To subwoofer or not to subwoofer

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Βρε συ @daharis666 ωραίο νήμα ήταν αυτό, ώσπου εμφανίστηκε ο bukaloγατος. Δεν ρίχνεις μια μεταφορά;
σε λίγο...να ξεθυμάνει λίγο το πράμα.... :biggrin:
άλλωστε προνοήσαμε
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Τι έγινε παιδιά?
Μια ερώτηση τόλμησα να κάνω σήμερα το πρωί και πλάκωσε το ιππικό?
Ή μήπως είναι ο Μπλεκ?
:lolsign:
α εσύ το ξεκίνησες? >:( και τόση ώρα γυρνάω σελίδες να δω πως ξεκίνησε το πράμα και από που να μεταφέρω
ΒΑΝ ρε αλητάμπουρα...πες την τελευταία σου κουβέντα!:laugh:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
@vet θα αναλάβεις για λίγο να αλλάξω μητρική στο pc?
ή να φέρω λαπτοπ?:laugh:
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: vet

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Παράκλησής......
Αν γίνεται μην τον διώξετε τον άνθρωπο και αν μπορείτε κάντε μία σοβαρή συζήτηση μπας και καταλάβουμε κι εμείς τι παίζει τελικά.....
Εσύ έπρεπε να έχεις εμφανιστεί νωρίτερα και να του μιλήσεις για τα ηχεία σου και τα subs σου.
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Αγαπητέ @Buckalis,
Τυγχάνει να διάβασα τις συνομιλίες σας, και αυτό που κατάλαβα είναι ότι είσαι ο Γκουζγκούνης του ήχου, γ@μείς και δέρνεις με το σύστημα σου και μπράβο σου, αλλά να ξέρεις ότι αρκετοί εδώ μέσα έχουν πολύ καλύτερα, αλλά δεν κάνουν έτσι.
Για να βγάλεις το καλύτερο ήχο παίζουν πολλά ρόλο, στα αυτιά σου είσαι ο καλύτερος.
Υπάρχουν αρκετά ηχεία που κατεβαίνουν στα 20hz πολύ ανώτερα από τα 801 λεφτά να 'χεις, και το αν θα βάλεις σαμπ η όχι δικό σου πρόβλημα.
Όπως υπάρχουν και 18ιντσα subwoofer το αν θα τα αγοράσουμε δικό μας πρόβλημα.
Εγώ για να μη κουράζω το θέμα αν είχα και τα Focal grand utopia θα έβαζα και 2 sub αντίστοιχα βεληνεκούς !!!!!!!
Άντε και καλό βράδυ ..............
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Φιλε μου αν μπορουσες (που ΔΕΝ... οσο κιαν κλαις και παρακαλας) να ακουσεις το μπασο σε δυο απο τα συστηματα μου, θα παθαινες "λαλακια"... ξερεις τι παει να πει 16Ωμο Alnico Altec σε Jensen ΟΝΚΕΝ (παραλλαγη) οδηγουμενο απο Single ended Τ.L.A 15W με 0 αναδραση και χωρις πυκνωτες στο σημα?

Πιστεψε με ΔΕΝ θελεις να ξερεις γιατι μετα θα πας να ληστεψεις καμμια τραπεζα και θα σου φερνουμε τσιγαρα στον Κορυδαλλο...
καλέ τώρα τα είδα :o

αυτά είναι πιο παλιά και από τα coral του Μάρκου:cry::roflmao::lol:
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
Παράκλησής......
Αν γίνεται μην τον διώξετε τον άνθρωπο και αν μπορείτε κάντε μία σοβαρή συζήτηση μπας και καταλάβουμε κι εμείς τι παίζει τελικά.....
ειναι ο ανθρωπος αυτος σοβαρος δηλαδη...
 




P

PMC

Guest
ειναι ο ανθρωπος αυτος σοβαρος δηλαδη...
Θα ήθελα να δω πως ο έαρ ο Dimifood και ο μπχουτιας έχουν να αντικρούσουν τυχόν επιχειρήματα που θα Έθεται αυτός ο άνθρωπος και να μη χάνουμε το χρόνο και το διάλογο σε αντιπαραθέσεις χωρίς νόημα. Αυτή βέβαια είναι η δική μου άποψη και δε σημαίνει ότι πρέπει να την σεβαστείτε κιόλας , απλά λέω τι θα μου άρεσε εμένα. Ο Κόγιας φαίνεται να έχει κάνει την πρώτη προσπάθεια μακάρι να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι και να μην μπαίνουμε σφήνα οι υπόλοιποι και χαλάμε κάτι που τελικά μπορεί να μας Μάθει κάποια πράγματα....
Δε μου φαίνεται άνθρωπος που δεν ξέρει τι του γίνεται.....
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
:fuckyou:
Για μαγνητες μίλησα , ρε μπαγλαμά. Οχι για σασί.
εμένα αυτό μου έκανε εντύπωση όμως...αλλά δεν μπορώ να δω καθαρά...γιατί ότι φωτό και να δω...όλα είναι λασπωμένα και μέσα στην μπίχλα...
είπα μήπως ξερς...μη βαρά :p
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.232
Reaction score
8.119
@vet θα αναλάβεις για λίγο να αλλάξω μητρική στο pc?
ή να φέρω λαπτοπ?:laugh:
μην αγχώνεσαι παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον...
εγώ βεβαια με full Ypsilon system ημουν σε "κόντρα" με την TLA αλλα θα είμαι αντικειμενικός.
βεβαια το ότι το dsd είναι αναλογικό πρέπει να είναι παγκόσμια πρωτη αναφορά...
θα δούμε...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
μην αγχώνεσαι παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον...
εγώ βεβαια με full Ypsilon system ειμουν σε "κόντρα" με την TLA αλλα θα είμαι αντικειμενικός.
βεβαια το ότι το dsd είναι αναλογικό πρέπει να είναι παγκόσμια πρωτη αναφορά...
θα δούμε...
τενκ γιου μπόι :party:
λοβ ...τα λέμε σε λίγο🥰
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.013
Ε καλά , εσύ μην παίρνεις. Ασε που είναικαι 16ωμα. Που το πας αυτό? τρίχες ισχύ θα βγάζει το χρέπι σου ο ενισχυτής. :lolsign:
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
την υπομονη του Κωστα ελαχιστοι εδω μεσα, εγω ειλικρινα δεν εχω φτασει σε αυτα τα επιπεδα αυτοσυγκρατησης ακομα στην ζωη μου...

αλλα καλο ειναι να ξεκαβαλησει ο "ανθρωπος"
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.232
Reaction score
8.119
ηρεμία.
το ποσο καβαλημένος είναι κάποιος δεν μας αφορα.
και ο έαρ καβαλα είναι.
αυτό που μας αφορα είναι πώς άραγε βρομίζουν το σήμα τα σαμπ.
ειδικά το αγνο αναλογικό dsd σήμα.
η απάντηση ήταν ελλιπής. ελλιπέστατη.
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.145
Reaction score
26.718
α εσύ το ξεκίνησες? >:( και τόση ώρα γυρνάω σελίδες να δω πως ξεκίνησε το πράμα και από που να μεταφέρω
ΒΑΝ ρε αλητάμπουρα...πες την τελευταία σου κουβέντα!:laugh:
Μπα, τελικά λάθος έκανα. Κρίμα. Το ιππικό είχε εμφανισθεί προτού κάνω την ερώτηση.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.619
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top