Xiaomi phones




Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Εγώ πάντως πήρα πριν 3 μέρες το realme 5 pro.
Μου το πρότεινε φίλος, μόλις είδα ότι ειναι και παιδί της Oppo......το τσίμπησα.....
Καλά πάει. Για τα γούστα μου και τις ¨ανάγκες" μου......μιά χαρά είναι!
 


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Εγώ την πάτησα... Το παλιό κινητό παίρνει micro-SIM, ενώ το νέο παίρνει nano-SIM! Με τα πάντα κλειστά, πήρα από τα τρία το μακρύτερο...
Πόσο παλιά είναι η σιμ σου; Δεν είναι κομμένη έτοιμη για όλες τις χρήσεις;
Με ένα dremel και πολύ προσοχή ίσως κάνεις δουλειά......
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.947
Reaction score
20.454
Πόσο παλιά είναι η σιμ σου; Δεν είναι κομμένη έτοιμη για όλες τις χρήσεις;
Με ένα dremel και πολύ προσοχή ίσως κάνεις δουλειά......
Η SIM είναι του 2015. Δεν την ακουμπάω. Θα δω τι θα κάνω.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.391
Reaction score
74.659
Εγώ την πάτησα... Το παλιό κινητό παίρνει micro-SIM, ενώ το νέο παίρνει nano-SIM! Με τα πάντα κλειστά, πήρα από τα τρία το μακρύτερο...
Έχω κόψει 5-6 με απόλυτη επιτυχία. Κοφτερό μεγάλο ψαλίδι χρειάζεται.
 
  • Wow
Reactions: PPG

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.947
Reaction score
20.454
Έχω κόψει 5-6 με απόλυτη επιτυχία. Κοφτερό μεγάλο ψαλίδι χρειάζεται.
Κάνω καμάκια λέμε... Θα μιλήσω με την εξυπηρέτηση πελατών μήπως υπάρχει άλλη λύση.
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.610
Reaction score
94.513
Εγώ πάντως πήρα πριν 3 μέρες το realme 5 pro.
Εγώ το πήρα πριν ένα μήνα!

Φθηνό γι αυτά που προσφέρει και θα πάρει και τα 10άρια!
 
Last edited:


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι σε φάση να παραγγείλω αυτή την Τρίτη το ΧΙΑΟΜΙ NOTE 8 PRO 128GB σε πράσινο χρώμα καθότι μαρέσει πολύ το χρώμα αλλα κυρίως λόγω των χαρακτηριστικών του τα οποία νομίζω ότι είναι killer για την τιμή. Τι άποψη έχετε για το συγκεκριμένο κινητό; Ένα Redmi 7 που είχα σαν εταιρικό δεν με ξετρέλανε αλλα ήταν πιο entry level.

Φιλικά Κωνσταντίνος
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.947
Reaction score
20.454


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.716
Reaction score
83.443


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.947
Reaction score
20.454
Και τι λέει για πες; γιατί ψάχνω για τηλέφωνο φθηνό και καλό
Είναι μια χαρά. Μεγάλη αναβάθμιση από το LG G4 - κυρίως οικονομική. Σκέψου ότι το G4 πριν 4-5 χρόνια που το πήρα είχε τα διπλάσια χρήματα (ίσως και παραπάνω) από όσα έχει το Redmi Note 8T κι εάν δεις εδώ, θα καταλάβεις ότι το 8Τ είναι τεχνολογικά ανώτερο. Προφανώς και θα ήταν, μετά από 4-5 χρόνια τεχνολογικών εξελίξεων στα κινητά, απλώς μου έκανε εντύπωση, για αυτό το αναφέρω - ειδικά εάν σκεφτείς ότι για να έπαιρνα τα ίδια χαρακτηριστικά σε LG ή/και άλλο τηλέφωνο, πιο mainstream εταιρίας, θα χρειαζόταν να ξοδέψω πολύ περισσότερα.

Γενικά, θέλει μια εξοικείωση η μετάβαση από το ένα περιβάλλον (G4) στο άλλο (8T) - εμένα μου πήρε 3-4 ημέρες, με μέτρια χρήση. Συνάντησα μια δυσκολία στο να μεταφέρω τα sms από το ένα κινητό στο άλλο, αλλά βρήκα λύση, όπως επίσης και για τη μεταφορά των επαφών - σε αυτό η λύση ήταν να σώσω τις επαφές σε .vcf, να αντιγράψω το αρχείο στο 8Τ και με double click "φορτώθηκαν" όλες. Το μόνο που δεν κατάφερα να κάνω ακόμη είναι να επαναδημιουργήσω τις "ομάδες" επαφών που είχα στο G4 (π.χ. συνεργάτες, φίλοι κτλ), αλλά θα το βρω - κάποιος τρόπος θα υπάρχει!

Είμαι ευχαριστημένος και για κινητό στη "ζώνη" των €200 (συν πλην 10%) θα το συνέστηνα ανεπιφύλακτα.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.610
Reaction score
94.513
μεταφορά των επαφών - σε αυτό η λύση ήταν να σώσω τις επαφές σε .vcf, να αντιγράψω το αρχείο στο 8Τ και με double click "φορτώθηκαν" όλες.
Γιατί, με τον λογαριασμό σου (google) δεν μεταφέρθηκαν;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.947
Reaction score
20.454
Γιατί, με τον λογαριασμό σου (google) δεν μεταφέρθηκαν;
Εμ, δεν το προσπάθησα. Το G4 είχε πάντα θέματα συγχρονισμού με το Google Contacts, με αποτέλεσμα είτε στο ένα είτε στο άλλο να εμφανίζονται επαφές που είχα σβήσει ή τροποποιήσει με κάποιο τρόπο χωρίς να λαμβάνεται υπόψη η τροποποίηση. Μπορεί να μην έκανα κάτι εγώ σωστά, δεν ξέρω. Οπότε, με δεδομένο ότι στο τηλέφωνο είχα πάντα την πιο ενημερωμένη "έκδοση" των επαφών, προτίμησα την old school μεταφορά για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.562
Μηνύματα
2.865.646
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top