Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

Μηνύματα
4.847
Reaction score
25.677
@oldy
Σοτάρω κρεμμύδια πιπεριές πατάτες και μανιτάρια σε ελαιόλαδο για 5΄.Μετά βάζω αρκετό νερό και το κρέας μέχρι να γεμίσει το τηγάνι. Αλάτι πιπέρι, ρίγανη, κουκουρμά με λεμόνι και μέλι .Μετά από σχεδόν 25-30 λεπτά που βράζουν αρχίζει το νερό να ελαττώνεται και μένει πάλι το αρχικό λάδι στο οποίο ξανά τηγανίζονται όλα μέχρι να ροδίσουν. Τελικά γίνονται μαλακά και τραγανά όλα τα υλικά.
 




Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371

- γειά σας , το φέρνει πλέον ο κρεοπώλης της γειτονιάς μου . . . το έχετε δοκιμάσει ; . . . μαγειρεύεται διαφορετικά από το κίτρινο ; . . . λέω για φούρνο με πατάτες και μανιτάρια

- επίσης ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ στην Αθήνα χωριάτικο κοτόπουλο , αυτά δηλ. που έχουν σκούρο καφεκόκκινο χρώμα , σαν της γαλοπούλας πχ ; . . . μου είχαν πεί τελευταία φορά που δοκίμασα πως τρέφονται με καλαμπόκι

- ευχαριστώ
 


Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Ακολουθεί κοινωνικό μήνυμα..
Τα "χαλκιδιάρικα" κοτόπουλα αυτή την περίοδο να τα ψήνετε καλά..
Το καλό ψήσιμο σκοτώνει διάφορα μικρόβια και..... ιους.

:whistling:
 






Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Για πε...
Είναι μια πληροφορία που έχει έρθει από στελέχη της εταιρείας που δουλεύω της οποίας οι εγκαταστάσεις βρισκονται στην περιοχή.... Έχει γίνει ένα σουσουρο και οι "δικοί" μου ανησυχούν διότι κάποιοι εργαζόμενοι έχουν συγγενείς που δουλεύουν εκεί...
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
Ακολουθεί κοινωνικό μήνυμα..
Τα "χαλκιδιάρικα" κοτόπουλα αυτή την περίοδο να τα ψήνετε καλά..
Το καλό ψήσιμο σκοτώνει διάφορα μικρόβια και..... ιους.

:whistling:
- κοτόπουλο μόνο από τό Αλιβέρι ... Τα ψήνει η ΔΕΗ κατά τό βιος τους ... Οπότε έρχονται μισοακτινισμενα
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Συνεχίζουμε την υγιεινή διατροφή και σήμερα με ένα νεο υγιεινο γεύμα, πένες Αραμπιάτα με σκόρδο καυτερή πιπεριά ντοματίνια συνοδευμένα με σκορδόψωμο του θανατά και μία πολύ υγιεινη κοκακόλα ,ευχαριστώ πολύ
8382A31E-4D9C-4935-A2AD-A6EB0EC18402.jpeg
 



Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Και το σερί υγιεινής διατροφής συνεχίζεται και για το βράδυ.

δεν ξέρω αν θα μπορέσω να κοιμηθώ σήμερα ,ευτυχώς είμαι και μόνος μου.

Πιτόγυρακι περιποιημένο χειροποίητο με χτυπητή Μπούκοβο απ’ όλα και φυσικά την πολυ θρεπτική κοκακόλα με βιταμίνες και πλούσια συστατικά και πρωτεΐνες
8C29BE67-7561-42BF-AA6D-72822DB0785C.jpeg
 

Μηνύματα
1.485
Reaction score
1.750
Σιχαμένο ζώο σε όλες του τις μορφές. 8-)
Το πιο ειλικρινές, ξέρεις τι να περιμένεις και δε σε προδίδει ποτέ . Όχι όπως το χοιρινό / βοδινό που άλλοτε είναι σιτεμένο και άλλοτε μαζεύεις το σαγόνι σου.
Κάνεις σκέψεις και σχέδια και βγάζεις μετά από 3 ώρες από τον φούρνο ένα κομμάτι καουτσούκ.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.308
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top