Τι ρολόι φοράς;




Μηνύματα
296
Reaction score
546
πολύ καλό ,
που το ανέστησες ?(το έστειλες έξω ή εδώ?)
Πάτρα, μπορω να σε παραπέμψω με pm σε κατάστημα που ασχολείται με ελβετικά.
Όσες φορές εχω παει ρολόι εκεί έχει γίνει εξαιρετική δουλειά. Το συγκεκριμένο που βλέπεις πιο πάνω ήταν σε απαράδεκτη κατάσταση, οριακά αν το έβλεπες θα λεγες είναι για πέταμα.
 

Μηνύματα
426
Reaction score
516
Πάτρα, μπορω να σε παραπέμψω με pm σε κατάστημα που ασχολείται με ελβετικά.
Όσες φορές εχω παει ρολόι εκεί έχει γίνει εξαιρετική δουλειά. Το συγκεκριμένο που βλέπεις πιο πάνω ήταν σε απαράδεκτη κατάσταση, οριακά αν το έβλεπες θα λεγες είναι για πέταμα.
Ναι σε παρακαλώ στείλε πμ να τους 'ψαξω' λίγο αν και γενικά τους φοβάμαι στην Ελλάδα
Φίλοι μου έχουν τραβήξει τα πάνδεινα με πολλές και διαφορετικές μάρκες (Ελβετικά)
 

Μηνύματα
1.364
Reaction score
1.142
Omega 176.007 Seamaster από το 1974
Μόλις αναστήθηκε μετά από 4 μήνες αναμονής!

View attachment 194473
Τι θέμα είχε;
Πρωτοχρονιάτικο δώρο στον εαυτό μου. Το πρώτο dress που αγοράζω.

Εξαιρετική χρονομετρία (+3s/d).
Είναι το limited edition ε;
Ναι σε παρακαλώ στείλε πμ να τους 'ψαξω' λίγο αν και γενικά τους φοβάμαι στην Ελλάδα
Φίλοι μου έχουν τραβήξει τα πάνδεινα με πολλές και διαφορετικές μάρκες (Ελβετικά)
Γενικά με το ρολόι ειναι μη σου κάτσει η στραβή σε επισκευή είτε σε Ελλάδα είτε έξω... Οποτε μακριά από επισκευές όπως και με τους γιατρούς:p
 

Μηνύματα
353
Reaction score
683
Είναι το limited edition ε;
Δεν νομίζω. Είναι το ssa343j1.
Από ΗΠΑ. (massdrop)
Παραδόξως, γλύτωσα το τελωνείο...

Έψαχνα καιρό ακτινωτό καντράν τύπου cocktail time.
Τώρα αρχίζω οικονομίες για snowflake με spring drive...
 

Μηνύματα
426
Reaction score
516
Τι θέμα είχε;

Είναι το limited edition ε;

Γενικά με το ρολόι ειναι μη σου κάτσει η στραβή σε επισκευή είτε σε Ελλάδα είτε έξω... Οποτε μακριά από επισκευές όπως και με τους γιατρούς:p
σωστό αλλά όλα τα πράγματα κάποτε χαλάνε ,τι κάνουμε τότε?
Πάτρα, μπορω να σε παραπέμψω με pm σε κατάστημα που ασχολείται με ελβετικά.
Όσες φορές εχω παει ρολόι εκεί έχει γίνει εξαιρετική δουλειά. Το συγκεκριμένο που βλέπεις πιο πάνω ήταν σε απαράδεκτη κατάσταση, οριακά αν το έβλεπες θα λεγες είναι για πέταμα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες και το ενδιαφέρον
 

Μηνύματα
353
Reaction score
683
Πάτρα, μπορω να σε παραπέμψω με pm σε κατάστημα που ασχολείται με ελβετικά.
Όσες φορές εχω παει ρολόι εκεί έχει γίνει εξαιρετική δουλειά. Το συγκεκριμένο που βλέπεις πιο πάνω ήταν σε απαράδεκτη κατάσταση, οριακά αν το έβλεπες θα λεγες είναι για πέταμα.
Αν γίνεται στείλε και σε μένα με pm τα στοιχεία του καταστήματος. Έχω ένα seamaster του 1962 σε πολύ άσχημη κατάσταση και θα ήταν ευχής έργο αν μπορούσε να γίνει λειτουργικό.
 

Μηνύματα
1.364
Reaction score
1.142
σωστό αλλά όλα τα πράγματα κάποτε χαλάνε ,τι κάνουμε τότε?
Συμφωνώ. Ολα στη ζωή χαλάνε.
Αν είναι κάτι πολύ καλό μόνο επίσημο σέρβις και κανεις τη προσευχή σου να μην έχεις θέμα.
Τώρα για "απλα" ρολογια το πας σε ένα καλό μάστορα και πάλι ελπίζεις το καλύτερο...
 

Μηνύματα
426
Reaction score
516
Συμφωνώ. Ολα στη ζωή χαλάνε.
Αν είναι κάτι πολύ καλό μόνο επίσημο σέρβις και κανεις τη προσευχή σου να μην έχεις θέμα.
Τώρα για "απλα" ρολογια το πας σε ένα καλό μάστορα και πάλι ελπίζεις το καλύτερο...
πολύ γενικά δεν ακούγονται και τα καλύτερα για τα επίσημα service στην Ελλάδα
αρκετοί φίλοι (και γνωστοί) δεν έχουν την καλύτερη άποψη διότι έχουν πάθει ,δυστυχώς η λύση του εξωτερικού (επίσημο service της εκάστοτε εταιρείας )κοστίζει πολύ γι' αυτό και το δίλλημα
 

Μηνύματα
1.364
Reaction score
1.142
πολύ γενικά δεν ακούγονται και τα καλύτερα για τα επίσημα service στην Ελλάδα
αρκετοί φίλοι (και γνωστοί) δεν έχουν την καλύτερη άποψη διότι έχουν πάθει ,δυστυχώς η λύση του εξωτερικού (επίσημο service της εκάστοτε εταιρείας )κοστίζει πολύ γι' αυτό και το δίλλημα
Μα γι αυτο λέω πως πρέπει να κάνεις τι σταυρο σου ακόμα και για το επίσημο. Έχω και γω δει και ακούσει διάφορα ακόμα και από επίσημο εξωτερικού(που με βάση τα λεφτάπου ζητάνε περιμένεις μια ποιοτητα)...
 







Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Είναι αυτό που ανίρτησες (σωστά το έγραψα?) στο post #193 κι αλλάζει χρώμα ανάλογα το πώς πέφτει το φως πάνω του ή είναι άλλο;
το ιδιο ειναι φυσικα, σιγα μη παρω 2παρομοια, απλα στη μια φωτο εχει αλλο φως, με το κινητο ειναι εννοειται και οι δυο, απλα στην πρωτη κιτρινισε λιγο ολο το μπρασελε και ολο το ρολοι γενικα
 



Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.228
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top