Audyssey MultEQ Editor app



Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Αφού σύμφωνα με την εικόνα που μας δίνει το auddysey απτην ανάλυση δείχνει ότι είναι καλύτερα χωρίς ταπα
Νομίζεις ότι δεν βλέπω; νομίζεις ότι βλεπεις εδώ ακούς; γράφετε και κάτι πυροτεχνήματα... Έκλεισε και άλλαξε πάνω από τα 5κιλο.... Δεν έχω λόγια...
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
δεν σε κυνηγαει καποιος βρε !!!



τοφερε τοφερε .....οτι λεει το κοκκινο γραφημα ισχυει ειπαμε...

καλοριζικα και στους δυο σας τα ηχεια...κεντρικο και ζευγος 685
....εσυ Κωνσταντινε τακανες ιδια ολα,ωραιο σετ, ευγε...!!
Ευχαριστώ, έπρεπε να γίνει το 7.1 για να παίζει και το atmos σωστά με ηχεία πίσω, παρήγγειλα και βάσεις απ τον γνωστό. Κι ο Μάνος έχει σχεδόν τα ίδια, μόνο στα προβόλια δεν ταιριάζουμε, lcd αυτός dlp εγώ, ελπίζω να τα βρούμε και να συμφωνήσουμε με κανά DILA :biggrin:
 



Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Νομίζεις ότι δεν βλέπω; νομίζεις ότι βλεπεις εδώ ακούς; γράφετε και κάτι πυροτεχνήματα... Έκλεισε και άλλαξε πάνω από τα 5κιλο.... Δεν έχω λόγια...
Χρειάζονται και τα πυροτεχνήματα βρε.....αν δεν ταχαμε και αυτά τι θα γράφαμε!!! ;)

Πάντως το app κάνει εξαιρετική δουλειά και αν θες να δώσεις έμφαση σε κάποιες θέσεις ακρόασης και με ακρίβεια, μπορεί να στο κάνει..
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Kαμια αμφισβητηση το βλεπω.
Οι τρυπες εκπεμπουν σε αλλο χρονο εδω που εχουμε τα σαμπ δεν τις θεμε, και δεν ειναι τρυπες μακρια απο τα κρος ποιντς για να μην εχουν ενεργο ρολο,αυτα :)
 

Μηνύματα
204
Reaction score
461
Ομολογώ οτι στο δικαναλο μου ευνούχισε αρκετά τα LR κάνοντας τα να παίζουν σαν 8ιντσα..... θα δώσω λίγο γκάζι απο την καμπύλη για να αρχίσουν οι μπαλωθιες και πάλι στο σαλόνι :hunter:

Η αδιάφορα απο τον pioneer, μετά απο καμία 10ρια βιντεακια της dolby, ειναι άμεσα αντιληπτή. Η βροχή ειναι παντού διακριτή σε κάθε ηχειο, στο countdown trailer τρως ενα ωστικό κύμα που σου σηκώνεται η τρίχα.....
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Ομολογώ οτι στο δικαναλο μου ευνούχισε αρκετά τα LR κάνοντας τα να παίζουν σαν 8ιντσα..... θα δώσω λίγο γκάζι απο την καμπύλη για να αρχίσουν οι μπαλωθιες και πάλι στο σαλόνι :hunter:

Η αδιάφορα απο τον pioneer, μετά απο καμία 10ρια βιντεακια της dolby, ειναι άμεσα αντιληπτή. Η βροχή ειναι παντού διακριτή σε κάθε ηχειο, στο countdown trailer τρως ενα ωστικό κύμα που σου σηκώνεται η τρίχα.....
Ε ναι, θέλει καμπυλη.. ;)
... Δώσε :party:

Ακούς και βλέπεις πόσο πάνω ή κάτω θέλεις...

Τελικό τι έχεις;
.. αντέχει; :biggrin:
 
Last edited:

Μηνύματα
204
Reaction score
461
Ε ναι, θέλει καμπυλη.. ;)
... Δώσε :party:

Ακούς και βλέπεις πόσο πάνω ή κάτω θέλεις...

Τελικό τι έχεις;
.. αντέχει; :biggrin:
προ-τελικο της Sherbourn και παιζω μεσω Pass-Through. Ο τελικος ειναι (pa-160). Είναι ενα γαϊδούρι σχεδόν 15 κιλών που δεν εχει ζεσταθεί ποτέ και τα οδηγεί για πλάκα.


Rated power 160 watts per channel @ 8 ohms and 225 watts per
channel @ 4 ohms with no more than 0.05% THD
Gain 30dB
Signal to noise ratio 110 dB/ A weighted
 


Μηνύματα
204
Reaction score
461
Θέλουν κι άλλο αυτά... :party:
Χαχα πάντα υπάρχει περισσότερο!
Συνήθως η δικιά μου αναζήτηση τελειώνει σχετικά σύντομα. Η αναλογία απόλαυσης ( ακρόασης- θέασης) / ψαξιματος - βελτίωσης είναι 95/5 , αφενός γιατί σε οικιακό περιβάλλον δεν έχεις πολλές επιλογές και αφετέρου γιατί η λεπτή γραμμή που το συγκεκριμένο χόμπι από ψυχαγωγία γίνεται η μαύρη τρύπα στον οικογενειακό προϋπολογισμό, εύκολα ξεπερνιέται....
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
...πολυ σωστα τα λες και για να παρεις λιγο καλυτερο θες πολλα λ7... ;)

λοιπον.....οταν μετρησες τα LR με sub εβαλες σε αλλες θεσεις το mic σε σχεση με την τελευταια μετρηση με ολα ?
.....υπαρχουν διαφορες στα LR γιαυτο το λεω.

απο 300hz και πανω δειχνουν κοντα με τον denon...
....με τους τελικους και ξανα μετρηση κατι αλλαξε στα LR, ειδικα στο L





 

Μηνύματα
204
Reaction score
461
...πολυ σωστα τα λες και για να παρεις λιγο καλυτερο θες πολλα λ7... ;)

λοιπον.....οταν μετρησες τα LR με sub εβαλες σε αλλες θεσεις το mic σε σχεση με την τελευταια μετρηση με ολα ?
.....υπαρχουν διαφορες στα LR γιαυτο το λεω.

απο 300hz και πανω δειχνουν κοντα με τον denon...
....με τους τελικους και ξανα μετρηση κατι αλλαξε στα LR, ειδικα στο L





Μεγαλύτερη απόκλιση από 2-3 πόντους δεν πρέπει να είχε η μια μέτρηση από την άλλη. Προσπάθησα να είμαι ακριβής.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
οι 2-3 και 5 ποντοι δεν κανουν αυτη την διαφορα..
...το L δειχνει αλλο οπως βλεπεις....το R ειναι οκ.

κατι εχει παιχτει....να το ξανακανεις οταν βρεις χρονο.
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
οι νεοι AV με audyssey θα εχουν πλεον .....
........ Dual Audyssey Preset function that permits switching between two stored Audyssey configurations......

 
Last edited:


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Denon Dual Speaker Preset Mode

The 2020 X-Series models also now support the newly adopted Dual Audyssey Preset function which allows you to store and instantly switch between two Audyssey configurations. For example, you can store both the Audyssey calibration result straight from the receiver and a customized MultEQ curve or frequency range made through the Audyssey MultEQ editor app on the receiver simultaneously, allowing you to easily compare differences and select their preference.

https://www.audioholics.com/av-recei...denon-x-series

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍
 
Last edited by a moderator:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.034
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top