Από nordost σε κάτι άλλο !!!




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
Κοίτα, η μαλακία έχει και όρια.

Ωραίος ο Σταματάκος, και τον αγαπάμε, αλλά αν θέλει να μάθει κάτι ο Σταματάκος, διαβάζει μελέτες του ολιβ. Όπως όλος ο πλανήτης.

....

Ξαναδείτε το ρε:

280719_a42f7a2076bd2cf2c3ef034db96e6daa.jpeg


Κανείς δεν αμφισβητεί ολιβ. Κανείς.

Αγράμματοι...
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
Μήνυμα χωρίς χρέωση:

Δεν είναι "φανατισμός" να λες τον αγράμματο αγράμματο. Η πραγματικότητα είναι. Μη λέτε ότι θέλετε. Μάθετε ελληνικά.

Είτε ήρεμος είτε ανήμερος (που δε σας ενδιαφέρει και να μη σας ενδιαφέρει), ο αγράμματος είναι αγράμματος, ο γύφτος γύφτος κι ο κλπ κλπ.

Χαρτομάντιλα υπάρχουν.

Φιλικά.
 
Last edited:

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Έλα ηρέμησε. Φανατισμός είναι και με ++.
Θα επιμείνω σε αυτό που είπες νωρίτερα....

Φιλικά και το εννοώ εγώ!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
Ήρεμος είναι. Μάθε ελληνικά.

Μπερδεύεις τον "φανατισμό" με την απλή αποτύπωση της πραγματικότητας. Δεν φταίω αν ενοχλεί η πραγματικότητα, αυτή είναι.

Ολιβ ακούν, και νομίζουν ότι πρόκειται για τη γυναίκα του ποπάυ..
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Όχι, όλιβ = ελιά. Σου είπα και πριν αγαπάμε Καζαντζάκη.

Εντάξει, επειδή ο γραπτός λόγος είναι λίγο περίεργος βάζε και κάνα ιμότικον να καταλαβαίνουμε την ηρεμία σου :p
άντε , κάνω ένα τσιγαράκι και πάω για τον Μορφέα γιατί αύριο έχει δύσκολο μαγείρεμα λόγω της ημέρας....
Ευλόγησον!!
 


Μηνύματα
9.238
Reaction score
12.749
Τι??...δεν είναι??
Αυτή που του έριχνε κέρατό με τον μουσατο λες? ....
ς βάζε και κάνα ιμότικον να καταλαβαίνουμε την ηρεμία σου :p
κανα ιμοτικον που να βγαζει καπνους απο τα αυτια?:focus:😁
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
..ακριβώς τέτοιου τύπου απάντηση περίμενα ότι θα έπαιρνα! Εξ ου και η ερώτηση. Απλώς ήθελα να το επιβεβαιώσω.

Ελπίζω ότι θα με συγχωρέσεις. :):)

Υ.Γ. : Να υποθέσω ότι είναι ένα είδος άμυνας αυτό;
Στο χάος του Κόσμου άμυνα δεν υπάρχει φως μου... ;)
...
Απορώ γιατί ασχολούμαστε.
Είμαστε θεριά...ενήμερα.
- Γιατρέ παθαίνω διαλείψεις και πιάνω συχνά τον εαυτό μου να μη θυμάται το λόγο που έχει βρεθεί κάπου.
_ Μην αγχώνεσαι.Θα ήθελα όμως να πληρωθώ...στην αρχή της συνεδρίας.

(Ηθικόν Δίδαγμα : Εκεί που κάποιος αντιλαμβάνεται πρόβλημα,η θετική σκέψη αντιλαμβάνεται...ευκαιρίες)
:lolsign:
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Μην ξεπερτσινιαζόσαστε :p (ο @oldy καταλαβαίνει την σημασία της λέξης) με τόση ευκολία για τα παλιοστέρεα, κατά τ' άλλα απλή λογική χρειάζεται να καταλάβει κάποιος ότι ο Sean Olive έχει απόλυτο δίκιο. :geek:
 


Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
Εγώ μια φορά παρέλαβα σήμερα 9 μέτρα από αυτό
(έκανε κάποιος φίλος παραγγελία απ' του θωμά οπότε του είπα να βάλει κ' αυτά...)


και 4 TRS Rean, για να πάω από sub σε monitors....

Ούτε καν Mogami !! Θα ζήσω;;; :p
καταξοδευτηκες καημενε :p

δεν πεθαινεις απο την κουφαμαρα :lolsign:
 


Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Δυστυχώς οχι! Μοναδική αιτία αυτού Νικόλα ειναι η αγορά Dac. Θα δώσω αρκετά χρήματα εκεί, οπότε αυτό θα πρέπει να μετατεθεί χρονικά. Για λίγο ελπίζω. Ισως να είναι και καλύτερα ετσι.

Είμαι τυχερός διότι ο χώρος μου μετράει αρκετά καλά, με αποτέλεσμα οι απαιτούμενες παρεμβάσεις να είναι λίγες, οικονομικά προσιτές, ακόμη και αν πρόκειται για υλικά γνωστών εταιριών, και αισθητικά ανεκτές..
Καλημέρα Νίκο! Εγώ θα το πήγαινα ανάποδα, πρώτα θα τα έσκαγα στον χώρο για να είναι έτοιμος και να "σιωπήσει" και μετά θα αγόραζα το οτιδήποτε. Πήρε το μάτι μου αυτό που θέλεις να ψωνίσεις ( στο σχετικό νήμα ) και επειδή υποψιάζομαι ότι οι διαφορές θα είναι μικρές, ντελικάτες, u know, πολύ φοβάμαι ότι δεν θα μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα. Βέβαια, αν το έχεις αποφασίσει ότι σώνει και καλά θα κάνεις μια συγκεκριμένη αγορά, τότε αν τελειοποιήσεις τον χώρο σου μόνο οφέλη ( ελπίζω ) θα αποκομίσεις, δηλαδή θα απολαύσεις περισσότερο το νέο σου απόκτημα.

Δεχομαι την προκληση ,αλλα με εναν ορο οποιος θελει να ερθει ,θα ακουσει πρωτα οπως ακουω και θα μου πει τι τον ενοχλει(σε ποια συχνοτητα κ.λ.π)και αν μετρησει και βγει κατι αντιστοιχο οκ θα τον παραδεχτω. Ολο το συστημα μου ειναι στημενο με το αυτι και ενα μετρο για να μην ειναι ασχετες οι διαστασεις.Με πολυ καλη διαθεση το λεω απλα για να ακουσετε και κατι διαφορετικο. Κεντρο Αθηνας μενω.Τα υπολοιπα με Π.μ.
Απαντούσα σε ειρωνικό μήνυμα ατόμου ( μεταξύ άλλων ομοϊδεατών του ) που δείχνει να αμφισβητεί τη σπουδαιότητα της λεπτομερούς τοποθέτησης των ηχείων στο χώρο και της αντιμετώπισης των κακώς κειμένων αυτού. Και αυτοί, θα γίνονταν ρόμπα, όχι επειδή τα συστήματά τους σίγουρα έχουν προβλήματα στην αναπαραγωγή ( επειδή δεν τα αναγνωρίζουν και τα αφήνουν να παραμένουν στο χώρο ), αλλά επειδή είναι απόλυτοι και ολίγον πορωμένοι σε βαθμό που πριν καν αντιμετωπίσουν αυτά τα προβλήματα, ασχολούνται με καλώδια και ματζούνια.
Έχω υποσχεθεί ότι θα μετρήσω σε δύο μέλη απο εδώ και πολύ ευχαρίστως να έρθω φιλικά να μετρήσουμε και τον χώρο σου μιας που κι εγώ είμαι κοντά στο κέντρο, να δεις που βρίσκεσαι, αν και τί χρειάζεται να προσέξεις. Να δω πως θα το κάνω με το νεογέννητο, βλέποντας και κάνοντας. Αλλά στο ξεκαθαρίζω, δεν με έχεις ενοχλήσει, δεν τρέφω καμία αντιπαλότητα προς το άτομό σου.
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Καλημέρα Νίκο! Εγώ θα το πήγαινα ανάποδα, πρώτα θα τα έσκαγα στον χώρο για να είναι έτοιμος και να "σιωπήσει" και μετά θα αγόραζα το οτιδήποτε.


Αυτό πως γίνεται;;; :idk:
Την ίδια ακουστική φροντίδα θέλει ένας χώρος με 2 μικρά ηχεία η 2 μεγάλα η 5+2 subs;
Θέλω να πω πρώτα δεν πρέπει γίνει η τοποθέτηση και μετά οι μετρήσεις-ρυθμίσεις-διορθώσεις;
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Καλημέρα Νίκο! Εγώ θα το πήγαινα ανάποδα, πρώτα θα τα έσκαγα στον χώρο για να είναι έτοιμος και να "σιωπήσει" και μετά θα αγόραζα το οτιδήποτε.


Αυτό πως γίνεται;;; :idk:
Την ίδια ακουστική φροντίδα θέλει ένας χώρος με 2 μικρά ηχεία η 2 μεγάλα η 5+2 subs;
Θέλω να πω πρώτα δεν πρέπει γίνει η τοποθέτηση και μετά οι μετρήσεις-ρυθμίσεις-διορθώσεις;
Αφού το έχει στημένο το σύστημα βρε τυμβωρύχε, το μόνο που θα αλλάξει είναι το dac. ;)
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.364
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top