ΔΥΟ ΚΙ (Ε)ΝΑ ΚΑΙΕΙ!

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.458
εντάξει...δεν είναι και τελείως φαλακρός ο Vastsar
Αβγδίζει θα έλεγα :p

πολύ όμορφα όλα
πες και τίποτα για τα adam :drinks:
 

ika

News
Μηνύματα
14.020
Reaction score
12.992
Λοιπον, περα απ την πλακα , παντα περναμε ομορφα με τον φιλο Βασιλη και περασαμε και για μια ακομα φορα υπεροχα παρεα στο χωρο του αυτη τη φορα , με το πληρες ενεργο πολυκαναλο συστημα που κανει τη διαφορα!

Βαζω μερικες φωτο κι επανερχομαι γιατι οσο ελειπα οι γυναικες στολισαν το σπιτι!

View attachment 186989
....
Αυτό δείχνει πολλά...
305773_af99adaf254ab73f896df18c1809bb45.jpeg

👍👍👍👍👍👍👍👍
 




Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Ο φιλος Γιαννης σημερα με τιμησε με την παρουσια του κι εν μεσω ιδιαιτερων καταστασεων περασαμε ενα ευχαριστο απογευμα.

Η παρουσια αν και συντομη ουσιωδη. Ηρθε για πρωτη φορα. Οποτε θα εχει αποψη οταν με το καλο στο προσεχες μελλον θα προστεθουν τα τελευταια 2 ηχεια που περιμενω.

Με τον ερχομο του τον γνωρισα και με τις καλλιτεχνικες μου ανησυχιες! Για την ακριβεια ξεκινησαμε απο την αυλη και τις κορονοικες δημιουργιες μου!!

Φυσικα ακουσαμε την μουσικη μας. Κατα κυριο λογο πολυκαναλη. Γνωστο πλεον οτι εχω 5 Adam A7Χ και το Focal sub6 σαμπ 11 ιντσων.

Απ εκει που καποτε δεν ελειπε ποτε απο τις ακροασεις η "ξυνη", θα ελεγα τωρα οτι πλεον δεν λειπει απο τις ακροασεις η αγαπημενη Beth Hart και πιο συγκεκριμενα το κομματι Caught Out In The Rain (Live At The Royal Albert Hall) 2018.

Το μενου ειχε και λιγο οπτικο περιεχομενο αλλα και και δικαναλο. Φυσικα χωρις Pink Floyd δεν παιζει να μειναμε. Βαλαμε και τα μπασατα (Billy Cobham, Buddy Rich κλπ). Ηλεκτρονικη μουσικη нет!

Με την ευχη συντομα να ξαναβρεθουμε και με τις καλυτερες δυνατες συνθηκες αποχαιρετιστηκαμε.

Ευχαριστω και τους φιλους για τα ευγενικα σχολια.
Θα μπορούσατε να περιμένετε μερικές εβδομάδες
Σε περιμενουμε Δημητρη με την αγαπη μας. Οποτε μπορεσεις, θα χαρω ιδιαιτερα.
 


Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Θα πω εγω για τα Adam κατι.
Απο τον Μαη αντιμετωπιζω ενα προβλημα. Ακουγεται οταν παιζω μουσικη ενα "τσικι τσικι". Στις ταινιες οχι. Σε καποια φαση νομισα οτι ηταν θεμα καλωδιων (πιθανο ματιαγμα απο τον Λεανδρο :cry:).

Ομως τελικα δεν φταινε τα καλωδια αλλα η Μετρικ.

Επισης δεν αλλαζει αυτοματα η δειγματοληψια. Δηλαδη αν το αρχειο παιζει 44,1 η 192 η 96 πρεπει να τρεχω χειροκινητα να κανω τις αλλαγες.

Δεν ηταν ετσι. Πριν τον Μαη δεν ειχα τετοια προβληματα. Δυστυχως μεχρι τωρα δεν μπορεσα να βρω λυση στο προβλημα. Επισης δεν εχει σχεση το player. Γιατι με το ιδιο και τις ιδιες ρυθμισεις επαιζα και πριν τον Μαη. Δοκιμασα και με αλλο πλαιυερ και το προβλημα παρεμεινε. Λετε να παω για Τρινοβ? :headbang:

Ομως το ηχειο παρ ολο το προβλημα (οσο κι αν μ εκνευριζει ) καλλιστα μπορει να εκτιμηθει στις ακροασεις για το πως παιζει και τι δυνατοτητες εχει.
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.260
Παιδια εντυπωσεις ( θετικοτατες φυσικα και πολυ ομορφες ) αυριο, η μικρη δεν κοιμαται με τιποτα και θελει παραμύθια και ιστοριες απ το μπαμπα.
Δεν πιανουν παντα ολα σκεφτομαι σημερα να δοκιμασω ιστοριες χαιενταδων να δω αν κοιμηθει ευκολα, θα σημαινει πολλα...!
 

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Για οσους δεν το ξερουν εχω γραψει ηδη τρια βιβλια σχετικα με τη δουλεια μου. Ειναι η πρωτη φορα που ειπα να συνεργαστω με τον Γιαννη. Οποτε συνδιασαμε και τα δυο (δουλεια και ακροασεις).
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.260
Παντως σαν το ρημαδι το πολυκαναλο δεν εχει ετσι;
Οτι και να λετε!
Προφανως οσοι ειναι αντιθετοι μαλλον , οχι μαλλον, σιγουρα δεν εχουν ακουσει κατι σωστο, οπως των δυο γιατρων και του Βασιλη , vastsar.

Δικαναλο οτι κι αν ειναι δεν παιζει με τιποτα ετσι .
Τελεια και παυλα.

Και ειναι η αληΘεια πως ειναι ν απορεις πως γινεται με τοσο λιγα χρηματα οπως πλεον κοστιζουν τα πχ adam a7x να παιρνεις τοσο καλη ποιοτητα ηχου και απιστευτα υψηλης εντασης.
 

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Πρέπει να σας δίνουν επίδομα ανθυγιεινής εργασίας εσάς με τις μετρικ

Ενω εσεις με τον Τρινοβ που στελνετε μηνυματα στην αντιπροσωπεια στις 2 και 3 το βραδυ τι πρεπει να παρετε? Κι απ την αλλη οι Γαλλοι εχουν προσωπικο που διανυκτερευει! Απιστευτο. Εφημερευων Φαρμακειο ειναι :roflmao: :rofl: :gotcha:

Πλακα πλακα στη Μετρικ αν στειλω τωρα μεταφρασμενο στα Γερμανικα το help (hilfe) αραγε σε ποσο καιρο θα μ απαντησουν και σε τι γλωσσα?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.458
Για οσους δεν το ξερουν εχω γραψει ηδη τρια βιβλια σχετικα με τη δουλεια μου.
μπορούμε να μάθουμε και εμείς?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.487
Και ειναι η αληΘεια πως ειναι ν απορεις πως γινεται με τοσο λιγα χρηματα οπως πλεον κοστιζουν τα πχ adam a7x να παιρνεις τοσο καλη ποιοτητα ηχου και απιστευτα υψηλης εντασης.
Αυτό είναι το ζουμί.

Ιδίως για οικονομικά κοστολογια, όπου δε μπορείς να χτυπήσεις μεγάλα ακριβά ηχεία (έστω 2), το πολυκάναλο έρχεται κυριολεκτικά να σε σώσει, πακέτο πάντα με σαμπ, και να δώσει κάτι πολύ ευχάριστο και πολύ πάνω από το αναμενόμενο για το ποσό που εκταμίευσες.

Βεβαίως το πολυκάναλο άκουσμα είναι δεδομένο πως πλεονεκτεί στο σχηματισμό ηχοσφαιρας και εικόνας και εν τέλει αυτής της ενιαίας οντότητας που λέει ο μπουτχιας.
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.458
Πολυ ευχαριστως. Στειλε μου διευθυνση με πμ και σου στελνω.
Σκάκι, ε;

Ο Βασίλης είναι καθηγητής στο σκάκι.
Και πολύ δυνατός μάλιστα.
ευχαριστώ πάρα πολύ Βασίλη...και μόνο που το είπες :drinks:

εγώ ασχολήθηκα με το go ένα διάστημα...πονοκέφαλος:confused:
 




Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.334
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top