Από nordost σε κάτι άλλο !!!

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Ε καλά, 1,75 είναι η Ashley (το γκούγκλαρα), δεν είναι δα και η Λιστίνα (να τη γκουγκλάρετε).

Από την άλλη, εφόσον μιλάμε για χώρο με συγκεκριμένη φροντίδα, δεν ισχύει αυτός ο περιορισμός.

Το γκούγκλαρα και δεν βγάζει τπτ. 🧐😕
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
@Alfee24


Νταξ μωρέ ξέφυγε ένα Τ εκεί πέρα πώς κάνεις έτσι ωχουυυυ.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
βάλτε cosmos 93,6 που παιζει μουσικάρες αυτή τη στιγμή κι αφήστε τις μλκ..ς
Α, ήρθε η στιγμή να μας θυμίσεις ότι είσαι μουσικόφιλος και κάθε τεχνική ανάλυση σε ένα φόρουμ είναι μαλακίες, ε;

Θες να ξαναρχίσω το "πακέτο" της μουσικοφιλίας; 8-)

Πάνε παιδάκι μου σε ένα φόρουμ που ασχολούνται με τη μουσική και τα ραδιόφωνα και τους σταθμούς, κι άδειασέ μας τη γωνιά από τις παθογένειές σου...
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
@costas EAR ισχύει αυτό στο #2845 με τα μήκη καλωδίων;
Αν ρωτήσεις χαϊεντά, θα πρέπει να έχουν ακριβώς το ίδιο μήκος.

Βεβαίως αυτά είναι ανοησίες...
Θυμίζει ομοιοπαθητική το σενάριο, όπου βρίσκεις ορκισμένους πιστούς της ομοιοπαθητικής να πιστεύουν πως μπορούν να λύσουν όλα τα προβλήματα υγείας τους με "φάρμακα" ομοιοπαθητικής, με ένα μόριο τσουκνίδας ανα τόνο νερού.

Παράνοια...
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Φυσικά και είναι ανοησίες. Μην ασχολείστε ρε με καλωδια και τρίχες.
Εμένα το ΑΡ είναι περίπου 4 μέτρα και το ΔΕ 7 , δεν έχω παρατηρήσει να γέρνει η εικόνα μου ΑΡ που έχει πιο κοντό.
Σε μετρήσεις στάθμης δε, παίζουν ακριβώς το ίδιο και τα δύο ηχεία. Μα ακριβώς όμως. Ούτε ματσαρισμένα μηχανάκια χαλιεντάδων να ήταν.
Α ξέχασα , αυτό είναι για τα μπάσα, στα μιντ και πρίμα έχω πάλι άλλα μήκη, εκεί να δείς τι γίνεται, του κουτρούλη ο γάμος.
Τρείς ενισχυτές , άλλα μήκα άλλα πάχη, της κακομοίρας.
Αλλα ic εκεί να δείς γέλιο.
 







christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
μα το γραφω MD 90 εχω και μαγνητοφωνο ανοιχτης ταινιας technics 1500u μεγας χαιεντας :smile:
Alfee24 αν ακουσης το μαγνητοφωνο ειναι κατα πολυ ανωτερο απ το βινυλιο και τα ντιπιεσια τα ιμερσιβια δεν πα να λεει το αυτι οτι θελει σαν το μαγνητοφωνο δεν υπαρχει τιπτα
 
Last edited:

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ναι αλλά με αυτές τις κοφτές απαντήσεις δεν πρόκειται να μάθουμε τίποτα..
Γιατί γίνεται αυτό;
Αυτά είναι κόλπα ζόρικα που κάνουν στην Ινδία βρε..
Σιγά μην κατέβει ο γιγαντας της γνώσης Κχας στο επίπεδο σου, για να στο αναλύσει..
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.463
Αστροναύτη μην το μπερδεύεις.

Θελεις να συγκρίνεις τυφλά δυο καλώδια; Ειναι απλό.

Βρίσκεις εναν κολλητό που θα κανει τις αλλαγές συνδέσεων καλωδίων χωρίς κανένα σχόλιο, χαμόγελο, κλείσιμο ματιού κτλ.
Θα σου συνδεσει το Α και μετα το Β μια φορά, ως αναφορά.

Μετά θα αρχίσει τις τυχαίες αλλαγές. Αυτές μπορεί να ειναι απο το Α στο Β ή απο το Α στο Α κτλ. Χωρίς σχόλια. Και θα σημειώνει τι εκανε.

Εσύ θα γράφεις σε ενα χαρτί ποιο καλωδιο παίζει καθε φορα, και ποιο σου αρέσει τελικά. Αν το βρεις 18 απο τις 20 φορές είσαι αρχηγός.
(Γίνεται και πιο επιστημονικά, αλλά δεν πειράζει, κάντο έτσι).
Έχω μια πολύ καλύτερη, αυστηρότερη ιδέα: Ας πούμε για μονοτελή interconnect. Να μαζέψετε δέκα καλώδια (περισσότερα πρέπει, αλλά είμαι στις καλές μου σήμερα), εντός φάσματος τιμής από DIY με RG59 συνολικού κόστους 20€ + 1 ώρας κόπο, έως 1.000.000€ το ζεύγος, να τα συνδέσετε σε ένα κοινώς αποδεκτό σύστημα, να τα "ακούσετε" στα φανερά μια φορά, και μετά στα τυφλά και ανακατεμένα και με διαφορετικό πρόγραμμα. Τί θα πει, γιατί με διαφορετικό πρόγραμμα; Όταν ένα καλώδιο παίζει, παίζει παντού και πάντα. Τελεία.

Προσωπικά, δεν δέχομαι ποσοστό επιτυχίας παρά μόνον 100%, δέκα στα δέκα. ΟΛΑ τα υπόλοιπα είναι λόγια του αέρα.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
μα το γραφω MD 90 εχω και μαγνητοφωνο ανοιχτης ταινιας technics 1500u μεγας χαιεντας :smile:
Alfee24 αν ακουσης το μαγνητοφωνο ειναι κατα πολυ ανωτερο απ το βινυλιο και τα ντιπιεσια τα ιμερσιβια δεν πα να λεει το αυτι οτι θελει σαν το μαγνητοφωνο δεν υπαρχει τιπτα

Πολύ όμορφο είναι, τώρα δεν ξέρω πως θα παίζει αλλά μάλλον θα παίζει καλά! :smile:

Εμένα μου αρέσουν και τα internet/media streamers που έχει βγάλει αλλά βέβαια είναι πανάκριβα πάνω από 5.000, οπότε προς το παρόν βολεύομαι με άλλες φτηνότερες λύσεις. :p
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
ΥΓ. Οι γιδεμποροι είναι μια χαρά επαγγελματίες, ιδιαίτερα χρήσιμοι τέτοιες εποχές που θέλουν όλοι αμνοερίφια, οπότε θίχτηκαν σα κλάδος και με πήραν τηλέφωνο που τους σύγκρινα με χαλιεντάδες, οπότε αφαιρέθηκε ο χαρακτηρισμός. :lol:

Ο δε Ντοκτορ σιν ολιβ, συγκρίνει πανάκριβο ρολεξ με παμφθηνο ταιμεξ, λέγοντας (ορθώς) πως το παμφθηνο κάνει καλύτερα τη δουλειά της μέτρησης του χρόνου, και χρησιμοποιεί αυτό το παράδειγμα για αντιπαραβολή στα καλώδια, και εκτός αυτού, λέει κι άλλα για τους ανθρώπους που ασχολούνται με τα καλώδια. :fuckyou:

Δυστυχώς, δεν είναι κανείς μας σε θέση να αμφισβητήσει τον ντοκ. Κανείς. 8-):hi:

Ούτε σε αυτό:

View attachment 161995

Που έχω βαρεθεί να σας το δείχνω, αλλά θα επιμένω μέχρι να καταλάβετε τι λέει.
Άλλωστε, στην ούγια λέει ολιβ. :hi:
Αμφισβητώ κάτι απ'όσα γράφεις.Ο Dr.Olive προφέρεται Σων στο μικρό του όνομα. :lolsign:
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Ε καλά, 1,75 είναι η Ashley (το γκούγκλαρα), δεν είναι δα και η Λιστίνα (να τη γκουγκλάρετε).

Από την άλλη, εφόσον μιλάμε για χώρο με συγκεκριμένη φροντίδα, δεν ισχύει αυτός ο περιορισμός.
Στο fiat 500 ούτε την Στρουμφίτα δεν μπορείς να πηδήξεις στο πίσω κάθισμα
 


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Στο χάος του Κόσμου άμυνα δεν υπάρχει φως μου... ;)
..στο χάος του κόσμου μπορεί να αντιταχθεί άμυνα καλέ μου! Υπάρχει ένα σχεδον ακαταμάχητο όπλο και λέγεται λογική και σεβασμός. ;)

Το μόνο που δε μπορεί να κυριεύσει είναι το ειδος των ανθρώπων που έχουν το ακαταλόγιστο, είτε αυτοί το γνωρίζουν, είτε όχι. Η δεύτερη κατηγορία μάλιστα είναι και πιο επικίνδυνη. Ευτυχώς όμως είναι μειονότητα!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.216
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top