Τι είδαμε, τι θα δούμε




Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Σήμερα, αφού το έχω και κ@λοβαραει εδώ και καιρό, λέω επιτέλους να ξεκινήσω το μαραθώνιο:


View attachment 169446
View attachment 169447

Θα βγούνε τα ματάκια μας...

Η κάθε θήκη, έχει μέσα 4 blue ray's...


Ευχηθείτε μου καλή δύναμη, και πάμε!



Καλε τί καλη δυναμη να σου ευχηθουμε;
Σε ζηλευω
Δεν εχεις δει κατι παρομοιο

Μετα την πρωτη σεζον,εφτασα στο σημειο να περιμενω να ολοκληρωθει η καθε επομενη,ωστε να την δω μονομιας
Ειναι ετσι φτιαγμενη η σειρα που ειναι πραγματικο μαρτυριο να περιμενεις το επομενο επεισοδιο

Πριν λιγο καιρο ειδα και την ογδοη σεζον
Καθυστερουσα να τη δω,για να μην εχω την αισθηση οτι τελειωσε το Game of Thrones :roflmao:
Και μην ακους αυτους που λενε οτι η τελευταια σεζον ειναι χαλια
Τελεια ειναι!

Valar Morghulis!
Valar Dohaeris!

Καλη θεαση :)

Υ.Γ.Το Amazon οπως ειπαν και τα αλλα παιδια ειναι "αλλου"
Εχουν περασει το ηλεκτρονικο εμποριο σε αλλο επιπεδο
Στειλε μηνυμα και θα σε εξυπηρετησουν
 
Last edited:


Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Οταν ειναι να συμβει κατι,οσο και να χτυπιεσαι δεν το αποφευγεις

Τα παντα γυρω σου "ντυνονται" μικροι συνωμοτες

Βλεπω χθες αυτο


Αρχιζω και φερνω στο μυαλο μου τον πανικο που δημιουργηθηκε τοτε,τη μανια με τα μαχητικα,τα Fly μπουφαν,τα συναρμολογουμενα,τη μηχανη του Cruise,και και και....
Ξεκινα και τριγυριζει στο μυαλο μου η ιδεα να το ξαναδω.
Αυτη τη φορα αλλιως.Bluray,πολυκαναλο,μεγαλη οθονη

Το απογευμα δουλευοντας ακουω ανα τακτα χρονικα διαστηματα απο την τηλεοραση κατι γνωριμο που μου δημιουργει μια ευφορια
Σταματω κα πηγαινω στην οθονη να δω
Ακουστε στο 7:00



Α ρε κατακαημενε Faltermeyer....
Πού να'ξερες οτι θα "παιζεις" σε τηλεπαιχνιδι στην Ελλαδα και μαλιστα στα μουλωχτα

Ξαφνικα θυμαμαι....

https://www.avsite.gr/forum/threads/Σκηνές-που-χαρακτηρίζουν-μια-ταινία-και-θα-θυμόμαστε-για-πάντα.91930/post-2031039

Αγαπαμε USA
Μονο αυτοι το κανουν και φαινεται τοσο ωραιο
Ετσι ακριβως οπως το λεει ο Monsieur Zizik Jardinier....k@vl@

Καλα λεω,εκλεισε

Atmos κανείς παιδια;

:party:
 
Last edited:


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.311
Reaction score
93.863
Οταν ειναι να συμβει κατι,οσο και να χτυπιεσαι δεν το αποφευγεις

Τα παντα γυρω σου "ντυνονται" μικροι συνωμοτες

Βλεπω χθες αυτο


Αρχιζω και φερνω στο μυαλο μου τον πανικο που δημιουργηθηκε τοτε,τη μανια με τα μαχητικα,τα Fly μπουφαν,τα συναρμολογουμενα,τη μηχανη του Cruise,και και και....
Ξεκινα και τριγυριζει στο μυαλο μου η ιδεα να το ξαναδω.
Αυτη τη φορα αλλιως.Bluray,πολυκαναλο,μεγαλη οθονη

Το απογευμα δουλευοντας ακουω ανα τακτα χρονικα διαστηματα απο την τηλεοραση κατι γνωριμο που μου δημιουργει μια ευφορια
Σταματω κα πηγαινω στην οθονη να δω
Ακουστε στο 7:00



Α ρε κατακαημενε Faltermeyer....
Πού να'ξερες οτι θα "παιζεις" σε τηλεπαιχνιδι στην Ελλαδα και μαλιστα στα μουλωχτα

Ξαφνικα θυμαμαι....

https://www.avsite.gr/forum/threads/Σκηνές-που-χαρακτηρίζουν-μια-ταινία-και-θα-θυμόμαστε-για-πάντα.91930/post-2031039

Αγαπαμε USA
Μονο αυτοι το κανουν και φαινεται τοσο ωραιο
Ετσι ακριβως οπως το λεει ο Monsieur Zizik Jardinier....k@vl@

Καλα λεω,εκλεισε

Atmos κανείς παιδια;

:party:
4K & Atmos....:party:
 



Μηνύματα
603
Reaction score
1.376
1592433385218.png
7/10 Σπουδαιο ψυχολογικο θριλλερ,απο ενα σκηνοθετη που εχει παρει εργολαβια το ειδος εδω και μια εικοσαετια και τον ειχαμε γνωρισει τον παλιο καλο καιρο του DVD με το
1592434641261.png
Η Χρηματαποστολή



 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.930
Reaction score
41.198
Αφού χορτάσαμε αμερικανιά με το Shooter προχωρήσαμε στην ανυπέρβλητη χαζομάρα, το The dark tower για να μας λυθεί η απορία γιατί δεν το είχαμε δει μέχρι σήμερα.
Αρχίσαμε από περιέργεια την αγαπημένη της κόρης, How to get away with murder, και στα πρώτα δύο επεισόδια παίρνει το pass για να συνεχίσουμε ευχάριστα.
 

Μηνύματα
2.408
Reaction score
3.623
Αφού χορτάσαμε αμερικανιά με το Shooter προχωρήσαμε στην ανυπέρβλητη χαζομάρα, το The dark tower για να μας λυθεί η απορία γιατί δεν το είχαμε δει μέχρι σήμερα.
Αρχίσαμε από περιέργεια την αγαπημένη της κόρης, How to get away with murder, και στα πρώτα δύο επεισόδια παίρνει το pass για να συνεχίσουμε ευχάριστα.
Το HTGAWM μέχρι 3 σεζόν θα σε πάει χωρίς ανάσα.. Μετά λιγάκι κουράζει αλλά εξακολουθεί να έχει πολύ ενδιαφερον

Ή Viola Davies σπέρνει στην σειρά..
 
Last edited:

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
. . . ίσως επαναλαμβάνομαι . . . όπως και το έργο . . .


''Μαχαίρι στο Νερό'' - 1962

1592558085719.png



- ερωτικό θρίλερ και θαλασσινή περιπέτεια

- θεατρικό μέσα στην θάλασσα

- ένα ζευγάρι ναυαγεί σε μία ξέρα μαζί με τον autostoper τους ( ναι , autostoper )

- έχει αναπάντεχη γκλαμουριά και jazz soundtrack


- τα υπόλοιπα είναι γιά oscar !



1592558108331.png


1592558138818.png



- καλή θέαση . . . 9,0+/10 . . .



 
Last edited by a moderator:


Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Ω τι πετυχαααα

Urok



Ταινιαρα παιδια
8.5/10

Επισης μετα την αναρτηση των ΣΩΤΗΡΑΚΗ και Sleep ειδα το The Fury of a Patient Man
Δεν χανεις το χρονο σου αλλα δεν ξετρελαινεσαι κιολας
6/10

Η ταινια παντως,μοιαζει λες και εχει ερθει απο καποιο μελλον,όπου ο Messi,μετα την αποσυρση του απο το ποδοσφαιρο,το γυρισε στην υποκριτικη :roflmao:

1592593950940.png
1592594026656.png
 

Μηνύματα
603
Reaction score
1.376
Ω τι πετυχαααα

Urok



Ταινιαρα παιδια
8.5/10

Επισης μετα την αναρτηση των ΣΩΤΗΡΑΚΗ και Sleep ειδα το The Fury of a Patient Man
Δεν χανεις το χρονο σου αλλα δεν ξετρελαινεσαι κιολας
6/10

Η ταινια παντως,μοιαζει λες και εχει ερθει απο καποιο μελλον,όπου ο Messi,μετα την αποσυρση του απο το ποδοσφαιρο,το γυρισε στην υποκριτικη :roflmao:

Η αληθεια ειναι οτι εχει παιξει ποδοσφαιρο επαγγελματικα σε μικρες κατηγοριες στην Ισπανια,πριν γινει για ενα διαστημα αθλητικος ρεπορτερ.....Ευτυχως τον κερδισε η υποκριτικη.Εχω δει 7 ταινιες του,οι περισσοτερες εξαιρετικες και ο ιδιος εντυπωσιακος.Για την τελευταια
Το Ατέλειωτο Χαντάκι Poster
εχω γραψει 9 σελιδες πισω στο νημα.Το Βουλγαρικο,αν το βρω σε καλη εκδοχη θα το'χω υποψιν..........
 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Η αληθεια ειναι οτι εχει παιξει ποδοσφαιρο επαγγελματικα σε μικρες κατηγοριες στην Ισπανια,πριν γινει για ενα διαστημα αθλητικος ρεπορτερ.....Ευτυχως τον κερδισε η υποκριτικη.Εχω δει 7 ταινιες του,οι περισσοτερες εξαιρετικες και ο ιδιος εντυπωσιακος.Για την τελευταια
Το Ατέλειωτο Χαντάκι Poster
εχω γραψει 9 σελιδες πισω στο νημα.Το Βουλγαρικο,αν το βρω σε καλη εκδοχη θα το'χω υποψιν..........

:thumbsup:

Για το Urok εαν εννοεις με το "καλη εκδοχη" καλη κοπια,γνωμη μου ειναι να το δεις ουτως ή αλλως
Μην αφηνεις τα Gb να αποφασιζουν για σενα καλε μου φιλε
Πιστευω πως μια ωραια ταινια την βλεπεις οπως και αν την βρεις,ακριβως γι'αυτο.Επειδη ειναι ωραια :)
:drinks:

Οσο για τον De la Torre απ'οτι βλεπω το παρατηρησαν κι'αλλοι :laugh:


 
Last edited:

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.507
Ω τι πετυχαααα

Urok



Ταινιαρα παιδια
8.5/10
Την επαναφέρω γιατί εχουν περάσει πολλά χρόνια ...


Το μάθημα - Τhe lesson - Ypok - Yrok 2014

7,5/10



Γράφει η Κατσιβέλη Σταματίνα :
http://cinefreaks.gr/movie/the-lesson-urok/
"Μια γυναίκα με πολλά ιδανικά και ένα στέρεο ηθικό κώδικα αφιερώνει χρόνο και σκέψη προκειμένου να διδάξει στους μαθητές της το ορθό και το δίκαιο. Την ίδια στιγμή έρχεται αντιμέτωπη με μία μακρά αλυσίδα «ατυχών» γεγονότων στην προσωπική της ζωή, όπου η μία καταστροφή φέρνει την άλλη, από τον κίνδυνο να χάσει το σπίτι της εξαιτίας του μέθυσου συζύγου της, μέχρι την ανάγκη να μαζέψει κέρματα από το συντριβάνι μιας πλατείας για να ξεπληρώσει το χρέος των 2.40 λέβα (!) στην τράπεζα.

Η ίδια καλείται να αντιμετωπίσει τη σωρεία ατυχίας παραμένοντας πιστή στον εαυτό της, στα πιστεύω της και στις αρχές που ενστερνίζεται απέναντι στους μαθητές της. Θα αντέξει;


H Νάντε ως χαρακτήρας είναι τρομερά καλόβολη, ακέραιη, συνεπής, εργατική, με κατανόηση, με πολλά ιδανικά και διάθεση για συγχώρεση κτλ.

Ε συγγνώμη αλλά, εκτός του ότι δεν ξέρω πόσο ρεαλιστικός είναι αυτός ο χαρακτήρας, το ότι της συμβαίνουν τα πάνδεινα χωρίς να έχει φταίξει πουθενά και το ότι παρ’ όλα αυτά σκοτώνεται να λύσει όλα τα προβλήματα μόνη της εμένα τουλάχιστον με κάνει να θέλω να τη χαστουκίσω για να συνέλθει!

....αν καταφέρουμε να απαλλαγούμε από τέτοιες σκέψεις - σαν της υπογράφουσας το κείμενο ,προσθέτω εγώ - και δούμε την ταινία ως μια αλληγορία, ως μια ιστορία που διδάσκει τις παραξενιές της ζωής και το πόσο μπορείς να τις προσπερνάς πάντα αλώβητος και πιστός στον εαυτό σου, θα βρούμε την ουσία του «μαθήματος» που θέλησε να παραδώσουν οι Kristina Grozeva και Petar Valchanov.


Σε συμβολικό επίπεδο, λοιπόν, η ταινία έχει να προσφέρει σημαντικά πράγματα όσον αφορά το πώς βλέπουμε τη ζωή εν γένει. Το τέλος, απόλυτα λιτό και πολύ ξεκάθαρο, επιτρέπει στο θεατή να διατυπώσει μόνος του τα αποφθέγματα της ιστορίας, εξορίζοντας -προς τιμήν του- κάθε είδος διδακτισμού από την όλη προσέγγιση."


Τι μάθημα μπορούμε να δώσουμε εμείς σε άλλους,όταν δεν έχουμε εμείς πάρει τα μαθήματα μας από τη ζωή μας μέχρι παρούσης στιγμής ?

Το επανειλλημένα εκφραζόμενο "Ευχαριστώ πολυ!" Της Ναντε ακούγεται παράταιρο κατά τη διάρκεια της ταινίας, καθώς αυτή δεν αντιλαμβάνεται πως το θέμα της ειναι άλλο: Η ειλικρινής συγχώρεση και η εκμηδένιση του "Εγώ".

Αυτήν την ταινία και Μ αυτό το νόημα είδα εγώ.

Εστιάζοντας συχνά την προσοχή στο πρόσωπο της πρωταγωνίστριας και μεγεθύνοντας το έτσι,η κάμερα φαντάζει σαν να θέλει ν αποσπάσει από αυτήν τις σκέψεις της η ίσως ακόμα και να διευρύνει το χάσμα που υπάρχει ανάμεσα σ αυτά που νομίζει πως πιστεύει και στις πράξεις της.

Εξοχη!:thumbsup:
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.715
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top