Τι είδαμε, τι θα δούμε








Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Η αγαπημένη μου χθες


10+/10
Βρίσκεται στο νούμερο ένα ανάμεσα σε χίλιες.


IMDb "Top 1000" (Sorted by IMDb Rating Descending)
 


Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
The Mayor of Casterbridge (2003) του Thomas Hardy — Ο δήμαρχος του Κάστερμπριτζ imdb : 7,8/10


„Σ’ έναν παροξυσμό μέθης ο Μάικλ Χέντσαρντ πουλά τη γυναίκα του και το κοριτσάκι τους για πέντε γκινέες. Την άλλη μέρα, μετανιωμένος, αποφασίζει να ....“


„Η ιστορία ενός ανθρώπου που χρειάζεται την επαφή με τους άλλους, αλλά παραμένει μόνος γιατί δεν μπορεί να αντέξει τους περιορισμούς που αυτή επιβάλλει. Μια "μελέτη του χαρακτήρα και των πράξεων του ανθρώπου", όπως χαρακτηρίζει το μυθιστόρημα ο ίδιος ο συγγραφέας. Το πιο "ελληνικό" έργο του Χάρντι, όπως τονίζει στον πρόλογό του ο Dale Kramer, μια και "ο ήρωάς του αντιστοιχίζεται με τον Οιδίποδα, τον Κρέοντα, τον Αγαμέμνονα και τον Προμηθέα".

Με τον Ciarán Hinds 2003


Σειρά του BBC με τον Άλαν Μπέιτς Του 1978

 




Μηνύματα
700
Reaction score
1.344
Επίκαιρο το Condor Ο ιδεαλισμός του νεαρού αναλυτή της CIA Joe Turner δοκιμάζεται, όταν βρεθεί αντιμέτωπος με ένα φοβερό αλλά συνάμα λαμπρό σχέδιο που απειλεί τη ζωή εκατομμυρίων ανθρώπων. Η σειρά είναι εμπνευσμένη από την κλασική ταινία του Σίντνεϊ Πόλακ, «Οι Τρεις Μέρες του Κόνδορα»

 



Μηνύματα
760
Reaction score
949
K την πρώτη μέρα που βγήκε IMDB βλέπω να το έχουν βαθμολογισει 8.3, λέω Bacon είναι,που στα θρίλερ είναι καλός ,άντε να βγει να το κατεβάσουμε...Κ δύο μέρες μετά βλέπω την βαθμολογια να έχει πάει 5.2 κ λέω,καλαα πατάτα θα είναι ασ'το...
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Δεν ξέρω πως μου είχε διαφύγει τούτη....:confused:
2.30 καλές ωρίτσες....

μέχρι και το γωγουλίνι άντεξε μετά τις 2 το βράδυ.... και την πήρε ο ύπνος μόλις το τελευταίο τέταρτο :laugh:

7-/ 10

1593416023874.png
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Δεν ξέρω πως μου είχε διαφύγει τούτη....:confused:
Απαράδεκτος! Να επαναληφθεί αμεσότατα η θέασις πάραυτα (από τις ταινίες που ευχαρίστως επιδέχονται δεύτερης θέασης).
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.598
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top