γνωμη για ηχεια !!






Μηνύματα
52
Reaction score
6
ηταν το δευτερο που θα ρωτουσα ...δεν εχω αλλα θα παρω και εδω εχω καποιους στο νου μου
επισης σκευτομαι και αυτο
Βλέπω μπαίνουν και 16αρια με αντάπτορες γιατί κοιτάς 13αρια;
αν μπορει να γιναι αυτο στο συγκεκριμενο αμαξι θα ηταν οτι καλυτερο !!!
αν εχει να με δείξεις μαγαζια η σελιδες στο ιντερνετ θα το ηθελα πολυ γιατι εγω ρωτησα και με ειπαν οτι δεν γινετε
θα ηθελα να πω οτι στον ενισχυτη με ενδιαφερει πιο πολυ η ποιοτητα παρα η δυναμη
 
Last edited:

Μηνύματα
271
Reaction score
127
ηταν το δευτερο που θα ρωτουσα ...δεν εχω αλλα θα παρω και εδω εχω καποιους στο νου μου
επισης σκευτομαι και αυτο

αν μπορει να γιναι αυτο στο συγκεκριμενο αμαξι θα ηταν οτι καλυτερο !!!
αν εχει να με δείξεις μαγαζια η σελιδες στο ιντερνετ θα το ηθελα πολυ γιατι εγω ρωτησα και με ειπαν οτι δεν γινετε
θα ηθελα να πω οτι στον ενισχυτη με ενδιαφερει πιο πολυ η ποιοτητα παρα η δυναμη
Μάλλον ρώτησες σε άσχετο και κλασικά επειδή δεν ήξερε σ πε δεν γίνετε και βεβαία γίνετε σε εργοστασιακές θέσεις με αντάπτορες ψάξε και δες στο net
 

Μηνύματα
52
Reaction score
6
Μάλλον ρώτησες σε άσχετο και κλασικά επειδή δεν ήξερε σ πε δεν γίνετε και βεβαία γίνετε σε εργοστασιακές θέσεις με αντάπτορες ψάξε και δες στο net
θα το εκτιμουσα αν εχεις κατι δει να με πεις
 

Μηνύματα
681
Reaction score
1
Καλό θα ήταν ο ενισχυτής με τα μεγάφωνα να ήταν ίδια μάρκα. Κάποιες εταιρίες μάλιστα βγάζουν σχετικά set.
 



Μηνύματα
52
Reaction score
6
επειδη δεν βλεπω φως τις αλλες ερωτησεις ...ας κανω αλλη μια ερωτηση εχω καλωδιο για ηχεια καινούργιο απο μπαρακι(κλαπ) αρκετα χοντρο κανει αυτο για το αυτοκινητο
και στα ηχεια στης πορτες οταν τα περασω να βαλω καινούργιο η να αφησω αυτο που εχει το εργοστασιο
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
επειδη δεν βλεπω φως τις αλλες ερωτησεις ...ας κανω αλλη μια ερωτηση εχω καλωδιο για ηχεια καινούργιο απο μπαρακι(κλαπ) αρκετα χοντρο κανει αυτο για το αυτοκινητο
και στα ηχεια στης πορτες οταν τα περασω να βαλω καινούργιο η να αφησω αυτο που εχει το εργοστασιο
Αν δεν θα βγάλεις ενισχυτή δεν θέλει τπτ πετάς τα εργοστασιακά μεγάφωνα και τοποθετείς τα καινούρια απλά προσέχεις την πολικότητα
 

Μηνύματα
52
Reaction score
6
Αν δεν θα βγάλεις ενισχυτή δεν θέλει τπτ πετάς τα εργοστασιακά μεγάφωνα και τοποθετείς τα καινούρια απλά προσέχεις την πολικότητα
θα βαλω ενισχυτη αν ειδες πιο πανω εβαλα καποιους αλλα ακομα δεν εχω καταστάλαξα καπου
 

Μηνύματα
52
Reaction score
6
στο link μπορείς να δεις ότι τα 16αρια μπαίνουν στις εργοστασιακές θέσεις
τωρα που το ξαναβλεπω .η ταπετσαρια του αμαξιου εχει μια εχοξη για ηχειο αλλα ειναι για 13αρι αμα βαλω τα 16.5 και κλεισω την ταπετσαρια το λιγο πιο μεγαλο ηχειο δεν θα ειναι ακριβως στην θεση του αφου ειναι πιο μεγαλο αυτο δεν θα εχει μειώσει στην αποδοση? γιατι αυτο που βλεπουμε ειναι χωρις την ταπετσαρια
 


Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Να με :dance2:,
καλημέρα όλη μέρα!
Ξεκινάω με ερωτήσεις. Θα χρησιμοποιηθεί η εργοστασιακή πηγή?
Πάρε τον 4κάναλο που σου αρέσει που θα σου στοιχίσει λογικά γύρω στα 250 (κοίτα και εγχώρια!!)
Βάλε το 13cm κανονικά χωρίς μετατροπές κι ένα σαμπάκι 10ιντσο είσαι οκ.
Βάλε και λίγη μόνωση πίσω από το μεγάφωνο!
 

Μηνύματα
52
Reaction score
6
Να με :dance2:,
καλημέρα όλη μέρα!
Ξεκινάω με ερωτήσεις. Θα χρησιμοποιηθεί η εργοστασιακή πηγή?
Πάρε τον 4κάναλο που σου αρέσει που θα σου στοιχίσει λογικά γύρω στα 250 (κοίτα και εγχώρια!!)
Βάλε το 13cm κανονικά χωρίς μετατροπές κι ένα σαμπάκι 10ιντσο είσαι οκ.
Βάλε και λίγη μόνωση πίσω από το μεγάφωνο!
οκ σε ευχαριστω
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
τωρα που το ξαναβλεπω .η ταπετσαρια του αμαξιου εχει μια εχοξη για ηχειο αλλα ειναι για 13αρι αμα βαλω τα 16.5 και κλεισω την ταπετσαρια το λιγο πιο μεγαλο ηχειο δεν θα ειναι ακριβως στην θεση του αφου ειναι πιο μεγαλο αυτο δεν θα εχει μειώσει στην αποδοση? γιατι αυτο που βλεπουμε ειναι χωρις την ταπετσαρια
Αυτό δεν το χω σκεφτεί αν είναι έτσι τότε βάλε 13αρι
Να με :dance2:,
καλημέρα όλη μέρα!
Ξεκινάω με ερωτήσεις. Θα χρησιμοποιηθεί η εργοστασιακή πηγή?
Πάρε τον 4κάναλο που σου αρέσει που θα σου στοιχίσει λογικά γύρω στα 250 (κοίτα και εγχώρια!!)
Βάλε το 13cm κανονικά χωρίς μετατροπές κι ένα σαμπάκι 10ιντσο είσαι οκ.
Βάλε και λίγη μόνωση πίσω από το μεγάφωνο!
Και 13αρι aftermarket για να μπει την ίδια μετατροπή πρέπει να κάνει ή να χαλάσει τα εργοστασιακά μεγάφωνα
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
θα βαλω ενισχυτη αν ειδες πιο πανω εβαλα καποιους αλλα ακομα δεν εχω καταστάλαξα καπου
Για τόσο μικρό ενισχυτή και μόλις ένα μεγάφωνο + tweeter δεν πιστεύω να χρειάζεται να περάσεις απ την αρχή όλα τα καλώδια
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.284
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top