Τι θα πιούμε σήμερα;

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.394
Reaction score
125.550
Εγώ έχω βλάβη με τα μακαλαν, τα παίρνω σα στραγάλια και τα λατρεύω...

Είναι στη γεύση μου, αυτό ακριβώς που θέλω. Τόσο, όσο.

Αλλά και σ'αυτα, δε χτυπάω τα ακριβά τους μπουκάλια, είναι παλαβοί. Μέχρι 120 άντε 140€ ότι βρω.
Απολαμβάνω πάντως και πολύ οικονομικά μακαλαν, νομίζω στα 40-κατι ευρώ είχα βρει ένα, σούπερ ήταν, κουκλί.

Τα 250-αρια και 350-αρια που ζητάνε για κάποια μπουκάλια τους, όχι ευχαριστώ δε θα πάρω. Βέβαια αυτοί πάνε τις τιμές μέχρι ένα μυριο ευρώπουλα, με πολλές ταμπέλες πάνω από μισό μύριο, είναι αρρωστάκια...
 
Last edited:

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
εχω απ το 86 και μετα, καμια 150 φιαλες
Ρε φίλε ξεκίνα ν ανοίγεις γιατί φοβάμαι έτσι που μου τα λες αρκετά θά χουν αρπάξει. Μακάρι να κάνω λάθος και οκ δεν θα πεθανουμε αλλά μου την σπάει αφάνταστα να κρατάω φιάλη για χρόνια και όταν την ανοίξω να μου κάνει κακαράντζα. :drinks:
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Εγώ έχω βλάβη με τα μακαλαν, τα παίρνω σα στραγάλια και τα λατρεύω...

Είναι στη γεύση μου, αυτό ακριβώς που θέλω. Τόσο, όσο.

Αλλά και σ'αυτα, δε χτυπάω τα ακριβά τους μπουκάλια, είναι παλαβοί. Μέχρι 120 άντε 140€ ότι βρω.
Απολαμβάνω πάντως και πολύ οικονομικά μακαλαν, νομίζω στα 40-κατι ευρώ είχα βρει ένα, σούπερ ήταν, κουκλί.
Ξέρω και άλλον έναν εδώ Αθήνα....παλαβός με macallan. Δημοπρασίες κλπ.....
 






bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.273
Reaction score
41.970
Μπα, βγάλανε και weiss οι κοντοχωριανοί μου από την Αγγλία?
Είπαν να το πάνε κανά βήμα παραπέρα αλλά δεν τους πέτυχε, από περιέργεια είπα να τη δοκιμάσω επειδής είναι μια εταιρία που έχει δείξει καλά σημάδια σε κάποια προϊόντα
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Μείνε στο πλαστικό μπουκάλι του λίτρου το πράσινο.... Μια χαρά για απαστερίωτη pilsner εκ Ινάχου ορμώμενη...
 


Μηνύματα
120
Reaction score
216
Μείνε στο πλαστικό μπουκάλι του λίτρου το πράσινο.... Μια χαρά για απαστερίωτη pilsner εκ Ινάχου ορμώμενη...
Πριν χρόνια στην ΄΄ Σπηλιά¨ στο Αργος την προσέφεραν, όντας άγνωστη. Καλή γεύση και μάλιστα ποιοτική lager. Εμφιαλώνει - παρασκευάζει και για άλλα ονόματα.
καλό πάσχα
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Κρασάκι ροζέ με λίγο σπράιτ... και μπόλικους μεζέδες.
Στο τηγάνι τούτη την στιγμή, ετοιμασίες!
 

Μηνύματα
120
Reaction score
216
Καιρο ειχα να γευτω τοσο ωραιο μεγαλο κοκκινο.
Μεγας Οινος 1999 - Σκουρα .
καιρος να τ ανοιγω ενα ενα απο την κάβα.
Τα καλα της καραντινας

View attachment 161170
Το αυριανό τραπέζι θα είναι με φιάλες εσοδείας 2015. Καλός οινοποιός και συνεπής.
 


Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Διαβάζοντας το θέμα χτυπάει το τηλ και είναι ένας φίλος Κοζανίτης που κάναμε παρέα εποχές που τρέχαμε στην πίστα στις Σέρρες με τα Σουμπαρού . Και μου λέει ρε φίλε σε θυμάμαι τακτικά αλλά από εχθές όλο για εσένα μιλάμε. Τι έγινε ρε του λέω; Εν τάχει να μην κουράζω βρήκε κάτι μερλό δικής μου παραγωγής που του είχα κάνει δώρο το 2008 στα νειάτα μου το οποίο λέει ότι τα σπάει και έχω ενθουσιαστεί πραγματικά συν το ότι Είμαι βαθύτατα συγκινιμένος και ήθελα να το μοιραστώ με φίλους που μπορεί να έχουν κάνει ανάλογες προσπάθειες.
Αναμένω στο viber φωτογραφίες από την ετικέτα :drinks: :drinks:
Τελικά δεν ήταν το Μερλό που υποψιαζόμουν αλλά Νεμέα!!
Τρέμε Παλυβέ :p :p
Στην υγειά σας παιδιά. Χρόνια πολλά:drinks::drinks:

93584821_281052279579480_5969130511300296704_n.jpg
 
Last edited:






Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.668
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top