Astronaut Jr. 2ch hi-fi set up

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Πάντως η σύζυγος τα είδε και χωρίς τις βάσεις της άρεσαν, προφανώς επειδή τα δικά μου είναι πιο γκουμούτσες. Το κακο είναι ότι τα δικά μου μηχανήματα θα αργήσουν να φύγουν και ρευστό άμεσα δεν υπάρχει ειδικά λόγω της κορακλας. Έφαγα και δύο covid επιταγές και στάνιαρα.
Επιπλέον, ρε συ Κώστα, με τι προενισχυση θα τα οδηγούσα αν τα έπαιρνα?
Παραδεξου οτι ο μονος λογος που δισταζεις, ειναι γιατι δε θελεις να πουλησεις τον Μπρύστον.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Παραδεξου οτι ο μονος λογος που δισταζεις, ειναι γιατι δε θελεις να πουλησεις τον Μπρύστον.
Ο Bryston είναι άριστος ενισχυτής, αλλά αυτά δεν είναι τυπικά αυτοενισχυομενα ηχεία. Αλλά αν τα έδιωχνα όλα, θα ήθελα και προσεσορα για να τα ηλεγχα -ισοσταθμιζα.
Πολύ χρήμα μαζεμένο.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
αν δεν είχα ήδη τα ηχεία που έχω με τα ενισχυτικά μου, αν ο χώρος μου ήταν μικρότερος και πιο συμμετρικός,, αν η διασπορά του ήχου τους στο χώρο ήταν αξιόλογη,
Λυπάμαι, αλλά κάνεις τερατώδες λάθος.

Τα δικά σου, είναι χρεπια μπροστά σε αυτά. Η κρουστική απόκριση των τζενελεκ είναι ονείρωξη για το σετάπ σου, όπως φυσικά και η οφ αξις απόκριση των τζενελεκ.

Τα τζενελεκ έχουν υποδειγματικό σπινοραμα, τρομακτική τεχνογνωσία κρύβεται πίσω τους, ενώ τα ηχεία σου είναι απλά κουτιά του '70, δεν είχαν ιδέα για τέτοια πράγματα τότε, δεν μπορεί να υπάρξει καμία σύγκριση σε κανένα επίπεδο.

Η αναβάθμιση του ήχου σου με αυτό το σετάπ θα είναι κολοσσιαία, δεν τίθεται κανένα μέτρο σύγκρισης σε τίποτα.

Υπ'οψιν, πως δε πρόκειται να κρατηθώ όσο ο ντιμιφουτ, προλάβετε να τα τσιμπήσετε για το καλό σας, διότι θα τα πάρω γω. ;)
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
@Astronaut Jr. Το ότι είναι ευκαιρία το set 2.1 της Genelec, δεν χωράει συζήτηση.

Αυτό που θα σκεφτόμουν στη θέση σου, είναι το πού θα τα βάλω, με γνώμονα την αποτροπή ατυχήματος/δυστυχήματος δεδομένης της ύπαρξης μικρού παιδιού στο σπίτι. Εάν, ω μη γένοιτο, πάει και κουνήσει τη βάση του ηχείου και της πέσει το ηχείο στο κεφάλι, θα συμβούν τα εξής τινά:
1) Μπορεί να έχεις ή να μην έχεις κόρη ύστερα.
2) Ανεξάρτητα από το (1), εσύ, σίγουρα δεν θα έχεις κεφάλι ύστερα.
:)
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
ε να μην βαλει χαλιεντ πατακια/βασεις ηχειων και να τα στερεωσει οπως πρεπει..... 🐒
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
@Astronaut Jr. Το ότι είναι ευκαιρία το set 2.1 της Genelec, δεν χωράει συζήτηση.

Αυτό που θα σκεφτόμουν στη θέση σου, είναι το πού θα τα βάλω, με γνώμονα την αποτροπή ατυχήματος/δυστυχήματος δεδομένης της ύπαρξης μικρού παιδιού στο σπίτι. Εάν, ω μη γένοιτο, πάει και κουνήσει τη βάση του ηχείου και της πέσει το ηχείο στο κεφάλι, θα συμβούν τα εξής τινά:
1) Μπορεί να έχεις ή να μην έχεις κόρη ύστερα.
2) Ανεξάρτητα από το (1), εσύ, σίγουρα δεν θα έχεις κεφάλι ύστερα.
:)
Πιθανώς σε βάση στον τοίχο ή με κάποιο τρόπο ασφαλισμενα στις βάσεις τους για το πρώτο διάστημα, σε αυτό το σπίτι. Είναι πολυπαραγοντική εξίσωση, θα δούμε.
Νικο δυστυχως εχει δικιο το μεγαλο αυτι κι ο ντιμις :drinks:
Το ξέρω Χρήστο.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Αλλά αν τα έδιωχνα όλα, θα ήθελα και προσεσορα για να τα ηλεγχα -ισοσταθμιζα.
Μπα, δεν χρειάζεται

Έχεις δει πως μετρούσαν στον χώρο του φίλου που χάθηκε τόσο πρόωρα; Με τζαμαρίες;

Έχει και τα ρυθμιστικά στην πλάτη, μια χαρά θα είναι. Όταν μπορέσεις, μεσοπρόθεσμα, παίρνεις και προσέσορα.

Ξυπνήστε. Κάποιος.
σε βάση στον τοίχο
:thumbsup:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Πιθανώς σε βάση στον τοίχο
Βεβαίως.


Υπ'οψιν πως το σαμπ της τζενελεκ διαθέτει ένα τρομερό κουτί, στρογγυλό και σα ναυτίλος, με τεράστιο άνοιγμα, που είναι κατά βάση ένα εξελιγμένο είδος γραμμής μεταφοράς, μεγάλου μήκους μάλιστα.

Μην κάνετε το λάθος να υποτιμήσετε αυτό το 12", δεν είναι σα τα απλά κουτιά...

Πρόκειται για τρομερή κατασκευή, αδύνατο να υλοποιηθεί από μικροκατασκευαστές... Τέτοια φτιάχνει η μεγάλη τζενελεκ...

Δικαίως η τιμή του είναι αυτή που είναι στον τομάν. Στην αγγελία είναι χάρισμα.

Και στα 6κ να πάρετε αυτό το σετάπ, πάλι φτηνό είναι για αυτά που προσφέρει.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Η αναβάθμιση του ήχου σου με αυτό το σετάπ θα είναι κολοσσιαία, δεν τίθεται κανένα μέτρο σύγκρισης σε τίποτα.
Λίγα λες. Πολύ λίγα.

Πάρτε τα ρε, πάρτε τα, και αν δεν παίζουν καλά βάλτε τα αγγελία. Δεν θα χάσετε χρήματα.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Mε δυο ή 4 είναι καλύτερα, σαν τα πρεσόνους ενα πράγμα στα 8 σταματάς :lolsign:
  • Power output (Class-D): 400 W
  • SPL: 113 dB SPL
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Λίγα λες. Πολύ λίγα.
Το ξέρω. Αλλά είναι τζενελεκ, δε χρειάζονται πολλά πολλά, είναι ευκόλως εννοούμενα...

Τουλάχιστον σ'αυτή την περίπτωση, δεν κινδυνεύουμε να ακούσουμε πάλι πως έχουμε προσωπικό όφελος για όσα γράφουμε. ☹

Θα πρέπει να πιστωθεί και η διευκόλυνση στους οικείους του νεκρού, πράγμα που δεν είναι μικρής σημασίας..
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
@Astronaut Jr. ψήσου όντως γιατί ο κουμπάρος άρχισε να μου στέλνει κάτι μηνύματα στο viber επ'αυτού, που σημαίνει ότι ήδη έχει αποφασίσει τι θα κάνει τα παλιά του.
 


I

iason

Guest
:lol: :lol::lol::lol:
αν δεν είχα ήδη τα ηχεία που έχω με τα ενισχυτικά μου, αν ο χώρος μου ήταν μικρότερος και πιο συμμετρικός,, αν η διασπορά του ήχου τους στο χώρο ήταν αξιόλογη, αν ήταν το ίδιο όμορφα όσο και το χιούμορ σου..ίσως και να έμπαινα σε σκέψεις...αν..
Αυτά όμως ρε ντόκτορ δε βλέπονται κιόλας!!!!
Δεν είναι για σολόνι μάναμ..δε.με τίποτα λέμε!!....:idk::idk:
Λέανδρε ούτε για σαλόνι ούτε και για αλώνι . :sneaky:
 


Μηνύματα
8.983
Reaction score
12.389
:lol: :lol::lol::lol:
αν δεν είχα ήδη τα ηχεία που έχω με τα ενισχυτικά μου, αν ο χώρος μου ήταν μικρότερος και πιο συμμετρικός,, αν η διασπορά του ήχου τους στο χώρο ήταν αξιόλογη, αν ήταν το ίδιο όμορφα όσο και το χιούμορ σου..ίσως και να έμπαινα σε σκέψεις...αν..
Αυτά όμως ρε ντόκτορ δε βλέπονται κιόλας!!!!
Δεν είναι για σολόνι μάναμ..δε.με τίποτα λέμε!!....:idk::idk:
Αν ειχες σουβλατζίδικο? 8-) :thumbsdown:
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.187
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top