ME Geithain 801K

Status
Not open for further replies.

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Γιανννη, ενα cd ακομα περιμενω να το φερεις πισω, ενας χρονος θα περασει, ακομα περιμενω.. ενα cd.. θα το ξεχασω στο τελος.
τι ήταν?
μπίτια διαβολεμένα νταμπαρντουμπα με μπάσο? :lolsign:
 

P

PMC

Guest
Καλημέρα θες να πεις μάλλον...

μπορεί να έμεινε από χθες :p
καληνυχτα , καλά είπα.........στην Ατελείωτη νύχτα που ζούνε κάποιοι.....



δειτε ρε παιδιά που τα βάζουνε ......όχι δείτε!
ενα ,αντε ενάμιση μέτρο ......πλάκα κάνουμε?





.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
τι ήταν?
μπίτια διαβολεμένα νταμπαρντουμπα με μπάσο? :lolsign:
Xρυσο cd Μobile Fidelity , εκεινα τα παλια τα καλα τ ακριβα.
Patricia Barber, φιλη της ξυνης

Νομιζω δηλαδη, γιατι θα το ξεχασω σε λιγο
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Xρυσο cd Μobile Fidelity , εκεινα τα παλια τα καλα τ ακριβα.
Patricia Barber, φιλη της ξυνης

Νομιζω δηλαδη, γιατι θα το ξεχασω σε λιγο
πρέπει να το είδα σε αγγελία :cry:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
καληνυχτα , καλά είπα.........στην Ατελείωτη νύχτα που ζούνε κάποιοι.....
δειτε ρε παιδιά που τα βάζουνε ......όχι δείτε!
ενα ,αντε ενάμιση μέτρο ......πλάκα κάνουμε?

.

Μαγεία....
Taboo... :sneaky:
Προτού ΄΄κράξουμε΄΄ πώς μπαίνουν (τα ηχεία) των άλλων,ας αναλογιστούμε πώς έχουν μπει τα δικά μας... :sneaky:
 
Last edited:






costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Γιατρε,τι ωρα ειπες οτι πιανεις δουλεια;

Ολη μερα και ολη νυχτα στο φορουμ την βγαζεις ρε κουφαλα!Δημοσιο for eva!
Κατ'εξαιρεσιν, σου απαντώ προσωπικά δεδομένα:

Σήμερα δουλεύω 11:00-20:00, πιθανώς 21:00.
Είμαι συνηθισμένος στα 10-ωρα σε ρυθμούς πολύ γρήγορους, γουστάρω τη δουλειά. Γι'αυτό και δεν είμαι στο δημόσιο.
Όχι λοιπόν στο δημόσιο, αλλά στον ιδιωτικό τομέα.
Σε ρυθμούς πανικού, με τις πιο δύσκολες και σπάνιες εξετάσεις στην ειδικότητά μου.

Από το δημόσιο έχω φύγει από το '14, παίρνω ένα ποταπό ποσό ως σύνταξη, ανάξιο λόγου.

Ιδιωτικά δουλεύω από πάντα. Άπειρες ώρες δουλειάς.

Και από το 2007 που άνοιξα δικό μου ιατρείο, σε λίγους μήνες, είχα καταφέρει να κόβω τιμολόγιο μόνο στον ΟΠΑΔ (άσε τα άλλα ταμεία) υπερδεκαπλασιο ποσό από τον μισθό μου στο δημόσιο. ;)

Πριν ανοίξω δικό μου ιατρείο, δούλευα σε μεγάλα διαγνωστικά κέντρα, με μισθό τουλάχιστον υπερδιπλάσιο του δημοσίου, στην χειρότερη περίπτωση, τυπικά τετραπλάσιο. Αλλά έκανα όλες τις πιο δύσκολες εξετάσεις, τα πάντα.
 
Last edited:


Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Σήμερα δουλεύω 11:00-20:00, πιθανώς 21:00.
Είμαι συνηθισμένος στα 10-ωρα σε ρυθμούς πολύ γρήγορους, γουστάρω τη δουλειά.
Περισσότερες ώρες για μένα σημαινει πτώση της απόδοτικοτητας και αύξηση της πιθανότητας λάθους. Μετά τις έξι ώρες δεν, προσωπικά μιλάω, όπως την βρίσκει ο καθενα:biggrin:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Μπα, έχω απόλυτη διαύγεια και κέφι για δουλειά και στο τέλος 11-ωρης εργασίας, δε με κουράζει. Είμαι αποδοτικός και ακριβής μέχρι τελευταίας εξέτασης, και πάντα διαθέσιμος για εμβόλιμα επείγοντα περιστατικά, ιδίως εν μέσω πανδημίας.
Το διασκεδάζω, και δε με κουράζει καθόλου ακόμα και ολοήμερη εργασία, από 8:00 το πρωί μέχρι 22:30 το βράδυ. Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια.

Βέβαια δε σκάβω. Μη τρελαίνεσαι..


Ως ειδικευόμενος πολλές φορές το μήνα ξεκινουσαμε πρωί δουλειά, μετά εφημερία στο πόδι όλο το απόγευμα και όλη τη νύχτα χωρίς σταματημό, μετά κανονικά δουλειά μέχρι το μεσημέρι, και μετά σπίτι ύπνος.

Αυτά προφανώς δε τα αντέχω πλέον, πέρασαν τα χρόνια.

Αλλά μέχρι που βγήκα στη σύνταξη, δούλευα 7-ωρο (ακτινολογικο ωράριο) το πρωί στο νοσοκομείο και μετά άλλο ένα 8ωρο ιδιωτικά στο ιατρείο. Επί σειράς πολλών ετών, ασταμάτητα.

Επίσης είμαι κούκλος, και χαίρομαι πολύ που ασχολείστε μαζί μου. :lol:

Υπάρχει κανένα ενδιαφέρον για τα me Geithain, ή αφορμή ψάχνετε όλες σας για τσόντες και για να την πέφτετε στον Ζαπαντη;:gotcha:
 
Last edited:


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
ΗΧΩ: Ωραια παρθενος ανατραφεισα υπο των Νυμφων και διδαχθεισα υπο των Μουσων εντος των δασων, εις τα οποια συνηθως διετριβε να αδη και να παιζη τον αυλον και την συριγγα, Αγαπωσα την
ερημιαν και ασχολουμενη με την μουσικην, εις την οποιαν εξαιρετικως ευδοκιμει, απεφευγε την
κοινωνιαν των ανθρωπων και ηρνειτο τον ερωτα θνητων και αθανατων. Ενεκα της ιδιορρυθμιας
της ταυτης προεκαλεσε το μισος και τον φθονον των αλλων, και ιδιαιτερως του Πανος, οστις και
εξωργισμενος εναντιον της ητο,διοτι απερριπτε των ερωτα του, και την εζηλευε δια το μουσικον
ταλαντον της. Αποτελεσμα δε του φθονου του ητο να εμπνευση εις τους ποιμενας της χωρας αγριαν
κατα της ωραιας παρθενου μανιαν ητις εξεσπασε εις τον διαμελισμον ταυτης και την διασκορπισιν
των μελων της εις ολην την γην. Η θεα ομως Γαια περισυνελεξε και εθαψε ταυτα μετα στοργης, επειδη δε η Ηχω δεν απωλεσε και μετα θανατον το μουσικον ταλαντον της και την ικανοτητα να μιμηται και να αναπαραγη οσους ηχους ακουει, επαναλαμβανει αυτους απο πασαν γωνιαν, εις την οποιαν και εν μελος της εχει ταφη. Πλην της παραδοσεως ομως ταυτης διασωθεισης εις τα ποιμενικα μυθιστορηματα του κατα την Β μ.χ εκατονταετηριδα ακμασαντος Λογγου ηπηρχον και αλλαι παραδοσεις διασωθεισαι υπο του Οβιδιου. Κατα την μιαν τουτων η Ηχω υπεβοηθει τον
Δια εις τας ερωτικας προς τας Νυμφας σχεσεις του, απασχολουσα με πολλην φλυαρια την Ηραν,
καθ ην ωραν εκεινος ηρωτοτροπει . Μιαν ημερα ομως η Ηρα αντεληφθη την παγιδα της και προς
τιμωριαν την κατεδικασε να μη δυναται να λεγη οτι θελει αλλα να επαναλαμβανη τους τελευταιους
ηχους της φωνης την οποιαν ακουει. Κατα δε την ετεραν η Ηχω ηρασθη του ωραιου Ναρκισσου.
Επειδη δε ουτος δεν ανταπεκριθη εις τον ερωτα της, εξ εντροπης αυτη απεσυρθη εις ερημικα
σπηλαια, οπου εφθειρετο κατατρωγομενη απο την λυπην και το πεισμα της δια την περιφρονησιν. Ουτω το σωμα της κατηναλωθη και το αιμα της εξητμισθη και εμεινε μονον η φωνη της και τα οστα της τα οποια ομως μεταμορφωθησαν εις βραχον. Απο τοτε πλεον επαυσε να
εμφανιζεται εις τα δαση,απαντα ομως απο του βραχου εις το οποιον μετεμορφωθη εις οσους την
καλουν ;) :)
 


Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Μπα, έχω απόλυτη διαύγεια και κέφι για δουλειά και στο τέλος 11-ωρης εργασίας, δε με κουράζει.
Κάτι Τέτοια κάνετε και χαλάτε την πιάτσα, σιγά σιγά θα μας πεις ότι η εργασία απελευθερωνει,
Η εργασία είναι δουλεία απλώς πρέπει κάτι να κάνουμε για να έχουμε χρήματα και δεν θέλουμε να πουλάμε καλώδια σε χαιενταδες.
Επταωρη εργασία πρέπει να καθιερωθεί
 



Status
Not open for further replies.

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.603
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top