Couriers

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
2 παραγγελίες την προηγούμενη εβδομάδα στο Αλιβέρι, 1 μία από Αθήνα με ΕΛΤΑ courier παραγγελια Τρίτη απόγευμα παραλαβή Σάββατο, η 2η από Λάρισα με Γεν. Ταχυδρομική παραγγελία Τετάρτη παραλαβή Δευτέρα. Ηταν και η Πρωτομαγιά οποτε παρέλαβα σε 3 μέρες, ολα καλα. Μικρά δέματα και τα 2.
Εννοείται πηρα και παρέλαβα εγω από το κατάστημα.
Γίνεται διανομή στο Αλιβέρι;
Έχω την εντύπωση ότι όλοι κατάστημα πάνε
 

Μηνύματα
504
Reaction score
228
Καποια courier κανουν διανομη, ή τουλάχιστον εκαναν μεχρι πρόσφατα, μου εχουν φερει δεμα πριν μερικούς μήνες, νομίζω acs ήταν ή γεν. Ταχυδρομική
 


Μηνύματα
386
Reaction score
966
Θαύμα!!! Μεγάλο δεμα (2 15ιντσα)Πέμπτη μεσημέρι έφυγε από Πάτρα Δευτέρα πρωί Γλυφάδα με acs αντικαταβολή
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.451
Reaction score
5.550
Ένα πράγμα δεν έπρεπε να αργήσει... και αυτό φυσικά κόλλησε!

11 μέρες στο ΚΔΤ - ΑΘΗΝΑΣ στα ΕΛΤΑ Courier και στο τηλ. το παίζουν τρελλίτσα...

Το φελέκι μου.
 

Μηνύματα
630
Reaction score
534
Ένα πράγμα δεν έπρεπε να αργήσει... και αυτό φυσικά κόλλησε!

11 μέρες στο ΚΔΤ - ΑΘΗΝΑΣ στα ΕΛΤΑ Courier και στο τηλ. το παίζουν τρελλίτσα...

Το φελέκι μου.
Εγώ μίλησα μέσω της ιστοσελίδας https://www.elta-courier.gr/search ("Πού είναι το δέμα μου" ή κάπως έτσι) ανήμερα πρωτομαγιάς και μου απάντησαν άμεσα στις 23:00 το ίδιο βράδυ ότι το δέμα μου βρισκόταν στην Αγία Παρασκευή. Περίμενα 2-3 μέρες και όταν την επόμενη Τρίτη (5/5) το πρωί πήγα στο κατάστημα μου είπαν ότι δεν το έχουν παραλάβει και ότι βρισκόταν στο ΚΔΤ Αθήνας, όπως έλεγε η ενημέρωση. Όταν τους έδειξα το email μου είπαν ότι μπορεί και να το έχουν παραλάβει γιατί είχαν 8 κοντέινερ που δεν είχαν ανοίξει, αλλά δεν ξέρουν. Μετά από 2 ώρες με ειδοποίησαν ότι το βρήκαν και να πάω να το παραλάβω από το κατάστημα.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.451
Reaction score
5.550
Τυχερός είσαι.
Εγω μου είπαν όσο είναι στο ΚΔΤ δεν γίνεται παραλαβή.
Πρέπει να πάει στο ΚΤΕΠ Αχαρναί, ή να ζητήσει ο έμπορας επιστροφή στο κατάστημα η οποία... μπορεί να αργήσει και αυτή!

Ευτυχώς υπάρχει και η εκπληκτική ρυθμιστική επιτροπή ( ΕΕΤΤ ) που κάνει θαυματουργή δουλειά!

( προφανώς οι εταιρίες μεταφορών δεν σκέφτηκαν πως έχουν περιθώρια προσλήψεων προσωπικού σε ΚΔΤ, logistics και διανομείς, παρά τον κατά πολύ αυξημένο όγκο παραγγελιών άρα και τζίρου... )
 

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Το Πόρτα-Πόρτα πρέπει να έχει χτυπήσει κάποιο ρεκόρ διάλυσης. Το τελευταίο δίμηνο έχω παραλάβει με ACS, FCM (ή κάπως έτσι), Γενική, DHL ακόμα και με ΕΛΤΑ. Αυτό το χάλι με το Πόρτα-Πόρτα δεν υπάρχει μιλάμε για 15 μέρες minimum!!! Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ο Ι απλά. Οι υπόλοιποι είναι μέσα στις 5 εργάσιμες max....
 

Μηνύματα
2.194
Reaction score
2.715
Καλά εγώ από acs δεν παρέλαβα ΠΟΤΕ. Αφού αναγκάστηκε η εταιρεία να μου στείλει άλλο τροφοδοτικό με δικό της φορτηγάκι αν και πρήζανε την acs νεας σμύρνης καθημερινά.
Παίζει να είναι το χειρότερο κατάστημα της acs στην Ελλάδα.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.451
Reaction score
5.550
Αφού έγινε ένας μικρός χαλασμός, ξαφνικά βρέθηκε το δέμα στο ΚΤΕΠ αχαρναί... πήγα σαν λαλάκας να το πάρω από εκεί, γιατί αν περίμενα από τα ... καλό μου Σεπτέμβρη.
 

Μηνύματα
412
Reaction score
249
Τι να πω, είναι τελείως λαχείο το τι θα συμβεί. Την προηγούμενη εβδομάδα δέμα από Θεσ/νίκη->Μελίσσια με acs ήρθε σε 2 εργάσιμες και δέμα από Αθήνα πάλι κάπου τόσο. Αυτή την εβδομάδα από Αθήνα κέντρο σε Μελίσσια έχει κολλήσει 2 μέρες στο "φεύγει από hub Π.Ράλλη προς Μαρούσι".
Άσε που αν πας εσύ να παραλάβεις στην ACS, δίνεις νούμερο και περιμένεις με τις ώρες να παραλάβεις, λες και μέσα τα έχουν ατάκτως ερριμμένα και ψάχνουν στην τύχη το δικό σου...

Από την άλλη συστημένο ΕΛΤΑ δεματάκι, χτες στάλθηκε από κέντρο Αθήνας, σήμερα το πρωί παρέλαβα (τον τελευταίο καιρό τα συστημένα ελτα σε 2 το πολύ εργάσιμες είναι στα χέρια μου(!) ).
 

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
ΕΛΤΑ courier για τα πανηγύρια 11 μέρες και πάμε για 12 χλμ απόσταση.
Στο μεταξυ από speedex εχτές παρήγγειλα σήμερα πρωί-πρωί ήρθαν
B522952A-1A18-4EEB-AE63-1115423D369D.png
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Παραγγελία από κατάστημα τηλεφωνικά την Δευτέρα, παραλαβή Πέμπτη με Γενική Ταχυδρομική.

Παραγγελία 2 προϊόντα από Κωτσόβολο την Πέμπτη, παράδοση Δευτέρα το ένα και Πέμπτη το άλλο.

Και δεν είμαι καν μέσα στην Αθήνα.
Προσωπικά δεν έχω θέμα.
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710

Μηνύματα
191
Reaction score
339
ACS παραγγελία Σάββατο παραλαβή Τετάρτη . το περίεργο είναι ότι ο courier ήρθε με ταξί
γίνετε χαμός μου λέει και τα έχουν δώσει σε ταξί :roflmao:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Παραγγελία από κατάστημα τηλεφωνικά την Δευτέρα, παραλαβή Πέμπτη με Γενική Ταχυδρομική.
Από....εσωτερική πληροφόρηση :whistling: τα 4 στρέμματα του πάρκινγκ της Γενικής Ταχυδρομικής έχουν μετατραπεί σε χώρο που στοιβάζονται παλέτες με δέματα, εκτεθειμένα στη βροχή.

Δεν το ήξερα, είπα να βάλω μέσον και έφαγα πόρτα. Έχω 2 δέματα με παραγγελίες 30/11 και 1/12. Το δεύτερο εμφάνισε ενημέρωση μόλις σήμερα το πρωί, το πρώτο ακόμα αγνοείται. :mad:

Γενική_Ταχυδρομική.png
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Παραγγειλλα ενα tablet για την τηλεκπαιδευση της μικρης, cyber Monday (το ειχε ξεζουμισει το ipad μου).
Τριτη απογευμα ηρθε!
Μια καποια courier center.
Ειναι ευκαιρια τα μαγαζια να δωσουν και λιγη δουλιτσα στους μικροτερους.

Elta courier. Ειχα παραγγειλει δωρο γενεθλιων μια βδομαδα πριν. Ηρθε 5 μερες μετα.
Εχουμε φρακαρει μου λεει. Επεξεργαζονται αποστολες 10 ημερων.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Εμενα ενα δεμα για ελτα κουριερ εχει 2 εβδομαδες κι ακομα ειναι στο κεντρο διαλογης, και μετα απο ποσα τηλεφωνα, τιποτα...
 




Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.240
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top