ΔΥΟ ΚΙ (Ε)ΝΑ ΚΑΙΕΙ!



Μηνύματα
12.516
Reaction score
14.655
Ηταν μεγαλη μορφη η Beth παλια . Μετα εμπλεξε με ναρκωτικα και εξαφανιστηκε για πολλα χρονια. Επανηλθε σε μεγαλη ηλικια και το κοινο , δεν την ειχε ξεχασει τοσα χρονια. Κατι σαν την δικια μας τη Βιταλη που ηταν μεγαλη τραγουδιστρια και δεν τη ξεχασμε. Η Beth κατα δηλωση της εγινε λεει χριστιανη και σωθηκε απο τα ναρκωτικα.
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.469
Ηταν μεγαλη μορφη η Beth παλια . Μετα εμπλεξε με ναρκωτικα και εξαφανιστηκε για πολλα χρονια. Επανηλθε σε μεγαλη ηλικια και το κοινο , δεν την ειχε ξεχασει τοσα χρονια. Κατι σαν την δικια μας τη Βιταλη. Short of
και με το που θα δει τον Μάρκου θα ξανακυλήσει στα ναρκωτικά :roflmao:
 




Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Στριμένη κομπλεξικιά που σκούζει αντί να τραγουδάει
Με την καλημερα μου. Δημητρη σου την αφιερωνω. Δικη σου ΟΛΗ!
Κι αυτο για ολους τους ροκαδες. Νυν και τεως.
 
Last edited:


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.013
Τι ωραίες μουσικές να ξεκινάς τη μέρα σου. Δεν την ήξερα.

Ευχαριστώ κύριοι. :drinks:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.013
Αυτή τη σειρά Α η Adam ξέρουμε πότε θα την ανανεώσει; Είναι η μόνη που έμεινε νομίζω.
 








Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Πουρολάγνοι.
Αντε καλα, ας βαλουμε για σενα μονο ανδρικο φυλλο. Ολοι νεοτατοι! Εδω το νομισμα εχεις τρεις οψεις!!
Οφειλω να ομολογησω οτι τους τελευταιους δεν τους γνωριζα, ωστοσο εχει μπει στη λιστα με τ αγαπημενα.
 

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Με την ευκαιρια που εβαλα τον Σαμ Κουκ και την μεγαλυτερη του επιτυχια, μου ηρθε στο μυαλο κατι που ηθελα να γραψω εδω και αρκετο καιρο.

Δεν ξερω ποσοι εχετε δει την ταινια Νινα του 2016 που αναφερεται στη ζωη της μεγαλης αυτης τραγουδιστριας Nina Simon.

Προσωπικα απο το 1978 αρχισα ν ακουω στις παμπ της Θεσσαλονικης τα τραγουδια της. Μαλιστα πολυ χαρακτηριστικα σε μια απ αυτες που ημουν μονιμος θαμωνας παντα ξεκινουσε με το τραγουδι του David Bowi "lady grinning soul"

κι αμεσως μετα ακολουθουσε το "Summertime"

Ετσι λοιπον οταν βγηκε η ταινια πριν 4 χρονια και 40 χρονια μετα απο τα πρωτα μου ακουσματα εσπευσα αμεσως να την δω.

Τι λυπη. Ηταν μια μια πραγματικη δυσφημηση για την Σιμον. Σου δημιουργουσε μια αποστροφη προς το προσωπο της.

Ομως κανοντας μια περιηγηση στο Νετφλιξ, βλεπω οτι εχει μια ταινια επισης βιογραφικη για την θρυλικη τραγουδιστρια του 2015 παρακαλω.
Γι αρκετο διαστημα κατι δεν μου πηγαινε καλα και δεν πατουσα το play. Ομως καποτε το αποφασισα. Κι ευτυχως, μπηκαν τα πραγματα στη θεση τους. Ξαναπηρε την θεση στην καρδια μου.

Και λεω πως μια ταινια μπορει ν αλλαξει τον συναισθηματικο σου κοσμο και να λειτουργησει ανασταλτικα για μια καλλιτεχνιδα που ουτως δεν περιμενει την αναγνωριση κανενος. Εχει γραψει ιστορια, κι εχει τον σεβασμο της συντροπτικης πλειοψηφιας αυτων που εζησαν εκεινη την εποχη.

Φυσικα και τετοιοι καλλιτεχνες θα εχουν ιδιαιτεροτητες, παραξενιες. Οπως λενε, συμβαινει και στα καλυτερα σπιτια. Οποτε σαν συνιστω να δειτε την ταινια " ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΚΥΡΙΑ ΣΙΜΟΝ? "
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.088
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top