ΕΜΕΙΣ ΟΙ ...ΠΟΛΥΚΑΝΑΛΟΙ!

TGD

Μηνύματα
7.234
Reaction score
7.254
Πσστ, δοκιμάστε αυτό:



Η μουσική καλούτσικη, αλλά η ακουστική...

2L’s latest release, Tomba Sonora, is perhaps one of the purest expressions of these acoustic phenomena yet. In this case, Morten finds himself at the Emanuel Vigeland mausoleum for what he calls “a site-specific musical project,” where he captures the awesome sound of five female voices and four cellos exploring this incredible space.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.935
Reaction score
12.621
Παρών. Παλιά καραβάνα, από τότε που βγήκε η πρώτη 4κάναλη SoundBlaster (το demo με τη μύγα το θυμάται κανείς? που μου κουνιέστε με auro3d και χαζομάρες, εκεί ήταν το ζουμί, να κουνάς το ποντίκι και να κουνιέται μαζί του η μύγα).

Screenshot 2020-04-14 18.30.00.png
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.713
Reaction score
28.065
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.430
Reaction score
125.746
Πρόσφατος είναι κι ο Τζιοβάνι εξέχων μέλος στο κλαμπ. :party:

Και μη ξεχνάτε τον τερματογκαζι. Μ2 λέμε πλέον, ρισπεκτ... ;)

Ο έτερος τρινοβίτης στο νησί (λογκεο), με τα ενεργά της Νιούμαν (με ζήλεψε..) είναι επίσης στο ίδιο πακέτο.

Βεβαίως, σε αυτό το φόρουμ, είναι γνωστό πως πολλά μέλη έχουν εδώ και χρόνια στημένο πολυκάναλο σεταπ, για τις ανάγκες του κινηματογραφικού ήχου. Η συντριπτική πλειοψηφία αυτών, χρησιμοποιεί το ίδιο σεταπ για ακρόαση μουσικής.
Λόγου χάριν ο Ζιζίκος, που έχει και ενεργά ηχεία, πρωτοπόρος, άνευ πλάκας. ;)

Πολλοί είναι. Και νέα και παλιά μέλη. Κι ο Τέμης εδώ Σαλόνικα, δεν ακούει από 2 ηχεία εδώ και πολύ καιρό...

Ακόμα κι ο κεφαλας μαζεύει πολυκαναλους δίσκους μουσικής...

Άμα το καλοσκεφτείς, άλλοι αποτελούν την μειοψηφία, αλλά τελοσπαντων...
 



Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Νομίζω ποιο εύκολο θα ήταν να έβαζες όσους δεν ακούν πολυκάναλα.

Εχω μαζέψει το τελευταίο δίμηνο περίπου 4tb.

Πολύ απολαυστικές είναι και οι συναυλίες!!!
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Πρόσφατος είναι κι ο Τζιοβάνι εξέχων μέλος στο κλαμπ. :party:

Και μη ξεχνάτε τον τερματογκαζι. Μ2 λέμε πλέον, ρισπεκτ... ;)

Ο έτερος τρινοβίτης στο νησί (λογκεο), με τα ενεργά της Νιούμαν (με ζήλεψε..) είναι επίσης στο ίδιο πακέτο.

Βεβαίως, σε αυτό το φόρουμ, είναι γνωστό πως πολλά μέλη έχουν εδώ και χρόνια στημένο πολυκάναλο σεταπ, για τις ανάγκες του κινηματογραφικού ήχου. Η συντριπτική πλειοψηφία αυτών, χρησιμοποιεί το ίδιο σεταπ για ακρόαση μουσικής.
Λόγου χάριν ο Ζιζίκος, που έχει και ενεργά ηχεία, πρωτοπόρος, άνευ πλάκας. ;)

Πολλοί είναι. Και νέα και παλιά μέλη. Κι ο Τέμης εδώ Σαλόνικα, δεν ακούει από 2 ηχεία εδώ και πολύ καιρό...

Ακόμα κι ο κεφαλας μαζεύει πολυκαναλους δίσκους μουσικής...

Άμα το καλοσκεφτείς, άλλοι αποτελούν την μειοψηφία, αλλά τελοσπαντων...




Ο Ζιζίκος από ότι έχω καταλάβει δεν ακούει μουσική παρά βλέπει ταινίες με τις ώρες οπότε δεν έχει καμιά θέση σε αυτό το prive club των εκλεκτών. 8-) 🎶🎶🎶🎶🎶
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.430
Reaction score
125.746
Πσστ, δοκιμάστε αυτό:



Η μουσική καλούτσικη, αλλά η ακουστική...

2L’s latest release, Tomba Sonora, is perhaps one of the purest expressions of these acoustic phenomena yet. In this case, Morten finds himself at the Emanuel Vigeland mausoleum for what he calls “a site-specific musical project,” where he captures the awesome sound of five female voices and four cellos exploring this incredible space.
Αν και μου αρέσουν τα χορωδιακά και οι φωνές γενικώς, αυτό το δίσκο τον βρίσκω έως ανυπόφορο...

2 δευτερόλεπτα plus αντήχηση έχει ο χώρος, εντάξει, ενδιαφέρον, αλλά σα μουσική; Δεν την αντέχω...

Μόνο το τελευταίο κομμάτι έχει λίγο ενδιαφέρον, αλλά και πάλι...
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.985
Reaction score
20.509
Έλα να παίρνουμε και παρουσίες οι πολυκάναλοι, μη μας λένε και μειοψηφία (που ήμαστε αλλά λέμε τώρα :roflmao:).

@alexis
@costas EAR
@Dimifoot
@vastsar
@anton
@Petros_Dalipis
@Alfee24
@n_olympios
@JOHN MARKOU
@jiovani75
@Zizik
@TERMATOGAZI
Θα προσέθετα στη λίστα τον @stathis και τον @Elias K. - ειδικά ο δεύτερος ήταν, ίσως, ο πρώτος που είχε ανοίξει thread σχετικό με τον πολυκάναλο ήχο, πίσω στο 2008 (!!!). Το "ξέθαψε" πρόσφατα ο τυμβωρύχος του AVSite (@Alfee24 :p ).
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.981
Reaction score
2.921
Αντε βάλτε και μένα εγώ ακούω και από τα δύο μουσική και τελευταία από το ταπεινό μου 5.1 λόγω του doctor. To stereo το έχω για την νοσταλγία αν και σιγά σιγά το αναβαθμίζω και αυτό. Κάτι σαν το από δω η γυναίκα μου και από κει το αίσθημα μου. 😆
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803


Αυτά είναι... :party:

Επιτέλους, σταμάτα να κάνεις share τις playlist του Tidal, δεν ζηλεύουμε!


Θα προσέθετα στη λίστα τον @stathis και τον @Elias K. - ειδικά ο δεύτερος ήταν, ίσως, ο πρώτος που είχε ανοίξει thread σχετικό με τον πολυκάναλο ήχο, πίσω στο 2008 (!!!). Το "ξέθαψε" πρόσφατα ο τυμβωρύχος του AVSite (@Alfee24 :p ).

Πότε;;
Δεν θυμάμαι τίποτα!
Έχω αρκετό καιρό να επιδοθώ στο σπορ. :p
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.430
Reaction score
125.746
Επιτέλους, σταμάτα να κάνεις share τις playlist του Tidal, δεν ζηλεύουμε!
Τον δίσκο αυτόν τον ξανάκουσα χθες από ρουν, σε πολυκάναλο SACD, η ηχογράφηση είναι το κάτι άλλο, με έντονη χρήση των περιφερικών καναλιών.
Πολύ ευχάριστο άκουσμα, το απόλαυσα όλο σερί και δε το χόρτασα...

Σας έβαλα λινκ από στριμινγκ να το απολαύσετε και σεις, έστω δικάναλο.... ;)
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Για να μην ψάχνω μιας και σε βρήκα το Roon είναι streaming service έτσι δεν είναι;
Μπορείς να ακούς μουσική πολυκάναλα με αυτό;
Εκτός από συνδρομή χρειάζεται κάτι άλλο;
 






Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.676
Μηνύματα
2.869.759
Members
37.945
Νεότερο μέλος
MORPH
Top