House Of Marley Stir It Up Turntable

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Δεν γυρίζει καθόλου, μπορει να χει καεί κάτι άλλο βεβαια (..?)
αλλα να δοκιμασω πρώτα με ενα καλώδιο αν γίνει δουλειά
 

TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
Μπορείς να μετρήσεις με το πολύμετρο αν δίνει ρεύμα το τροφοδοτικό. Αν όχι, αγοράζεις άλλο. Αρκεί να έχει τα ίδια χαρακτηριστικά ισχύος και το ίδιο βύσμα!
 


TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
Οπτικά δεν λέει τίποτα. Το συγκεκριμένο βύσμα υπάρχει σε τρεις τουλάχιστον διαμέτρους. Οπότε καλύτερα πάρα το πακάκι μαζί και πήγαινε σε ένα κατάστημα να βρεις το ίδιο βύσμα. Άσε που μπορεί να έχουν πολύμετρο και να δουν αν δουλεύει.
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Mια προταση για τετοιο καταστημα στα Νότια ?

Ο Καυκάς μας κάνει ?
 

ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823
Mια προταση για τετοιο καταστημα στα Νότια ?

Ο Καυκάς μας κάνει ?
οχι Καυκάς, δεν είναι ηλεκτρολογικό υλικο.

 

Μηνύματα
1.443
Reaction score
1.101
που να το βρω ~!

το βύσμα, οπτικά, φαίνεται ίδιο.
Είχα πάθει το ίδιο στο δικό μου πικάπ.Το τροφοδοτικό έχει 4 βίδες επάνω οπότε το πήγα σε κατάστημα με ηλεκτρολογικό υλικό το ανοίξανε,το κολλήσαμε και όλα καλά.
Αυτό έχει γίνει 2 φορές.
Βασική προϋπόθεση να μπορείς να το ανοίξεις.Οποτε δες αν έχει βίδες η αν είναι με κλιπς.
 


TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
5V / 1A : φορτιστής ταμπλέτας ή φωτογραφικής είναι. Θα βρεις εύκολα, στη χειρότερη θα κόψουν το νέο βύσμα και θα σου κολλήσουν το παλιό.
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλημέρα Cybernaut

Μπήκα στο site της εταιρείας και είδα λίγο τα προϊόντα που έχει. Θα μπορούσες να μας κάνεις μια παρουσιάση για το έν λόγω ή έστω λίγα λόγια. Δεν ξέρω αν αξίζει αλλά επειδή τα 199 ευρώ είναι πολύ λίγα σκεφτόμουν να το πάρω σαν δευτερο πικαπ (μ'αρεσει η εμφάνιση) στο εξοχικό. Βέβαια διάβασα ότι έχει κάποια θέματα στα reviews αλλά δεν ξέρω αν είναι κοινά ή απλά έτυχαν σε κάποιους.

Σε ευχαριστώ
Κωνσταντίνος
 

Μηνύματα
763
Reaction score
1.594
Καλημέρα Cybernaut

Μπήκα στο site της εταιρείας και είδα λίγο τα προϊόντα που έχει. Θα μπορούσες να μας κάνεις μια παρουσιάση για το έν λόγω ή έστω λίγα λόγια. Δεν ξέρω αν αξίζει αλλά επειδή τα 199 ευρώ είναι πολύ λίγα σκεφτόμουν να το πάρω σαν δευτερο πικαπ (μ'αρεσει η εμφάνιση) στο εξοχικό. Βέβαια διάβασα ότι έχει κάποια θέματα στα reviews αλλά δεν ξέρω αν είναι κοινά ή απλά έτυχαν σε κάποιους.

Σε ευχαριστώ
Κωνσταντίνος
Η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει πολύ σαν μπιζουδάκι, αλλά βλέπω ότι η κατασκευάστρια δεν αναφέρει πουθενά μετρήσεις wow & flutter ή signal/noise ratio. Εδώ που τα λέμε, βέβαια, ούτε η rega δηλώνει αντίστοιχες τιμές...
 


Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Παιδια εχουν περασει αρκετά πικάπ απο τα χερια μου,
από πλαστικα αλλά ανεκτά SL Bd-22 που το χαρισα εδώ, κανα δυο MKII μέχρι Thorens 160 και
166 με Rega RB 300 και JVC νεκροκεφαλή με SAS που πουλήθηκε κ αυτό εδώ πρόσφατα .
Aυτό ηταν το αγαπημένο μου !


Πιο high end επίπεδα δεν εχω φτάσει και ποτέ δεν θα το κάνω όπως φαίνεται.
Εχω 2Κ βινύλια αλλά σπάνια τα γυρνάω πλέον, έχω γίνει ψηφιακός ! Είναι μεγάλη ευκολία εάν ακούς μουσική 24/7

Το συγκεκριμένο είναι αντικειμενικά μέτριο - όχι κακό- αλλά είναι αρκετά ομορφούλι και ερχεται plug n' play με
(εισαγωγική) Audio Technica και συμπαθητικό βραχίονα που ναι μεν ειναι πλαστικούρα φουλ αλλά φαίνεται αλουμινενιος .
Την κάνει την δουλίτσα του με λίγα λόγια, για τα λ7 του ειναι μια χαρά
και ειδικά για 2ο μηχανάκι και για την εμφανιση του που ειναι ξεχωριστή και διαφέρει απο τα υπόλοιπα της κατηγορίας του .
Φαίνεται και ακριβότερο. Τα παντα πανω του είναι κινέζικα και έχει λίγο θόρυβο περιστροφής από το μοτέρ.
Το πουλάω 150 με κουτιά-χαρτιά-απόδειξη Ελλάδας αν ενδιαφερεται καποιος πάντως !
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Eχει Built- in pre-amp και δική του εξοδο ακουστικών 3,5 .
και USB για απευθείας συνδεση με PC .
Έρχεται χωρίς καπακι, απλά ενα υφασμα απο ανακυκλωμενα υλικά λέει..
Δηλαδη και μονο του ειναι οκ, οδηγεί και ενεργά χωρις να σου χρειάζεται κατι,
καλό deal είναι.

Ο γιος του Bob του Μάρλευ εχει την εταιρεία, πάντως δεν μυρίζει φουντίλα !

Είπαμε πως ειναι ομορφούλι ε :)
 

Μηνύματα
127
Reaction score
134
Παιδια εχουν περασει αρκετά πικάπ απο τα χερια μου,
από πλαστικα αλλά ανεκτά SL Bd-22
Φίλε μου cybernaut, άσχετο μεν, αλλά, προς υπεράσπιση του SL Bd-22, είναι ένας τίμιος γίγαντας για τα χρήματα του. Ειδικά αν μιλάμε για το 22D με μία βελονίστα Audio Technica αποδίδει εξαιρετικά.
Μελανό σημείο είναι το μοτέρ του, το οποίο οι περισσότεροι από εμάς που του έχουν βγάλει το λάδι το έχουν αντικαταστήσει από 1-2 φορές.
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Φίλε μου αυτό είπα κ εγώ,
τίμιο όσο δεν πάει άλλο.
Η μισή Ελλάδα συμφωνεί.

Πάντως καλύτερη κεφαλοβελονα T4P
η ortofon ΟΜP-10.
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
(εισαγωγική) Audio Technica
Tην ίδια που φοράει κ αυτό που εχει σχεδόν τριπλάσια τιμή.


Καμία σχέση βέβαια σε μοτέρ και κατασκευή (έχει και MusicCast) ,
κουβέντα να γίνεται
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.359
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top