Πότε χρειάζονται οι ακίδες στα ηχεία?


N

nickmitro

Guest
Τελικα πότε χρειαζονται οι ακιδες σ' ενα ηχείο, μαθαμε;
Ρωτω γιατι το νημα ειναι παλιο και η τεχνολογια θα εχει προχωρησει οσο να' ναι. :D :D
Δεν χρειαζονται οταν μπορεις να τοποθετησεις βασεις,κωνους η "ποδαρακια" κατω απο τα ηχεια και να αφαιρεσεις τις υπαρχουσες, αν υπαρχουν.
 

Μηνύματα
295
Reaction score
837
Οι ακίδες είναι τόσο χρήσιμες στα ηχεία, όσο τα τσιμεντότουβλα στο παστίτσχιο, οι κροταλιες στα γεμιστά και τα μπετονόκαρφα στις μπάμιες.
Να το, αυτό είναι! Κάτω από τις μπάμιες είναι το 2χιλιαρο €,εύρηκα! 😅🤣🙏
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
Εξακολουθω να μην καταλαβαινω...τελος παντων, να βαλω τακουνια απο γοβες που μου περισσευουν και ειναι και δωρεαν; Θα κανουν δουλεια ή ουτε αυτο το ξερετε; :roflmao::roflmao:
πάρε λάστιχα από σοτιέν...κάνε τα μπαλάκι...και βάλτα από κάτω :laugh:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.136
Reaction score
26.695
Να το, αυτό είναι! Κάτω από τις μπάμιες είναι το 2χιλιαρο €,εύρηκα! 😅🤣🙏
Τελικά, είστε τυχεροί όσοι δεν γουστάρετε τις μπάμιες. Στη δικιά μου κατάψυξη δεν προλαβαίνουν να γεννήσουν.
Εξακολουθω να μην καταλαβαινω...τελος παντων, να βαλω τακουνια απο γοβες που μου περισσευουν και ειναι και δωρεαν; Θα κανουν δουλεια ή ουτε αυτο το ξερετε; :roflmao::roflmao:
Αρκεί να είναι αντισεισμικά.
 


N

nickmitro

Guest
Και...εγενηθη ηχος! Με κάποιες μικρές παρεμβάσεις παραδόξως? Άπογειωθηκε το ηχητικο αποτελεσμα.
Αφαιρεσα τις μπανάνες των καλωδίων προς τον ενισχυτή που ο διάολος Μ έβαλε να τις τοποθετήσω.
Κατω απο τις βασεις των ηχείων έβαλα ακιδες ιδιοκατασκευης προς το παρόν.
Μεταξύ ηχειου και βασεις αντικραδασμικα πατακια αγορασμένα απο τον Ρίτσο τον....περασμένο αιωνα!!!
View attachment 203057
View attachment 203058 View attachment 203059 View attachment 203060
Tα ποδαρακια απο φελλο ειναι Ringmat.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
Τελικα με τα Geithan -geth@rd του φιλου απο Γερμανια, πως παει η ακροαση, εχουμε κανα νεοτερο;
περιμένει ακίδες κ θα μας κάνει ριβιού με κάποιο άλλο ακάουντ :biggrin:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top