα από τύπους που δεν έχουν μπει στη διαδικασία να τα ακούσουν ε? :sneaky: :sneaky: :sneaky:
Μάλλον δεν είδες προσεκτικά τη φωτογραφία που ανέβασα. Ή με έχεις βάλει στην ignore list. Αν όχι, για κοίτα καλύτερα τί βρίσκεται ( βρισκόταν ) πίσω απο το δεξί ηχείο μου.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Δηλαδή δεν θα δω βελτίωση;; :idk:
Έχω δύο τέτοια πολύπριζα:



αν έχεις δύο τέτοια πολύμπριζα και δεν ακούς διαφορά από τα απλά πολύμπριζα, άλλαξε μηχανήματα!
Αυτά φταίνε!:tongue::tongue:
δες τα παρακάτω, θα σου εξηγήσουν αναλυτικά τις απορίες σου.
Εντάξει, μην παίρνεις και όρκο. Θέλει και ένα σοβαρό σύστημα που θα εκμεταλλευτεί ένα πολυπριζο. Δεν νομίζω να έχουν οι περισσότεροι εδώ, για αυτό και τα αφορίζουν μαζί με τα στηρίχτηκα και αλλά μαντζούνια.
έχεις απόλυτο δίκιο @Tadakis , δε το είχα σκεφτεί αυτό!
Πράγματι, αν ακούς με χρέπια, τι να σου κάνει ένα πολύμπριζο??
 
Last edited:

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Παρε και πεταξε τα αυτα ρε συ.Πας και παιρνεις φθηνο πολυπριζο με διακοπτικο τροφοδοτικο επανω;Μονο κακο κανει αυτο με τοσες παρεμβολες.Απλο πολυπριζο αλλα επωνυμο παρε αν δεν εχεις να διαδωσεις πολλα.

Να διαδώσω ή να δώσω;; :p

Έχει αυτό το πολύμπριζο διακοπτικό τροφοδοτικό;
Που το λέει;
 




christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.291
Reaction score
13.203
Πάντως, μπορεί να το απαρνήθηκα ( γιατί είχα αρχίσει να παίζω με ισοστάθμιση και θέση των ηχείων, οπότε κατάλαβα ότι αλλού έπρεπε να στρέψω τη προσοχή μου ), αλλά να ξέρεις ότι θα στο αντιγράψω
ευγε νεε μου αλλο το ενα αλλο το αλλο το ρευμα ειναι ρευμα αστροναυτι μου
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
View attachment 160745

Εμμένω στις απόψεις μου. Βέβαια, τόσο το πολύπριζο, όσο και τα καλώδια της ΔΕΗ, συνέβαλαν σε μια διαφοροποίηση του ήχου. Όχι όμως όσο η προσεκτική τοποθέτηση των ηχείων ( συν την ισοστάθμιση ). Neeeeeeext!

Eκτώς βέβαια αν έχω χρέπια μηχανήματα....
Ο βασιλιάς στον θρόνο όπως του αρμόζει. Έτοιμο φίλε από κεφάλι;
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.621
Reaction score
38.045
.... οτι ειναι καλο για τον ηχο του ενος, μπορει να ειναι κακο για τον ηχο του αλλου (και αναποδα, φανταζομαι ακομα και ο Χανκ Ουίλιαμζ ο πρωτος θα συμφωνει μαζι μου και δε θα τριζουν τα κοκκαλα του) ... ναι, αυτο εφαρμοζεται και στη μουσικη για το πονο του αλλου που λεμε... ε νταξ .. πολυπριζο-φιδοκαλωδιο-φις... για το πονο ... :king: :angel:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Να διαδώσω ή να δώσω;; :p

Έχει αυτό το πολύμπριζο διακοπτικό τροφοδοτικό;
Που το λέει;
ρε συ @Alfee24 , πόσα κινητά έχεις πια και χρησιμοποιείς δύο πολύμπριζα για να τα φορτίσεις??:tongue::tongue:
Τώρα για πες... με ποιά πολύμπριζα δίνεις στα μηχανήματα ήχου σου??:whistling::whistling:
 

Μηνύματα
7.276
Reaction score
11.829
ευγε νεε μου αλλο το ενα αλλο το αλλο το ρυμα ειναι ρευμα
Aν και εγώ σκέφτομαι να το υλοποιήσω κάπως έτσι:

1586432540184.png


Τις μπάρες χαλκού να δω που θα βρω. Anyway.
Ο βασιλιάς στον θρόνο όπως του αρμόζει. Έτοιμο φίλε από κεφάλι;
Μπααα, το έχω αφήσει προς το παρόν. Κάτσε να περάσουν τα δύσκολα αυτών των ημερών και θα ασχοληθώ πάλι μαζί του. Αν μη τι άλλο, τόσο κόπο έκανε ο Λέανδρος να το επαναφέρει στη ζωή. Του αξίζει να ξαναπαίξει!
 


Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Aν και εγώ σκέφτομαι να το υλοποιήσω κάπως έτσι:

View attachment 160753

Τις μπάρες χαλκού να δω που θα βρω. Anyway.


Μπααα, το έχω αφήσει προς το παρόν. Κάτσε να περάσουν τα δύσκολα αυτών των ημερών και θα ασχοληθώ πάλι μαζί του. Αν μη τι άλλο, τόσο κόπο έκανε ο Λέανδρος να το επαναφέρει στη ζωή. Του αξίζει να ξαναπαίξει!
Με το καλό κούκλε. Φαίνεται πολύ όμορφο το άτιμο.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
ρε συ @Alfee24 , πόσα κινητά έχεις πια και χρησιμοποιείς δύο πολύμπριζα για να τα φορτίσεις??:tongue::tongue:
Τώρα για πες... με ποιά πολύμπριζα δίνεις στα μηχανήματα ήχου σου??:whistling::whistling:


Έχω και ένα άλλο χωρίς εξόδους USB της apc πάλι, αν βάλω αυτό θα είναι πιο καλά;;
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.291
Reaction score
13.203
Μπααα, το έχω αφήσει προς το παρόν. Κάτσε να περάσουν τα δύσκολα αυτών των ημερών και θα ασχοληθώ πάλι μαζί του. Αν μη τι άλλο, τόσο κόπο έκανε ο Λέανδρος να το επαναφέρει στη ζωή. Του αξίζει να ξαναπαίξει!
Ο Λεανδρος το εφτιαξε;
 

Μηνύματα
7.276
Reaction score
11.829
Ο Λεανδρος το εφτιαξε;


Το σκεπτικό είναι, ΑΝ μια στο εκατομμύριο ακούγονται οι ακροδέκτες, να αποφύγω όσους μπορώ περισσότερους. Κάτι σαν το δικό σου δηλαδή, αλλά αντί για πρίζες, να φεύγουν καλώδια με IEC προς τα μηχανήματα.
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Έχω και ένα άλλο χωρίς εξόδους USB της apc πάλι, αν βάλω αυτό θα είναι πιο καλά;;
Ναι και απομακρυνε διακοπτικα τροφοδοτικα μακρια απο το στερεο σου και ακομα καλυτερα στο αλλο δωματιο.

Εγω εχω ενα απλο Legrand.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Ναι και απομακρυνε διακοπτικα τροφοδοτικα μακρια απο το στερεο σου και ακομα καλυτερα στο αλλο δωματιο.

Εγω εχω ενα απλο Legrand.


Διακοπτικό είναι όταν έχει εξόδους USB;;
Ναι και απομακρυνε διακοπτικα τροφοδοτικα μακρια απο το στερεο σου και ακομα καλυτερα στο αλλο δωματιο.

Εγω εχω ενα απλο Legrand.

Thanks mate!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.662
Μηνύματα
2.871.165
Members
37.929
Νεότερο μέλος
axil
Top