Peugeot, Mini ή VW;

Μηνύματα
1.065
Reaction score
1.116
Πάντως, αυτό που βλέπω είναι ότι όλα τα αυτοκίνητα της κατηγορίας είναι, γρήγορα, ασφαλή, και καλά εξοπλισμένα.
Και τεχνολογικά προηγμένα φυσικά.
Ένα οποιοδήποτε σημερινό αυτοκίνητο ενσωματώνει υψηλότερη τεχνολογία από το πρώτο διαστημικό αεροσκάφος που πήγε στην Σελήνη..
 

Μηνύματα
113
Reaction score
140
Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά στο skoda Kamig.Εχει τους μεγαλύτερους εσωτερικούς χώρους απο όλα τα άλλα και πορτμπαγκάζ αν θυμάμαι καλά 400 λίτρα.
μπα ειμαι καμένος απο τους γερμανους (audi A4 του 95) με βλέπω να περιμένω το hondα jazz full electric και γενικά τα ηλεκτρικά πιστεύω σε 2-3 χρόνια θα είναι ποιο προσιτά και βολικά. Απλά μου λείπει το ντιζαιν και η πολυτέλεια που οι ασιατες γενικά δεν έχουν γιαυτό γλυκο κοιτάζω τους Γάλους που νομίζω εχουν τα ποιο όμορφα αυτοκίνητα τώρα
 

Μηνύματα
13.637
Reaction score
6.600
μπα ειμαι καμένος απο τους γερμανους (audi A4 του 95) με βλέπω να περιμένω το hondα jazz full electric και γενικά τα ηλεκτρικά πιστεύω σε 2-3 χρόνια θα είναι ποιο προσιτά και βολικά. Απλά μου λείπει το ντιζαιν και η πολυτέλεια που οι ασιατες γενικά δεν έχουν γιαυτό γλυκο κοιτάζω τους Γάλους που νομίζω εχουν τα ποιο όμορφα αυτοκίνητα τώρα
Πολύ κάλο το Honda jazz, άριστη εκμετάλλευση χώρων, αλλά αν το βάλεις δίπλα στα αυτοκίνητα για τα οποία συζητάμε...... άστο.
Είμαι και εγώ σε αναζήτηση τέτοιου οχήματος αυτή τη περίοδο, δεν έχω δει κάποιο από κοντά λόγω covid και λοιπών υποχρεώσεων, αλλά είμαι ανάμεσα στο 2008 και το Kamiq. Για το 2008 νομίζω η πιο λογική επιλογή είναι η εκδοσή με τους 130 ίππους και το επίπεδο active plus. Δεν έχει ψηφιακό πινάκα οργάνων και η κεντρική οθόνη είναι μόνο 7 ", αλλά αυτοκίνητο αγοράζω,όχι ταμπλέτα. Το kamiq πιστεύω είναι η πιο value for money επιλογή, αλλά η ανόητη επιλογή να έρχεται μόνο με κιβώτιο διπλού συμπλέκτη στην καλή 1500αρα εκδοσή (το ίδιο και με το scala αλλά όχι με τα octavia,karoq, kodiaq), είναι κάτι που του έχει κόψει αρκετές πωλήσεις.
 


Μηνύματα
13.637
Reaction score
6.600
Κώστα, αν μιλάς για το kamiq ,έρχεται και με τον 1000αρη και τους 110 ίππους, αλλά κακά τα ψέμματα ,είναι λίγος όταν το αυτοκίνητο εχει τέσσερα ατομα με αποσκευές διακοπών.
 

Μηνύματα
455
Reaction score
572
Είναι θέμα οπτικής,εγώ φορτωμένος έτσι που λές 2φορές το χρόνο για 300 χιλ σύνολο αν όμως χρειάζεται να το κάνεις συχνά μαζί σου ,το ισχυρότερο που μπορείς
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.817
Members
37.931
Νεότερο μέλος
kowalski
Top