Ποδήλατο

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Χρήστο, αφού η Garmin σου φέρνει αναγούλα σαν τα ψάρια, πάρε Wahoo.
Τα φέρνει ο φίλος μου ο Λέστος. Μπορώ να ρωτήσω αν έχει.
Τον έφτιαξα εγώ τον φίλο σου πριν λίγο καλά...

Προς @wizzy Γιώργο θα το πάρω εγώ το speed sensor αν δεν το θέλει ο Χρήστος. Την διεύθυνση την έχεις οπότε πές μου το ποσό να σου στείλω.
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
ΠροςUSER=26277]@wizzy[/USER] Γιώργο θα το πάρω εγώ το speed sensor αν δεν το θέλει ο Χρήστος. Την διεύθυνση την έχεις οπότε πές μου το ποσό να σου στείλω.
Καλημέρα Σάκη, ΟΚ, σε ευχαριστώ. Τα υπόλοιπα σε pm.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Χρήστο εσύ θα τα τεστάρεις και εμείς θα αγοράζουμε :D Στα dhb από τότε παυ έγραψες για τα jerseys ξεπούλησαν και οι νέες σειρές τον ανήφορο σε τιμές
Ξεπούλησαν με τους τρεις και ο κούκος που διαβάζουν το νήμα? :lolsign:

Να σε πω τη αλήθεια πάντα έψαχνα φθηνά και ποιοτικά ρούχα στο άθλημα, δεν μου κάθεται και πολύ καλά να σκάω ένα τσουβάλι παράδες για αραχνοΰφαντα ρουχαλάκια τα οποία κιόλα μπορούν να χαλάσουν εύκολα.
Ελάχιστες είναι οι διαφορές από ένα dhb jersey σε ένα assos, το ένα κάνει 35€ και το άλλο 135€~
Το status στα χόμπι το πληρώνεις αδρά, στο ποδήλατο συνήθως οποίος σκορπάει τις περισσότερες παράδες είναι το μεγαλύτερο παλτό και αυτοί ξεχωρίζουν από χιλιόμετρα...
 

Μηνύματα
567
Reaction score
1.542
Οι εποχές άλλαξαν, έχω πολύ καιρό να δω κάποιον με τυπωμένη τη διαδρομή.
Όλοι τις βάζουν στα κομπιούτερ, ξέρω μόνο κάποιους πολύ λίγους που βαράνε 600km & 1000km brevet που για λόγους ασφαλείας το έχουν και τυπωμένο.
Αυτοί καβαλάνε το μισό σπίτι μαζι τους άλλωστε, είναι θα έλεγα σχεδόν τρελοί :lolsign:
Φυσικά και είναι έτσι ακριβώς. Παρόλο αυτά προσωπικά το θεωρώ κουλό.

Σε εκτός brevet διαδρομή κάπου στην Αρκαδία θυμάμαι που ακολουθούσα τυφλά έταιρο βλαμένο
που πήγαινε με το gps και... έστριψε λάθος. :lolsign:

Αποτέλεσμα 7 χλμ άσχετη διαδρομη :idk:.

Έχω να βρεθώ πάνω από 12 χρόνια σε brevet
εκτός από ένα challenge πριν 5
Για το 2021 λέω να ξεκινήσω με το καλό.

Στα υπόλοιπα νέα της ποδηλασίας φέτος η Ε.Ο.Π αποφάσισε
μετά από 18 χρόνια να κάνει σχολείο προπονητών.

Άντε να δούμε μπας και αλλάξει κάτι στον αγωνιστικό χώρο
και υπάρξουν φυτώρια στις ομάδες. Μήπως και δούμε νέο αίμα.
Κρατάω μικρό καλάθι αν και ξέρετε τι λένε για την ελπίδα.
 






xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
Και μία εξομολόγηση...

Τα brevet τα μισώ. :biggrin:
Είναι σαν να μου μιλάνε για αγροτουρισμό τη στιγμή που ψάχνω ξενοδοχείο με πισίνες, εστιατόρια, lux ανέσεις.
Πρέπει να είσαι μεγάλος χασομέρης με μηδενικά ενδιαφέροντα εκτός της αλητοποδηλασίας για να σε τραβήξει κάτι τέτοιο. Άσε που πολλοί τέτοιοι είναι "εναλλακτικοί". άλλη μεγάλη πληγή αυτή... :roflmao:
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Τι σημαίνει αυτό Πανάγος?

54€ έχει το σετ στο γουιγκλ,
6: ατομική άσκηση (ποδήλατο, τρέξιμο κλπ)
από εκείνο το επίπεδο φτάσαμε να ψάχνουμε για τζάκετ, cadence κλπ

69 ευρώ απο σωτήρος διός όπως ερχόμανε.
στο δε γουιγκλ έριξε εψές κάτι μπινελίκια γιατί υποτίθεται θα ερχόντουσαν τα πράγματα ΧΘΕΣ ενω στην πραγματικότητα πακεταρίστηκαν σήμερα (και εδώ παράγκα ο μπρέτσος) και σιγά μην έρθουν μέχρι παρασκευή (μου επιστρέψανε τα μεταφορικά)
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Και μία εξομολόγηση...

Τα brevet τα μισώ. :biggrin:
Είναι σαν να μου μιλάνε για αγροτουρισμό τη στιγμή που ψάχνω ξενοδοχείο με πισίνες, εστιατόρια, lux ανέσεις.
Πρέπει να είσαι μεγάλος χασομέρης με μηδενικά ενδιαφέροντα εκτός της αλητοποδηλασίας για να σε τραβήξει κάτι τέτοιο. Άσε που πολλοί τέτοιοι είναι "εναλλακτικοί". άλλη μεγάλη πληγή αυτή... :roflmao:
Να σε πω τη αλήθεια Αλεξ, τις πιο όμορφες εκδρομές με ποδήλατο τις έχω κάνει με φίλους πρεβεταδες, εγώ εκδρομή το θεωρώ αυτό το πράμα και έτσι ξεκινάω από το σπίτι, αυτοί πάλι έχουν άλλη θεωρία...
Το μεγαλύτερο σοκ βέβαια στο θεσμό τον έχω φάει με αυτούς που κάνουν 600-1000km πρεβέτ, όλοι τους θαυμάζουν και εγώ τους κοροϊδεύω, 40 ώρες+ πάνω στο ποδήλατο... 🤣
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Άσχετο και σχετικό (σχετικό με τα μεταφορικά, φόρους, τελωνεία...). Είμαι περίεργος τι θα κάνουν τα εγγλέζικα μαγαζιά (ποδηλατικά και μη, ακόμα και το amazon.co.uk) αν τελικά δεν υπάρξει κάποια συμφωνία της ΜΒ με την ΕΕ για το brexit, και αρχίσουν να πέφτουν τελωνεία και φόροι στα προϊόντα που στέλνουν στην υπόλοιπη Ευρώπη. Δεν ξέρω αν θέλουν να χάσουν τόσους πελάτες... (ούτε κι εμείς να χάσουμε την αγορά τους βέβαια) :geek: 8-)
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
6: ατομική άσκηση (ποδήλατο, τρέξιμο κλπ)
από εκείνο το επίπεδο φτάσαμε να ψάχνουμε για τζάκετ, cadence κλπ

69 ευρώ απο σωτήρος διός όπως ερχόμανε.
στο δε γουιγκλ έριξε εψές κάτι μπινελίκια γιατί υποτίθεται θα ερχόντουσαν τα πράγματα ΧΘΕΣ ενω στην πραγματικότητα πακεταρίστηκαν σήμερα (και εδώ παράγκα ο μπρέτσος) και σιγά μην έρθουν μέχρι παρασκευή (μου επιστρέψανε τα μεταφορικά)
Τα 3 ευρώ? 🤣

Δεν μου εχουν αργήσει ποτέ τίποτα, με βάζουν και δωράκια σχεδόν πάντα μέσα στο πακέτο, μέχρι στιγμής κάτι καραμέλες haribo αλλά άμα συνεχίσεις τις παραγγελίες με αυτούς τους ρυθμούς, ελπίζω σε κάνα βατόμετρο :biggrin:
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Το μεγαλύτερο σοκ βέβαια στο θεσμό τον έχω φάει με αυτούς που κάνουν 600-1000km πρεβέτ, όλοι τους θαυμάζουν και εγώ τους κοροϊδεύω, 40 ώρες+ πάνω στο ποδήλατο... 🤣

...μέχρι να την πατήσεις και να το κάνεις κι εσύ! :geek::gamer::roflmao:

Εγώ το μέγιστο που έχω κάνει πάντως είναι 100 μίλια (το mile century που λένε...) συν κάτι ψιλά, και γύρω στις 8-9 ώρες στο ποδήλατο. Δεν με βλέπω για πολύ παραπάνω, ο στόχος μόνο είναι τα 200 χμ και όχι κάτι άλλο. Έχω και το κακό συνήθειο ότι δεν ξεκινώ ποτέ πολύ πρωί για ποδήλατο, από τις 10-11 και μετά το νωρίτερο. o_O8-)

Νομίζω τα haribo τα βάζουν στις περισσότερες παραγγελίες... η χαρά του παιδιού όταν παραλαμβάνεις και βλέπεις και τα haribo! :roflmao: :cool:

Αν κάνεις πολλές παραγγελίες στο wiggle (και κάποιου κόστους και πάνω ίσως... ; ) σου κάνουν κάποιες εκπτώσεις σε ορισμένα προϊόντα, συνήθως 5%, δεν θυμάμαι αν είχα δει και 10%.
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
...μέχρι να την πατήσεις και να το κάνεις κι εσύ! :geek::gamer::roflmao:

Εγώ το μέγιστο που έχω κάνει πάντως είναι 100 μίλια (το century που λένε...) συν κάτι ψιλά, και γύρω στις 8 ώρες στο ποδήλατο. Δεν με βλέπω για πολύ παραπάνω, ο στόχος μόνο είναι τα 200 χμ και όχι κάτι άλλο. Έχω και το κακό συνήθειο ότι δεν ξεκινώ ποτέ πολύ πρωί για ποδήλατο, από τις 10-11 και μετά το νωρίτερο. o_O8-)
Σωτήρη όχι ρε φίλε, αυτό δεν είναι ποδηλασία, αυτό είναι μέγα ταλαιπωρία, τι συζητάμε τώρα... Αθήνα->Θεσσαλονίκη, Θεσσαλονίκη->Αθήνα από τους καρόδρομους.
Δεν γίνονται αυτά τα πράματαo_O
 


Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Άσχετο και σχετικό (σχετικό με τα μεταφορικά, φόρους, τελωνεία...). Είμαι περίεργος τι θα κάνουν τα εγγλέζικα μαγαζιά (ποδηλατικά και μη, ακόμα και το amazon.co.uk) αν τελικά δεν υπάρξει κάποια συμφωνία της ΜΒ με την ΕΕ για το brexit, και αρχίσουν να πέφτουν τελωνεία και φόροι στα προϊόντα που στέλνουν στην υπόλοιπη Ευρώπη. Δεν ξέρω αν θέλουν να χάσουν τόσους πελάτες... (ούτε κι εμείς να χάσουμε την αγορά τους βέβαια) :geek: 8-)
θα κάνουν διακρατική με ιρλανδία και θα στέλνουν απο κει με προσυμφωνημένη φορολογία ή θα ανοίξουν αποθήκες ιρλανδία και η ζωή συνεχίζεται.

Τα 3 ευρώ? 🤣

Δεν μου εχουν αργήσει ποτέ τίποτα, με βάζουν και δωράκια σχεδόν πάντα μέσα στο πακέτο, μέχρι στιγμής κάτι καραμέλες haribo αλλά άμα συνεχίσεις τις παραγγελίες με αυτούς τους ρυθμούς, ελπίζω σε κάνα βατόμετρο :biggrin:
τα 12 ευρώ - next day delivery έβαλα , τα 3 ήταν για άνω των 100 παραγγελεία , τα θκαμ ήταν 78 ευρώ και τα 3 αντιστοιχούσαν σε 11.5 περίπου.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.187
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top