Monoprice HTP-1 16CH Immersive Surround AV Processor

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Εχω διαβάσει πως αναλαμβάνουν τα έξοδα μεταφοράς σε περίπτωση βλάβης εντός εγγύησης.
Αν ήμουν σε αναζήτηση προενισχυτή θα επικοινωνούσα αυτοπροσώπως για να το διασταυρώσω.
Ισχύει. Αυτό που δεν αναλαμβάνουν είναι τα Ελληνικά τελωνεία.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Ισχύει. Αυτό που δεν αναλαμβάνουν είναι τα Ελληνικά τελωνεία.
από όσο ξέρω όταν κάτι προορίζεται για σερβις δεν περνά από διαδικασίες τελωνείου-χρεώσεις κλπ κλπ
 



Μηνύματα
501
Reaction score
705
4 Κέι στο γιου_ες_έι, εδώ πόσο θα φτάσει?
6-7KΕ με μεταφορικά και τελωνεία.
Αν τον φέρεις μόνος σου πάνω κάτω μέχρι 50% καπέλο να υπολογίζεις για να είσαι μέσα (έχουν υπάρξει και περιπτώσεις 0% έχουν υπάρξει και περιπτώσεις 130% που χρειάστηκε συμβολή δικηγόρου για να λήξει το θέμα)
Αν το φέρει αντιπρόσωπος, έχεις και τη πολιτική του στο παιχνίδι, μπορεί δλδ να δεις και κάτι τύπου 10Κ στρογγυλά.
 



Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Η εταιρεία έχει στην Ευρώπη το www.monoprice.eu όπου φέρνει κάποια από τα καλά προϊόντα της σε καλές τιμές πχ έχει τα σάμπ, τον ενισχυτή ακουστικών THX AAA αλλά δυστυχώς τα AV δεν τα έχει.
 

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Mia χαρά, η παραπάνω ιστοσελίδα είναι πολύ καλός μπούσουλας για να δεις τιμές, πχ το 15" sub (monolith) έχει 1200$ στο ΓιουΕςΕι και εδώ έχει 1750 Έουρος χωρίς μεταφορικά.
Αναλογικά μπορείς να βγάλεις "τιμή" για τον προ.
 


Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
και όποιος το κάνει να ρωτήσει τι ισχύει σε περιπτώσεις βλάβης (εγγύηση ή μη)
 




Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.027
Ίδια τιμή με τον nad θα πάει, δε νομίζω ότι αξίζει.
Ο nad δουλευει σωστα; Απο αυτα που εχω διαβασει, αν θες dirac, o monolith ειναι η καλυτερη λυση σε γηινα χρηματα. Μετα πας σε λυσεις stormaudio,trinnov κλπ.
 


Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
7K έχουν Μ17 και sdp 55
ακόμα και για μένα που έχω γραμμένη την υποστήριξη γενικά για 7000 θέλω service/εγγύση εντός ΕΕ.
το οτι δουλεύει το dirac σωστά σήμερα δε σημαίνει οτι δε θα γίνει πατάτα αύριο σε κάποια αναβάθμιση. Έχει αποδειχθεί πλέον οτι η υποστήριξη εντός εγγύησης τουλάχιστον είναι απαραίτητη για τόσο πολύπλοκες μηχανές.
από την άλλη είναι δεδομένο οτι οι εταιρίες του group harman θα δώσουν λύση κάποια στιγμή σύντομα (σε ότι έχει μείνει να μην δουλεύει) οπότε σου μένει δώρο η υποστήριξη και το service εντός της χώρας.
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Ο nad δουλευει σωστα; Απο αυτα που εχω διαβασει, αν θες dirac, o monolith ειναι η καλυτερη λυση σε γηινα χρηματα. Μετα πας σε λυσεις stormaudio,trinnov κλπ.
Ο m17. Πρώτον το nad θα τον πάρεις από Έλληνα αντιπρόσωπο που εγώ προσωπικά του έχω εμπιστοσύνη ότι θα δώσει λύση αν υπάρξει πρόβλημα και σε αυτές τις τιμές η υποστήριξη είναι το πιο σημαντικό. Δεύτερον η πλακέτα του hdmi μπορεί να αναβαθμιστεί στον m17, κάτι το οποίο δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει σε κάποιον άλλο αυτης της κατηγορίας.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
+1
Ο αντιπρόσωπος απέδειξε και πρόσφατα ότι είναι σοβαρός.
Η υποστήριξη είναι σημαντικότερη ακόμα και από τα features του μηχανήματος.

Αναβαθμίσιμος στην κάρτα HDMI είναι και ο 778v3 που έχει 1500€.
 

TGD

Μηνύματα
6.984
Reaction score
7.072
είναι δεδομένο οτι οι εταιρίες του group harman θα δώσουν λύση κάποια στιγμή σύντομα
Χμμμ, σε ξένο φόρουμ είδα έναν που ανέβασε μια λίστα 11 σελίδων με τα bugs που βρήκε στην έκδοση 1.4 του λογισμικού της Arcam. Εγώ πάγωσα την αγορά μέχρι να δω την λίστα να κατεβαίνει σε μία σελίδα ή να μαζέψω λεφτά για Lingdorf ή Trinnov. Ή μπορεί απλά να πάρω έναν Marantz και να κάνω τα ρέστα συνδρομές σε streaming!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.244
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top