To subwoofer or not to subwoofer

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Για ποιο 801 γίνεται συζήτηση;
Εισαι με τα διαγραμματα στο χερι? :lol:
Και από...B&W 801 έχει το...΄΄πανέριον΄΄:
 
Last edited:



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.441
ειπα εγω οτι ειναι "τελειες"? Μαθηματικη προσεγγιση "εξομαλυνσης" που προκυπτει απο προεπιλεγμενα σημεια μεσου ορου της διακυμανσης ειναι...
εσύ μίλησες πριν για απόλυτη....που δεν υπάρχει ούτε στα ίδια τα μεγάφωνα του ηχείου
Σιγουρα... και ΔΕΝ λυνεται ΚΑΘΟΛΟΥ μαλιστα εαν δεν υπαρχει απολυτη "φασικη ταυτηση" που ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να υπαρξει οταν παιζουν δυο διαφορετικα μεγαφωνα οδηγουμενα απο δυο διαφορετικους ενισχυτες στον ιδιο χωρο με το ιδιο σημα... Sub μονον οταν το ηχειο δεν ειναι (πραγματικο και οχι κατ'ισχυρισμο) ¨full range¨ λοιπον...
και τώρα μας λες για κατά προσέγγιση ?

αποφάσισε
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.441
Φιλε μου αν μπορουσες (που ΔΕΝ... οσο κιαν κλαις και παρακαλας) να ακουσεις το μπασο σε δυο απο τα συστηματα μου, θα παθαινες "λαλακια"... ξερεις τι παει να πει 16Ωμο Alnico Altec σε Jensen ΟΝΚΕΝ (παραλλαγη) οδηγουμενο απο Single ended Τ.L.A 15W με 0 αναδραση και χωρις πυκνωτες στο σημα?

Πιστεψε με ΔΕΝ θελεις να ξερεις γιατι μετα θα πας να ληστεψεις καμμια τραπεζα και θα σου φερνουμε τσιγαρα στον Κορυδαλλο...
αυτή τη στιγμή 3 είναι τα συστήματα που θα έδινα το αριστερό μου @ για να ακούσω..... και το δικό σου δεν συμπεριλαμβάνεται σε αυτή την τιμή...

το ένα είναι του Μάρκου :lolsign:

οπότε για άλλη μια φορά σου λέω χαλάρωσε...
αν για κάποιον λόγο έχεις ζόρια σπίτι με την καραντίνα και τα βγάζεις εδώ...κάνε ένα break και μπες μετά πιο ήρεμος
οίκτο λέμε
 
Last edited:

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.106
Reaction score
20.588
Οσο αφορά στο DSD Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου το εξηγήσει αυτό?
To DSD είναι σήμα διαμόρφωσης PWM, ακριβώς όπως αυτό των ενισχυτών class D, και το μόνο που χρειάζεται είναι ενίσχυση και ένα βαθυπερατό φίλτρο. Δεν χρειάζεται DAC. Είναι μεγαλοφυής σύλληψη το PWM. H Sony πυροβολούσε τα πόδια της, χρόνια ολόκληρα, κρατώντας το κλειστό.
 



mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
αυτή τη στιγμή 3 είναι τα συστήματα που θα έδινα το αριστερό μου @ για να ακούσω..... και το δικό σου δεν συμπεριλαμβάνεται σε αυτή την τιμή...

το ένα είναι του Μάρκου :lolsign:

οπότε για άλλη μια φορά σου λέω χαλάρωσε...
αν για κάποιον λόγο έχεις κάποια ζόρια σπίτι με την καραντίνα και τα βγάζεις εδώ...κάνε ένα break και μπες μετά πιο ήρεμος
οίκτο λέμε
Bρε και να κλαις οσο παρακαλας ΔΕΝ γινεται (για εσενα)... το αλλο με την αλεποιυ και τα κρεμασταρια το ξερεις?
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.441
Bρε και να κλαις οσο παρακαλας ΔΕΝ γινεται (για εσενα)... το αλλο με την αλεποιυ και τα κρεμασταρια το ξερεις?
ο χρόνος που μετρά αντίστροφα....τον έχεις πάρει χαμπάρι ή τον θέλεις κατά προσέγγιση ?:biggrin:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.441
Πόσα θα μου δώκεις? :lolsign:
μα είπα :laugh:


αυτή τη στιγμή 3 είναι τα συστήματα που θα έδινα το αριστερό μου @ για να ακούσω..... και το δικό σου δεν συμπεριλαμβάνεται σε αυτή την τιμή...

το ένα είναι του Μάρκου :lolsign:
 



mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
To DSD είναι σήμα διαμόρφωσης PWM, ακριβώς όπως αυτό των ενισχυτών class D, και το μόνο που χρειάζεται είναι ενίσχυση και ένα βαθυπερατό φίλτρο. Δεν χρειάζεται DAC. Είναι μεγαλοφυής σύλληψη το PWM. H Sony πυροβολούσε τα πόδια της, χρόνια ολόκληρα, κρατώντας το κλειστό.
Ετσι...
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Παράκλησής......
Αν γίνεται μην τον διώξετε τον άνθρωπο και αν μπορείτε κάντε μία σοβαρή συζήτηση μπας και καταλάβουμε κι εμείς τι παίζει τελικά.....
Αλήθεια τώρα;
Ακόμα και αν είχε χίλια δίκια, ακόμα και αν δεν ήταν ένα από τα συνήθη τρολλ-κομήτες που περνάνε από εδώ, θα μπορούσε κάποιος να έκανε σοβαρή συζήτηση με κάποιον τόσο αμετροεπή και υπερφίαλο, που ήδη την πρώτη μέρα της εγγραφής του θα είχε προσβάλλει το μισό σάιτ;
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.663
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top