Θέση ηχείων σε μεγαλούτσικο κ' δύσκολο χώρο






Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Στα πλαίσια της αναμονής για το νέο μέλος :biggrin:
1612464191441.png


έχω μεταφέρει τα 2 sub's στο καθιστικό και ψάχνω (μπουσουλώντας) πιθανές νέες θέσεις για τοποθέτηση.
Θα κάνω πρώτα τεστ εδώ με τα 3 κομμάτια να δω αν γίνεται κάτι καλύτερο με την νέα προσθήκη. Πολύ χάλια ο χώρος γαμώτ', δύσκολος..
299057_cdc55b00711abc5593fd82d7d18b523c.jpgi9867.jpg


Με Indian color skin 8-) είναι οι θέσεις που έχω δοκιμάσει γενικά..
Σκέτο εκεί που τα έχω τώρα (8'' πίσω από την Tv, και το 10'' μπροστά και δεξά από το τζάκι).
Μπλε αποχρώσεις έχουν οι θέσεις που δοκίμασα το 10'', και πράσινες το 8'', όπου και τα δύο... και τα δύο 8-)
'Ελεγα θα με διώξει από το σπίτι πριν φτάσει το άλλο :roflmao::roflmao: αλλά πάμε καλά..
Μου φτιάχνει και καφέ.. :rolleyes:
Σχεδόν παντού είχα προβληματάκια (ή κάποιο μπουμαρισματάκι ή εντόπιζα το sub) εκτός από τις θέσεις που τα έχω τώρα..
Και τώρα έχω δηλ. αλλά πολύ λιγότερα.
Δεν είναι κάπως.. δεν ξέρω, σουρεάλ η θέση που ''έκατσε''?
Μιλάμε για τεστ στην θέση ακρόασης κυρίως έτσι?
Αλλά και σε άλλα σημεία που ''κυκλοφορώ'' :biggrin: σε αυτή τη θέση έχω τα λιγότερα θέματα..

Υ.Γ. Βρε ωραία παίζουν τα yamahaκια και στεγνά χωρίς sub..
Είμαι 2-3 ημέρες τώρα έτσι.. και ενώ στην αρχή έψαχνα να βρω που πήγε το μπάσο οέοο.. άρχισα να απολαμβάνω..
Ωραιότατα όπως έλεγε κι ένας φίλος..
Ωραιότατα.. :p
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Περιμένω το Rel από μέρα σε μέρα..
Σήμερα το πρωί κάνοντας μια κίνηση που έχω επαναλάβει 2000 φορές (πέρασα πάνω από ένα διαχωριστικό που έχω στο μπαλκόνι για το σκυλί) μπλέχτηκε η καταραμένη παντόφλα (που πας ρε γέρο με τις παντόφλες) στην πάνω άκρη και έσκασα κάτω σαν καρπούζι και πάνω στο δεξί μου γόνατο.. :o
Νοσοκομεία, πόνοι, κλπ, κλπ..
Ποιός αλήτης με ματιάζει? :lolsign:
Ευτυχώς δεν έχει σπάσει αλλά έχει πρηστεί και περιμένω να κάνω μαγνητική σε 3-4 μέρες όταν ξεπρηστεί για πιθανή βλάβη σε νευράκια - συνδέμους μέσα στο γόνατο.
Κυκλοφορώ με Π.. :rolleyes:
Τώρα ποιός κουβαλάει-στήνει το sub?
Θα μείνω με την κ@υλα.. :(
Προβλήματα που έχει ο κοσμάκης ε?
Τι γελάς μαρή? (Ear)
Μιλάμε για αφόρητο πόνο... (το μη στήσιμο του sub, όχι το πόδι).
Θα κάνω βίντεο unboxing αλλά ίσως έχει διάρκεια 1-2 ώρες.. :biggrin:
Δεν σας χαλάει ε?
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Εν τω μεταξύ κρατούσα τα poop της Μπέλλας στο χέρι (αυτή με έφαγε) και η πρώτη μου ανησυχία μετά την πτώση ήταν μην έχει ανοίξει το σακούλι με τον μπαχτσέ.. :roflmao: :roflmao:
Τα πήγα σφαδάζοντας μέχρι τον κάδο και μετά κάλεσα το ασθενοφόρο.. :roflmao::roflmao::biggrin:

Guilty

IMG_8320.jpggb.jpg
 

Μηνύματα
833
Reaction score
776
Περιμένω το Rel από μέρα σε μέρα..
Σήμερα το πρωί κάνοντας μια κίνηση που έχω επαναλάβει 2000 φορές (πέρασα πάνω από ένα διαχωριστικό που έχω στο μπαλκόνι για το σκυλί) μπλέχτηκε η καταραμένη παντόφλα (που πας ρε γέρο με τις παντόφλες) στην πάνω άκρη και έσκασα κάτω σαν καρπούζι και πάνω στο δεξί μου γόνατο.. :o
Νοσοκομεία, πόνοι, κλπ, κλπ..
Ποιός αλήτης με ματιάζει? :lolsign:
Ευτυχώς δεν έχει σπάσει αλλά έχει πρηστεί και περιμένω να κάνω μαγνητική σε 3-4 μέρες όταν ξεπρηστεί για πιθανή βλάβη σε νευράκια - συνδέμους μέσα στο γόνατο.
Κυκλοφορώ με Π.. :rolleyes:
Τώρα ποιός κουβαλάει-στήνει το sub?
Θα μείνω με την κ@υλα.. :(
Προβλήματα που έχει ο κοσμάκης ε?
Τι γελάς μαρή? (Ear)
Μιλάμε για αφόρητο πόνο... (το μη στήσιμο του sub, όχι το πόδι).
Θα κάνω βίντεο unboxing αλλά ίσως έχει διάρκεια 1-2 ώρες.. :biggrin:
Δεν σας χαλάει ε?
Έτσι είχα "χτυπήσει" κι εγώ όταν μου είχαν κάνει δώρο οι γονείς μου την Amiga 500!!!
..τρείς μέρες μου είχε πάρει για να γίνω καλά..:tongue:

(εύχομαι γρήγορα περαστικά)
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Χμμμ, και το πόδι μετά την ήττα με το sub έχει φτάσει στον ''αφόρητο πόνο'' τώρα..
Πρήστηκε κι άλλο, και έχω ξεπαγιάσει βάζοντας πάγο συνέχεια.. :(

Έτσι είχα "χτυπήσει" κι εγώ όταν μου είχαν κάνει δώρο οι γονείς μου την Amiga 500!!!
..τρείς μέρες μου είχε πάρει για να γίνω καλά..:tongue:

(εύχομαι γρήγορα περαστικά)
Σε ευχαριστώ πολύ.
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Περαστικα, αλλο κακο να μη σε βρει! ( για το μη στησιμο του σαμπ λεω ετσι... )
Eλπίζω αυτός που θα το φέρει να κάνει έναν κόπο να μου το ανεβάσει στον πρώτο όροφο.. :biggrin:
Ε, μετά θα δούμε τι θα γίνει..
Θα φέρω κανένα φίλο να βοηθήσει.
Να το βλέπω τουλάχιστον.. :rolleyes:
 






Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Θα βάλεις το σαμπ σαν ποδοτραπεζάκι, θα χώσεις και κανα trance να βαράει... και θα σου κάνει ένα μασάζ μουρλια!!!
Θα γίνεις περδικι!!!
Αντί για κρουστικό υπέρηχο (shock wave therapy), κρουστικό υπόηχο
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Επειδή καθυστέρησε αρκετά η άφιξη του sub παράγγειλα και το δεύτερο τώρα να έρθουν μαζί ώστε να μην ξαναζήσω γρήγορα το μαρτύριο..
Μέχρι και η γυναίκα μου είπε πάρ' το να τελειώνεις.. :drinks:

Θα βάλεις το σαμπ σαν ποδοτραπεζάκι, θα χώσεις και κανα trance να βαράει... και θα σου κάνει ένα μασάζ μουρλια!!!
Θα γίνεις περδικι!!!
Eπίσης δεν με βολεύει να έχω και τα δύο πόδια πάνω σε τόσο μικρή επιφάνεια οπότε πιστεύω πως θα βολευτώ αρκετά πιο άνετα με τα δύο.. :biggrin:

1614693483000.png

:rolleyes:
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Eπίσης δεν με βολεύει να έχω και τα δύο πόδια πάνω σε τόσο μικρή επιφάνεια οπότε πιστεύω πως θα βολευτώ αρκετά πιο άνετα με τα δύο.. :biggrin:
Ξεκίνησε το μασάζ.. :rolleyes:

:party::party::party::party::party::party::party::party::party::party::party::party::party::party::party::party::party::party::party::party::party::party::party::party:

:smg:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.194
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top