Xiaomi phones

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Οπαδός της σειράς. S των Samsung για σειρά ετών και εκεί που έχει καταλήξει το πράμα...είπα να ασχοληθώ με κάτι άλλο.
Δεν είναι τόσο το οικονομικό όσο η κοροϊδία του πράγματος σε όλα τα επίπεδα...
Εδώ και μια βδομάδα έχω το mi9t pro 6/128.
Δεν θα αρχίσω τα...γ@μαει, όπλο κλπ. Αλλά πραγματικά εκεί που έχει φτάσει η δουλειά με αυτή τη τεχνολογία, σε τι υπολείπεται πλέον η Xiaomi σε σχέση με το ανταγωνισμό;
Στα χέρια μου δεν παρατηρώ κάτι, ίσα ίσα μόνο πλεονεκτήματα, και εξηγούμε!
Έλεγα από το s7 να περάσω στο s10, στα χρήματα χαοτική η διαφορά, στο hardware χαοτική η διαφορά όταν η Samsung επιμένει στους exynos επεξεργαστές μόνο για Ευρώπη...στη χωρητικότητα και αυτονομία της μπαταρίας χαοτική επίσης η διαφορά, αυτά, άμα λέω κάτι λάθος ας με διορθώσουν οι πιο σχετικοί διότι καλά καλά δεν τα γνωρίζω τα πράματα, άμα θέτε να πούμε για κάνα τραχανά ή μπάμιες...έχω άποψη :roflmao:
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλησπέρα σε όλους

Έχω λάβει απο την εταιρεία μου ένα πολύ συμπαθητικό XIAOMI REDMI 7. Επειδή δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο είπα να το ψάξω λίγο και είδα ότι τα XIAOMI έχουν όλα σχετικά υψιλό SAR ή κάνω λάθος; Μιλάω πολύ με το κινητό λόγω δουλιάς και δεν θα ήθελα να το κάψω όσο έχει μείνει χιχιχι.

Κωνσταντίνος
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Ένα πουλάκι με είπε πως όλες οι συσκευές σε κατάσταση χαμηλού σήματος το sar βαράει κόκκινα, οι μετρήσεις λέει γίνονται σε συνθήκες με καλό σήμα.
Όντως η xiaomi έχει κάπως τσιμπιμενες τις τιμές του SAR σε όλες τις συσκευές...δλδ σε κατάσταση χαμηλού σήματος τηγανίζει μυαλά?
Προσωπικά δεν μιλάω πολύ, μια όμως ανησυχία υπάρχει.
 

Μηνύματα
1.815
Reaction score
339
όλα τα "δίκαρτα" έχουν αυξημένο sar...προφανώς...μιας και υπολογίζουν τι τιμές με βάση ΚΑΙ τις 2 θύρες ενεργές..
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Έκανα κάποιες επιλογές σε gcam, πολλά bug μέχρι και κρασάρισμα έπαιξε.
Εντέλει κατέληξα σε αυτή τη έκδοση,

IMG_20200111_190458.jpg
δουλεύει σταθερά με πολύ καλά αποτελέσματα σε σχέση με τη στοκ κάμερα.
Η μεγάλη διαφορά εντοπίζεται σε νυχτερινές λήψεις.
Πχ.
MVIMG_20200111_185736.jpg


IMG_20200111_185743.jpg
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
Έκανα κάποιες επιλογές σε gcam, πολλά bug μέχρι και κρασάρισμα έπαιξε.
Εντέλει κατέληξα σε αυτή τη έκδοση,

View attachment 150222 δουλεύει σταθερά με πολύ καλά αποτελέσματα σε σχέση με τη στοκ κάμερα.
Η μεγάλη διαφορά εντοπίζεται σε νυχτερινές λήψεις.
Πχ. View attachment 150224

View attachment 150223
απο που την κατε
βασες ?
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
απο που την κατε
βασες ?
Στο φόρουμ XDA υπάρχουν όλες οι εκδόσεις. Για το δικό μου Mi 9 το κατέβασα εδώ:


Καλησπέρα σε όλους

Έχω λάβει απο την εταιρεία μου ένα πολύ συμπαθητικό XIAOMI REDMI 7. Επειδή δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο είπα να το ψάξω λίγο και είδα ότι τα XIAOMI έχουν όλα σχετικά υψιλό SAR ή κάνω λάθος; Μιλάω πολύ με το κινητό λόγω δουλιάς και δεν θα ήθελα να το κάψω όσο έχει μείνει χιχιχι.

Κωνσταντίνος
Αν μιλάς αρκετά (και ανησυχείς) η μόνη λύση είναι bluetooth handsfree. Για όλες τις μάρκες κινητών.
 




Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
αυτο το mi note 8 pro , που κραταει η μπαταρια του για παντα, τι λεει στις φωτογραφιες σε χαμηλο φωτισμο;
το 3Τ μου δυστυχως δεν θα αποκτησει ευκολα αυθεντικη οθονη amoled και με δελεαζει ενα κινητο που στο καραβι θα με καλυψει στις φωτογραφιες που βγαζω σε περιβαλλον χαμηλου φωτισμου με την panasonic μου
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Φοβερή συσκευή το mi 9t pro αλλά με της διαφημίσεις γίνεται σφαγή, παντού διαφημίσεις...
Ένα κλικ πριν το ρουτάρω βρέθηκε ευτυχώς η λύση γρήγορα και άκοπα!

Βήμα 1

Κατεβάζεις αυτό.
IMG_20200224_151904.jpg


Πατάς εδω

IMG_20200224_152102.jpg


Και βάζεις αυτό το dns όπως παρακάτω
IMG_20200224_152124.jpg


Διαφημίσεις τέλος από παντού!!
 




Μηνύματα
1.815
Reaction score
339
Nα σημειωθεί, βέβαια, ότι ΟΛΗ η κίνηση των δεδομένων σου περνάει από τους σέρβερς του adguard!
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
94.000
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα μ' αυτό;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Το AdGuard είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει, αλλά... όταν το παραμετροποιήσεις με τα φίλτρα που θες, βαραίνει υπερβολικά τη λειτουργία του δικτύου. Στο κινητό έχω την πληρωμένη εφαρμογή και τη χρησιμοποιώ μόνο όταν είναι απαραίτητο.
Το ίδιο και στο PC.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Nα σημειωθεί, βέβαια, ότι ΟΛΗ η κίνηση των δεδομένων σου περνάει από τους σέρβερς του adguard!
Όλη η κίνηση DNS, δηλαδή ποιά domains επισκέπτεται, όχι όλη η κίνηση των δεδομένων του, όπως θα γινόταν πχ με κάποιο VPN ή proxy.
Ειδικά για όσα domains χρησιμοποιούν κρυπτογράφηση (πχ HTTPS για websites, ο DNS δεν γνωρίζει ούτε την ακριβή υπο-διεύθυνση που συνδέεσαι, παρά μόνο το domain).
Μικρές, αλλά σημαντικές διαφορές.
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
τελικα τι κανουμε ? το χρησημοποιουμε ?
γιατι και γω εχω βαρεθει καθε λιγο και λιγακι διαφημισεις ...
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top