Ηχητικές και γευστικές απολαύσεις στην Θεσσαλονίκη - To Kοτσιδόσπιτο

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Για τα συγκεκριμένα album δεν ισχύει αυτό που λες Γιάνννη. Τα των Pink Floyd τα ακούς μονοκοπανιά από την αρχή ως το τέλος. Αν βαρεθείς κάπου ενδιάμεσα, οφείλεται στο ότι δεν έδινες όση σημασία τους αξίζει - και γι'αυτό φταις εσύ, ποτέ οι Pink Floyd.
Εχεις δικιο σε αυτο.Το ξερω απο πρωτο χερι με το Wish you were here!

Γενικα μιλουσα παντως...
 


Μηνύματα
782
Reaction score
990
Αναλογως.. συνηθως οταν ακουω ψηφιακα κανω συχνα ζαπινγκ..
Οταν βαζω δισκο, αν δεν τον ακουσω ολοκληρο , εστω μια μερια τουλαχιστον την ακουω, βαριεμαι ν αλλαξω, αλλα και προσπαθω να μπω στο κλιμα τιυ εργου.
Νομιζω αυτη ειναι η μεγαλη διαφορα απο τα ψηφιακα. Και σε μενα παρατηρω να ακουω τουλαχιστον την 1 πλευρα και να αλλαζω δισκο ή πλευρα μετα.
Στα ψηφιακα παιζει να μην τελειωνει και το τραγουδι και να το αλλαζω (ζαπινγκ που λες με ακριβεια) απο τη στιγμη που το ελεγχω απο το κινητο.
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Νομιζω αυτη ειναι η μεγαλη διαφορα απο τα ψηφιακα. Και σε μενα παρατηρω να ακουω τουλαχιστον την 1 πλευρα και να αλλαζω δισκο ή πλευρα μετα.
Στα ψηφιακα παιζει να μην τελειωνει και το τραγουδι και να το αλλαζω (ζαπινγκ που λες με ακριβεια) απο τη στιγμη που το ελεγχω απο το κινητο.
Δεν έχει να κάνει με το μέσο αλλά με τον άνθρωπο. Και σε spotify ακόμα σπάνια δε θα ακούσω ολόκληρο άλμπουμ. Δεν φτιάχνω ποτέ playlists, μπορεί μόνο να αφαιρέσω κάποιο κομμάτι από κάποιο άλμπουμ που δε μου αρέσει, πάλι σπάνια όμως θα το κάνω κι αυτό.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Ακούω σχεδόν αποκλειστικά ψηφιακά και δεν αλλάζω ποτέ άλμπουμ αν δεν τελειώσει.
σε παίρνει ο ύπνος κατά την ακρόαση και ξυπνάς με την ησυχία ε? :p :roflmao:
 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Υπέροχο εξώφυλλο επίσης. Μήπως αυτό σε κέρδισε? :biggrin:

ΥΓ την έχω ακούσει ζωντανά στην Αθήνα, καλοκαιράκι σε ανοιχτό μικρό θέατρο. Πανέμορφη εμπειρία, αγαπημένη καλλιτέχνις. Αν μάθεις δε το ιστορικό της, την εκτιμάς ακόμη περισσότερο.
 

Μηνύματα
782
Reaction score
990
Δεν έχει να κάνει με το μέσο αλλά με τον άνθρωπο. Και σε spotify ακόμα σπάνια δε θα ακούσω ολόκληρο άλμπουμ. Δεν φτιάχνω ποτέ playlists, μπορεί μόνο να αφαιρέσω κάποιο κομμάτι από κάποιο άλμπουμ που δε μου αρέσει, πάλι σπάνια όμως θα το κάνω κι αυτό.
Ειναι θεμα ανθρωπου σιγουρα σε ενα βαθμο και στο υπολοιπο θεμα ευκολιας του ψηφιακου εναντι του βινυλιου.
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Ειναι θεμα ανθρωπου σιγουρα σε ενα βαθμο και στο υπολοιπο θεμα ευκολιας του ψηφιακου εναντι του βινυλιου.
Ναι, απλά η διαφορά είναι να μη θες να αλλάξεις άλμπουμ κι όχι να μην αλλάζεις επειδή βαριέσαι ;) .
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.654
Ακούω σχεδόν αποκλειστικά ψηφιακά και δεν αλλάζω ποτέ άλμπουμ αν δεν τελειώσει.
Εγώ πάλι, στεναχωριέμαι όταν τελειώνουν, θέλω κι άλλο στη συντριπτική πλειοψηφία των δίσκων. Δε χορταινω...

Όχι μόνο στους Πινκ φλοϊντ, αλλά να κόψω στη μέση δίσκο τους; Τι έπαθα, έμφραγμα;

Ευτυχώς απαλύνει τον πόνο μου το ρουν και μου σερβίρει επόμενο δίσκο. Έτσι είναι η μόνη διαδικασία να ακούσω δικάναλο υλικό, πάλι καλά που το απμιξ είναι πάντα ον και δεν τραβάω τα μαλλιά μου.
 
Last edited:


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Εγώ πάλι, στεναχωριέμαι όταν τελειώνουν, θέλω κι άλλο στη συντριπτική πλειοψηφία των δίσκων. Δε χορταινω...

Όχι μόνο στους Πινκ φλοϊντ, αλλά να κόψω στη μέση δίσκο τους; Τι έπαθα, έμφραγμα;

Ευτυχώς απαλύνει τον πόνο μου το ρουν και μου σερβίρει επόμενο δίσκο. Έτσι είναι η μόνη διαδικασία να ακούσω δικάναλο υλικό, πάλι καλά που το απμιξ είναι πάντα ον και δεν τραβάω τα μαλλιά μου.
Εγω παντως στσι συστηματαρες σας (πολυκαναλοι εν χαϊεντ αδελφοι) θα 'θελα ν' ακουσω το σαουντρακ το romeo+juliet το δευτερο ...
 




Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Για κανε μας και μια γνωριμια με τα μελη-εκτος απο τον γυαλιστερο που τον μπουχτισαμε :whistling: 👩‍🦲
Meeting Audiophile Club of Athens μαζι με συμπραξη AV Site στις 22 Απριλιου 2013 !
Τι ομορφα, το χαμε καψει 2 μερες!
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Πω ρε φιλε, τι ωραια!
Ελπιζω να το χαρηκατε και να αξιζε τοσα χιλιομετρα που κανατε!
Ευχαριστω πολυ!
Πλακα με κανεις ρε φιλαρακι? Παντα περναμε τελεια στο Κοτσιδοσπιτο. 😍
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Πλακα με κανεις ρε φιλαρακι? Παντα περναμε τελεια στο Κοτσιδοσπιτο. 😍
Τι γλυκος!
Ετοιμαζουμε ενα ακομα σπεσιαλ μιτινγκ του χρονου, θα προσπαθησω κι εγω να κατεβω στην Αθηνα, να περασουμε παλι ενα ΣΚ σπεσιαλ, να παμε και σ αλλα μαγαζια! :roflmao:8-)
εε;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.075
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top