Ποδήλατο

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Στο μεταξύ κρύο και βροχή σήμερα γεύση από χειμώνα. Αύριο πάω πάν και το έχει πασπαλίσει λέει...

Screenshot_20201122-180212_Strava.jpg

Αυτοσχέδιες καπότες μέχρι να ρθούν τα πράγματα... δεν δουλέψανε.
20201122_162746.jpg

20201122_162755.jpg

Θριχάντρεντ
20201122_143254.jpg

Δίπλα στο ποτάμ ο ναός του αρνιού
20201122_151436.jpg
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Και το 1030 παλιό είναι... ή το 530 ήτο 1030 plus παίρνουν σε garmin. Έχω λοκάρει το 530 στα 247€ και περιμένουμε την παρασκευή για καμία έκπληξη.
Περίπου 274 ευρώ (με τα μεταφορικά) το είχα πάρει αρχές Ιανουαρίου από το bike24 (όχι το bundle, αφού αισθητήρες και ζώνη είχα ήδη ), αφού ξέμεινα από το 520 (από οθόνη, αλλά κατ' αρχήν από τα λαστιχένια κουμπάκια του).
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.037
Reaction score
41.305
Wahoo γιατί όχι?
Edit
Πρώτα πάτσα αποστολή και μετά θυμήθκα, έχεις λαγνεία με το connect... 🤣
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Δεν το ήξερα, το 830 έχει Σώτο?
Και εγώ δεν είμαι φαν, με τα κουμπάκια της di2 γίνεται απίθανη δουλειά και χωρίς να αφήνεις ντίπ τα χέρια
Το 830 είναι με touchscreen και μπορείς να κάνεις δρομολόγηση στον χάρτη στο 530 που είναι με κουμπιά όχι. Δεν τρέχει κάστανο βγάζεις το κινητό για αυτή την δουλειά. Κατά τα άλλα είναι ίδια.
247 που; στείλε λινκ μην είσαι μοναχοφάης @AthanasiosL
Μην βιάζεσαι... γέμισε gun και σε επιφυλακή
 

Μηνύματα
553
Reaction score
994
@AthanasiosL Αν και σπανια γραφω τετοιου ειδους σχολια μιας και η επαφη μου με το ποδηλατο ειναι καθαρα χομπιστικη-βολταδικη και απεχει παρασαγγας απο την αθλητικη, ΜΠΡΑΒΟ.
Πραγματικα τα νουμερα σου εχουν εξωπραγματικη βελτιωση. Σου λεω στα ισα οτι σε ζηλευω στο θεμα της εξελιξης. Keep going.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.037
Reaction score
41.305
Συμφωνώ απόλυτα με το Γιώργη, θεαματική η βελτίωση του Σάκη!
Σάκη λίγο στροφάρισμα ακόμα ως συμβουλή, πρέπει να σιάξουμε το αερόβιο και θα έχεις χρόνο για βαρύ πάτημα
 


Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Παρεπιπτόντως μπουμπούνισα το κράνος που ήθελα (κλάτσ protone) αυτό του Μπρέτσου στα 156 όποιος ενδιαφέρεται έχει τα μαύρα μόνο από alltricks εκεί είναι και το 530 @pankrok
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.037
Reaction score
41.305
Όχι επειδής το έχω αλλά είναι κρανάρα, κυρίως στη ασφάλεια όπως διαβάζω εδώ και εκεί από ανθρώπους που τη χρειάστηκαν.
Kask έχει μεγάλη μερίδα στη κοινότητα, είχα αλλά 3 κρανοι πριν πάρω kask, όχι πολύ φθηνά αλλά όχι στα χρήματα του protone, τα αξίζει πραγματικά!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.037
Reaction score
41.305
Σάκη σε συνέχεια από εκεί τα λέγαμε, αυτό που μου έχει κάνει τεράστια εντύπωση είναι πως σχεδόν όλοι θα χαρούν με τη ατυχία σου, πχ. άμα χάσεις στο τσακ ένα βάθρο από ένα σπάσιμο αλυσίδας ή ένα φούιτ , επίσης άμα τους βγεις καλός ψάχνουν όλοι να βρουν τι κάνεις και έχεις καλύτερες επιδόσεις από αυτούς, τι μοτεράκι, τι ότι ακολουθας αμάξια ή πιανεσαι από καρότσες στο ανήφορο και ότι άλλο σενάριο επιστημονικής φαντασίας.
Αλλά εντάξει θα πεις αυτά είναι θέματα ανταγωνισμού, αρρωστημένο αλλά ανταγωνισμό, όταν όμως μαθαίνεις ότι κάποιοι χάρηκαν που με πάτησε αμάξι... Εκεί τελειώνουν όλοι και όλα.
Εκεί έχει να κάνει με το νταμάρι μας ως Ελληνες.
 
Last edited:

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Σάκη σε συνέχεια από εκεί τα λέγαμε, αυτό που μου έχει τεράστια εντύπωση είναι πως σχεδόν όλοι θα χαρούν με τη ατυχία σου, πχ. άμα χάσεις στο τσακ ένα βάθρο από ένα σπάσιμο αλυσίδας ή ένα φούιτ , επίσης άμα τους βγεις καλός ψάχνουν όλοι να βρουν τι κάνεις και έχεις καλύτερες επιδόσεις από αυτούς, τι μοτεράκι, τι ότι ακολουθας αμάξια ή πιανεσαι από καρότσες στο ανήφορο και ότι άλλο σενάριο επιστημονικής φαντασίας.
Αλλά εντάξει θα πεις αυτά είναι θέματα ανταγωνισμού, αρρωστημένο αλλά ανταγωνισμό, όταν όμως μαθαίνεις ότι κάποιοι χάρηκαν που με πάτησε αμάξι... Εκεί τελειώνουν όλοι και όλα.
Εκεί έχει να κάνει με το νταμάρι μας ως Ελληνες.
Σοβαρά μιλάμε τώρα? Υπήρξε "άνθρωπος" που χάρηκε όταν χτύπησες?
Όλα αυτά γίνονται στο strava να υποθέσω?
Παρεπιπτόντως μπουμπούνισα το κράνος που ήθελα (κλάτσ protone) αυτό του Μπρέτσου στα 156 όποιος ενδιαφέρεται έχει τα μαύρα μόνο από alltricks εκεί είναι και το 530 @pankrok
Ο Χρησταρας δεν έχει το mojito?
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.037
Reaction score
41.305
Φυσικά και από ανθρώπους που έβγαινες για προπονήσεις, ο χρησταρας είχε το μοχιτο όταν το πάτησε το αμάξι, μετά από αυτό πήρα το protone ως πιο ασφαλές
Το στράβα μπορεί να γίνει απίστευτα κακό εργαλείο (γιατί είναι πραγματικά εργαλείο) ξέρω περιπτώσεις, όχι και λιγες που έχουν κάνει απίστευτα πράματα για κομ και τέτοιου είδους διακρίσεις.
Στο τέλος το παραδέχτηκαν κιόλας μετά από πιέσεις. Άμα ξέρεις να διαβάζεις τα νούμερα καταλαβαίνεις ότι κάτι δεν πάει καλά.
Όπως πχ. Σε διαδρομή αγώνα που έχουν περάσει αθλητές να πάω εγώ και να πάρω το κομ, δεν γίνεται αυτό, φωνάζει από μακριά ότι κάτι συμβαίνει, ειδικά κιόλας αν σε εκείνο το σεγκμεντ οι παλμοί αντί να ανέβουν μένουν σταθεροί ή χειρότερα πέφτουν κιόλας.
Τις έχουμε με βγάλει όλοι έξω και ψάχνουμε να βρούμε πχιός τη έχει πιο μεγάλη... Τη χαζαμάρα κυρίως!
 
Last edited:

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Σάκη σε συνέχεια από εκεί τα λέγαμε, αυτό που μου έχει κάνει τεράστια εντύπωση είναι πως σχεδόν όλοι θα χαρούν με τη ατυχία σου, πχ. άμα χάσεις στο τσακ ένα βάθρο από ένα σπάσιμο αλυσίδας ή ένα φούιτ , επίσης άμα τους βγεις καλός ψάχνουν όλοι να βρουν τι κάνεις και έχεις καλύτερες επιδόσεις από αυτούς, τι μοτεράκι, τι ότι ακολουθας αμάξια ή πιανεσαι από καρότσες στο ανήφορο και ότι άλλο σενάριο επιστημονικής φαντασίας.
Αλλά εντάξει θα πεις αυτά είναι θέματα ανταγωνισμού, αρρωστημένο αλλά ανταγωνισμό, όταν όμως μαθαίνεις ότι κάποιοι χάρηκαν που με πάτησε αμάξι... Εκεί τελειώνουν όλοι και όλα.
Εκεί έχει να κάνει με το νταμάρι μας ως Ελληνες.
Αν σου πω ότι στο επαγγελματικό μου περιβάλλον κάποτε κάποιοι κάνανε πάρτι που κάποιος πέθανε και άνοιξε ο δρόμος? Τα ξέρω Χρήστο υπομονή και αδιαφορία...
Και για να το κλείσω σε μία αθλητική δραστηριότητα φυσικά και πρέπει να είμαστε όλοι ανταγωνιστικοί γιατί αλλιώς δεν λέγεται αθλητισμός αλλά αναψυχή. Οι επιδόσεις του Χρήστου και άλλων παιδιών εδώ μου δίνουν κίνητρο γιατί σκέφτομαι: ίδια ηλικία έχουμε, εγώ γιατί να μην μπορώ... και αυτό με κάνει να συνεχίζω, αλλιώς χωρίς παρέα θα είχα ήδη βαρεθεί, και βαριέμαι γρήγορα γενικά. Αλλά να ζηλεύω τον άλλο ή να φθονώ είναι για εμένα θέμα κοινωνικής μόρφωσης πάνω από όλα. Εγώ συνηθίζω γενικά να θαυμάζω (με την καλή έννοια)...
 
Last edited:

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Έλεος ρε παιδιά, έλεος.
Για συνανθρώπους μας μιλάμε, ποιος μπορεί να θέλει κακό για τον διπλανό του;
Δεν ξέρω, ίσως ζω στον μικρόκοσμο μου....
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Νομίζω ότι η αδιαφορία είναι η πλέον ενδεδειγμένη και ανέξοδη διέξοδος.
Καλά σήμερα σάπισα.
Ούτε ποδήλατο ούτε τρέξιμο , η παρακμή η ίδια προσωποποιημένη. Το βαφτίσω αποθεραπεία από την εβδομαδιαία υπερπροσπάθεια (σε βλέπω γελάς το νου σου) . Οι σφυγμοί ηρεμίας πέσανε στους 46 , ο καρδιολόγος θα με σκίσει αν του το πω. Πείτε

Πάω να ρίξω καμία κάμψη να δικαιολογήσω
 


Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Επειδή έχω ελαφριά ανεπάρκεια αορτικής βαλβίδας μου είπε ότι οι χαμηλοί ρυθμοί λειτουργίας θέλουν προσοχή . Τον έχω γράψει ζμπουτζαμ , από το λύκειο μας τα κάνε τσουρέκια με τρίποντα στο μπάσκετ από το πουθενά.
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Επειδή έχω ελαφριά ανεπάρκεια αορτικής βαλβίδας μου είπε ότι οι χαμηλοί ρυθμοί λειτουργίας θέλουν προσοχή . Τον έχω γράψει ζμπουτζαμ , από το λύκειο μας τα κάνε τσουρέκια με τρίποντα στο μπάσκετ από το πουθενά.
Πανάγο, ας τις ανεπάρκειες τώρα, 248 στο γουίγκλ το 530. Και δεν έχουν μπεί οι Γερμανοί στο κόλπο ακόμη (αυτούς περιμένω)
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.037
Reaction score
41.305
Επειδή έχω ελαφριά ανεπάρκεια αορτικής βαλβίδας μου είπε ότι οι χαμηλοί ρυθμοί λειτουργίας θέλουν προσοχή . Τον έχω γράψει ζμπουτζαμ , από το λύκειο μας τα κάνε τσουρέκια με τρίποντα στο μπάσκετ από το πουθενά.
Ρε φίλε τα ίδια και εγώ, χαλασμένο ήμουν μικρό, είχα λέει φύσημα και με είχαν όλοι στα όπα όπα και με έπρηζα τη κουκούνα.
Εγω πάλι δεν άκουγα κανέναν, στη πορεία τους βγήκα βραδυκαρδος και ήθελε λέει περισσότερη προσοχή... Όλο μ@λακιες!!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.135
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top