Καλώδια και θύματα

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.964
Reaction score
55.151
Ουτε εγω. Η αληθεια ειναι οτι αποφευγω να γραψω πλεον σε θεματα που αφορουν καλωδια καθως πολλες φορες εχω πει οτι ειναι ο τελευταιος κρικος της αλυσιδας.
Διαβαζω ομως πολλους που δεν ακουν διαφορες οχι μονο σε καλωδια, αλλα και σε ντακ, λυχνιες, αστρωτα-στρωμενα ηχεια-μηχανηματα, και απορω.
Ισως η ενεργη ισοσταθμιση να ειναι μαγικη και να μπορεις να ακους το ντακ ας πουμε των 300 ευρω να παιζει σαν αυτο των 6.000, δεν το ξερω.
Δεν ξέρω γι αυτό που καλέις ΄΄ενεργή ισοστάθμιση΄΄,ξέρω όμως ότι η Συνέλιξη κάνει και τα φτηνά DAC ν'αφομοιώνονταν ομαλά σε ηχοσύνολα με ακριβότερα συνοδά,αφού έτσι δεν θα χαντακώνονταν τα δεύτερα από άλλους παράγοντες, ανεξάρτητους των DAC...
Αυτή η βεβαιότητα σου βρε bhutia m... :p :p
Η μια τουλάχιστον εκ των τριών ανά sub φόραγε το σφουγγάρι της!:wink:, δε μπορώ να σου πω με βεβαιότητα αν ήταν οι δύο απ' τις τρείς οπές ταπομενες..
Ίσως ο @jiovani75 να σε διαφωτίσει!
Τώρα, αν αυτό είναι δικαιολογία για το τι κάνει ένα σαμπ στην αναπαραγωγή του βιολιού είναι ένα θέμα προς διερεύνηση!!:tongue:
Προξενεί εντύπωση πως φαίνεται να μην έχεις εμπεδώσει ακόμα το ότι ο γράφων δεν βγάζει πορίσματα χωρίς να έχει από πριν διαθέσιμα τόσο ακροαματικά,όσο και μετρητικά -χειροπιαστά- δεδομένα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.704
Reaction score
126.819
γιατί μπούκωσες μέχρι τα αυτιά απ'τα ληγμένα σαλάμια που σε τάισε :cry: :lol:
Είπαμε ρε, οι μαλακίες είναι μέσα στη ζωή. Σα τα σκατά που πάτησες, θυμάσαι;
Πατάς τα σκατά στο δρόμο, λες πωωωω μαλακια. Γράφει ο Γιάννννης, λες πωωωω μαλακια. Κολλάει ιό το πισι και ζητάει λεφτά, λες πωωωω μαλακια. Τελείωσε η μπαταρία από το κινητό κι είσαι στην παραλία, λες πωωωω μαλακια, και τώρα βγαίνει ξώβυζη η θεάρα, δε θά'χεις ούτε μια φωτογραφία.

Μες στην ζωή είναι όλα.
Λάιφ Σακς.
Προξενεί εντύπωση πως φαίνεται να μην έχεις εμπεδώσει ακόμα τίποτα.
Πωωωω μαλακια. Δε πειράζει βρε, δικός μας είναι.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.704
Reaction score
126.819
30000 το ζευγάρι χωρίς μοτορι μέσα vs 3400 με μοτορι:biggrin:
Η μαλακια εδώ είναι πως το φτηνότερο (με τα σαμπ του φυσικά, εξακολουθεί να είναι φτηνότερο) παίζει καλύτερα. Πολύ καλύτερα όμως. 8-)

Δεκάδες τα αμείλικτα σχεδιαγράμματα. 8-)
 

Μηνύματα
27.594
Reaction score
25.846
Ναι ναι, τα ξέρω αυτά όλα.
Μόνο πότε θα πεθάνω δε ξέρω.
Έτσι λέει κι η μάνα μου.
Αλλά αυτή τουλάχιστον, έχει δυό σαμπ.
Δύο.


ΥΓ. Οτοκορεκτ, σαμπ - σαμπώ..
νΑΙ ΡΕ ΧΑΜΈΝΕ και εγώ δύο σαμπς έχω. Δεν βρίσκω ίδγια μεγάφωνα για να φιάξω άλλα δύο ούτε λ7 έχω για να το κάνω αυτό.
Ασε μας.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Προξενεί εντύπωση πως φαίνεται να μην έχεις εμπεδώσει ακόμα το ότι ο γράφων δεν βγάζει πορίσματα χωρίς να έχει από πριν διαθέσιμα τόσο ακροαματικά,όσο και μετρητικά -χειροπιαστά- δεδομένα.
Ρε bhutia m...
Βρε μαναμ...
Αυτό που μόλις έγραψες έρχεται σ απόλυτη ανακολουθία από το προηγούμενο ποστ σου...
Διαρρηγνυες τα ιμάτια σου ότι άκουσα ξεταποτα τα subs στον Τζιοβάνι, και ότι αυτός ήταν ο λόγος που δέν μου άρεσαν...
Τέλος πάντων, η ηλικία φαίνεται αρχίζει και εκδηλώνει τα πρώτα συμπτώματα της..:smile:
Επειδή λοιπόν λες ότι δε μιλάς χωρίς μετρήσεις και στοιχεία, γι αυτό το ανέφερα!:hi:
Αγαπάμε bhutia!!
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
ΛΈΑΝΔΡΕ έχω την εντύπωση ότι τρολλάρεις.
Δεν είναι καλό αυτό. Μαζέψου.
Καθόλου Γιάννη!
Συμβουλές καλό θα ήταν να τις δίνεις στα πραγματικά τρολ του σάιτ κι όχι σ' όποιον έχει άλλη γραμμή απ'το μαντρί!
Ευχαριστώ!:hi:
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.964
Reaction score
55.151
Ρε bhutia m...
Βρε μαναμ...
Αυτό που μόλις έγραψες έρχεται σ απόλυτη ανακολουθία από το προηγούμενο ποστ σου...
Διαρρηγνυες τα ιμάτια σου ότι άκουσα ξεταποτα τα subs στον Τζιοβάνι, και ότι αυτός ήταν ο λόγος που δέν μου άρεσαν...
Τέλος πάντων, η ηλικία φαίνεται αρχίζει και εκδηλώνει τα πρώτα συμπτώματα της..:smile:
Επειδή λοιπόν λες ότι δε μιλάς χωρίς μετρήσεις και στοιχεία, γι αυτό το ανέφερα!:hi:
Αγαπάμε bhutia!!
Έχεις κάποιο δίκιο τουλάχιστον σε ό,τι θα σε αφορούσε,γι αυτό και πρέπει να είμαστε στοργικοί τώρα που βρίσκεσαι σε ΄΄μεταβατική΄΄ ηλικιακή περίοδο.Καθότι δεν αναγνωρίζεις ότι η αναφορά για τα δεδομένα αφορούσε στα βιολιά και όχι σε setup που ο ίδιος δεν θα είχα επισκεφτεί και διαχειριστεί.
Είπαμε ρε, οι μαλακίες είναι μέσα στη ζωή. Σα τα σκατά που πάτησες, θυμάσαι;
Πατάς τα σκατά στο δρόμο, λες πωωωω μαλακια. Γράφει ο Γιάννννης, λες πωωωω μαλακια. Κολλάει ιό το πισι και ζητάει λεφτά, λες πωωωω μαλακια. Τελείωσε η μπαταρία από το κινητό κι είσαι στην παραλία, λες πωωωω μαλακια, και τώρα βγαίνει ξώβυζη η θεάρα, δε θά'χεις ούτε μια φωτογραφία.

Μες στην ζωή είναι όλα.
Λάιφ Σακς.

Πωωωω μαλακια. Δε πειράζει βρε, δικός μας είναι.
Σαρξ εκ της...σαρκός μας και δεν κάνει να είμαστε εριστικοί μαζί του.Εφόσον όμως επιμένει να θίγει ανύπαρκτα ζητήματα,θα δοθούν οσονούπω και τα απαραίτητα στοιχεία...
 






Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
View attachment 172971

:rolleyes::rolleyes:

30000 το ζευγάρι χωρίς μοτορι μέσα vs 3400 με μοτορι:biggrin:

ελα ρε συ, γιαυτο λες !!!! :lolsign:

βαζουν ηχειακια διαφορα για φωτο ....
....εκπαιδευουν το κοσμο τρομαρα σου και με σκατουλια ηχεια πως να το κανουν ....
και πας εσυ με τα σκατουλια και το παιζεις στουντιας :laugh:



να, εδω και με πιο μικρα ενεργα...
...ενεργηθηκε και το b&w με αυτα που του εβαλαν μπροστα .:lolsign:

ssss.png
 


Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
.........στου @jiovani75 , 8/10 περιπτώσεις ανεξάρτητα το είδος της μουσικής, το 2.0 σε σχέση με το 2.2 έπαιζε πολύ καλύτερα..
πιθανοτατα φταιει ο trinnov ...εκανε πραγματα που δεν επρεπε να κανει....
....το ιδιο προβλημα ειχε και ο Τoole και ξηλωσε καποιες διαδικασιες που κανει .. :lolsign:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.905
Reaction score
34.473
Δημητρη,εγω γιατι δεν καταλαβα διαφορα στα σαξοφωνα και στις τρομπετες οταν ακουσα τα κομματια αναφορας μου στου φιλου Κοτσιδη;

Μηπως δεν ειναι ρυθμισμενο σωστα το συστημα ακομα ή ειναι καποιος αλλος ο λογος;

2 σαμπ εχει.

Μαλλον ακριβως επειδη ειναι πολυ καλα ρυθμισμενα και δεμενα , ακριβως γι αυτο, γιατι δεν τα ξεχωρισες.
Γιατι δε κοπανανε και δε μπουμαρουν και μαλιστα ειναι και αρκετα θα ελεγα γρηγορα, χωρις ουρες.


Αλλωστε και το πιο σημαντικο, αυτα τα κομματια "αναφορας" , θα λεγα πως μονο αναφορας δεν ειναι, ελαχιστο περιεχομενο εχουν σε πολλες συχνοτητες και απλες θα ελεγα εγγραφες.

Αν πηγαινα και τα εσβηνα, θα το καταλαβαινα στο προσωπο σου. ;) :p
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.864
Μηνύματα
2.879.324
Members
37.959
Νεότερο μέλος
Sandofer
Top