Marantz sr6013 καίει!! Hot hot hot!

Μηνύματα
2
Reaction score
0

Attachments


Μηνύματα
2.332
Reaction score
183
Έχω καταλήξει ότι αυτό που βολεύει στο έπιπλο μου είναι αυτό το διπλό ανενιστηρακι που να ρουφάει τον αέρα να τον βγάζει έξω απτό επιπλο, που μπαίνει στη πλάτη του επίπλου, αλλά όπου κ να το βρίσκω είτε αμαζον Γερμανία είτε αλλού δε το στέλνουν Ελλάδα.
Έστειλα μέιλ στην εταιρία αλλά δε μου χουν απαντησει
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.000
Reaction score
8.045
το echo mode πάντα περιορίζει τα τελικά στάδια όταν ο ενισχυτής δουλεύει σε reference στάθμες
εκεί γίνεται αντιληπτό...υπάρχουν και τεστ γι αυτό...αν γοογλάρετε

πάντα να τους σε auto όταν δίνετε γκάζι
Σε χαμηλές - μέσες στάθμες υπάρχει διαφορά στα δυναμικά μεταξύ, OFF - AUTO? Προσωπικά τον έχω στο off παρόλο που κατά 99% δεν πάω πάνω από τα 80 στο ποντεσιόμετρο.

Μάλλον απάντησε ο Κώστας παραπάνω, οπότε παραμένω έτσι . (απλώς για μια ακόμη επιβεβαίωση το αναφέρω).
 

Μηνύματα
2.332
Reaction score
183
Κάτι άλλο σημαντικό...
Μηλως για να λειτουργήσουν σωστά τα ανενιστηρακια να βγάζουν τον ζεστό αέρα έξω πρέπει η είσοδος του αέρα να ειναι μικρότερη απτον έξοδο;

Δείτε λίγο το παρακάτω λινκ
 

Μηνύματα
1.396
Reaction score
2.802
Οχι βέβαια, αλλά ούτως ή άλλως αφού δεν είναι σε στεγανό χώρο αυτό και να θες δε γίνεται.
 

Μηνύματα
2.332
Reaction score
183
Οχι βέβαια, αλλά ούτως ή άλλως αφού δεν είναι σε στεγανό χώρο αυτό και να θες δε γίνεται.
Αν είναι "υποχρεωτικό" τότε θα μπορούσα να έβαζα τζάμι μπροστά με μια τρύπα κάπου.
 

Μηνύματα
1.396
Reaction score
2.802
Εγώ παλιότερα στον Yamaha είχα βάλει το ανεμιστηράκι από πάνω να φυσάει στα εντόσθια, από απόσταση όμως κι υπό γωνία κι έτσι έπιανα το σασί κι ήταν πάντα κρύο.
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Ο DENON (που είχα το ίδιο πρόβλημα), έχει USB μπροστά, έτσι έλυσα το πρόβλημα με αυτό! βέβαια έχει τον θόρυβο ανεμιστήρα, αλλά ο ενισχυτής είναι ''παγωμένος!'' όσο πιο μικρός πιο πολύ θόρυβο! (γιατί δοκίμασα και τον 8άρι)!

 

Μηνύματα
2.332
Reaction score
183
Ο DENON (που είχα το ίδιο πρόβλημα), έχει USB μπροστά, έτσι έλυσα το πρόβλημα με αυτό! βέβαια έχει τον θόρυβο ανεμιστήρα, αλλά ο ενισχυτής είναι ''παγωμένος!'' όσο πιο μικρός πιο πολύ θόρυβο! (γιατί δοκίμασα και τον 8άρι)!

Που τον έβαλες τον ανεμιστήρα;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.219
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top