Γιατί το πικάπ μου αρέσει πιο πολύ από τις υπόλοιπες πηγές μου?

Μηνύματα
328
Reaction score
260
Σ'ωραιος!

Το spotify το' χει καλά παιζ:


View attachment 207526


Εφυγααααααααα... 666
δεν ξερω κυρ'Αυτια μου, ειναι καποιοι δισκοι που δεν μπορω να δεχτω οτι εχουν διαρρευσει σε ψηφιακη μορφη......
δεν ξερω κυρ'Αυτια μου, ειναι καποιοι δισκοι που δεν μπορω να δεχτω οτι εχουν διαρρευσει σε ψηφιακη μορφη......
η πολλη δημοκρατια βλαπτει......
 


Μηνύματα
328
Reaction score
260
δεν ξερω κυρ'Αυτια μου, ειναι καποιοι δισκοι που δεν μπορω να δεχτω οτι εχουν διαρρευσει σε ψηφιακη μορφη......

η πολλη δημοκρατια βλαπτει......
τι να κανω, ειμαι ενα 49χρονο γεροντοπαλληκαρο που παιρνω βινυλια απο το 85
 

gid

Μηνύματα
7.388
Reaction score
8.622
δεν εχω καν τηλεφωνο κυρ'αυτε μου, ανεβαινω στην ταρατσα της θειας μου και φωναζω στον απεναντι....
Άλλοι πετάνε την μπαλίτσα στην εξέδρα στα δύσκολα, εσύ την πετάς στην ταράτσα, ένα και το αυτό.... 8-)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.284
τι να κανω, ειμαι ενα 49χρονο γεροντοπαλληκαρο που παιρνω βινυλια απο το 85
Σε ρίχνω (έστω και λίγο) στα χρόνια.

Βινύλιο πρωτοαγόρασα πάνω κάτω ίδια χρονιά, ήταν το διπλό των Pink Floyd, the wall. :neo:

Ο πρώτος μου δίσκος βινυλίου, ούτε εικόνισμα να ήταν δε θα είχε απολαύσει τόση λατρεία:gotcha:
 

Μηνύματα
328
Reaction score
260
Σε ρίχνω (έστω και λίγο) στα χρόνια.
Βινύλιο πρωτοαγόρασα πάνω κάτω ίδια χρονιά, ήταν το διπλό των Pink Floyd, the wall. :neo:
τελικα, ηταν πολυ ωραιο post ενα που ειδα χθες καπου στο facebook, οτι ολοι θυμουνται ποιο
ειναι το πρωτο βινυλιο που αγορασαν αλλα οχι το πρωτο flac που κατεβασαν.....
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
Κι εγώ έχω μεγαλώσει αγοράζοντας κάθε βδομάδα έναν 33άρη με το χαρτζιλίκι μου.
Κι ο παππούς μου είχε μεγαλώσει ακούγοντας από φωνόγραφο. Τι μ' αυτό?
Πολύ πολύ βασικό για την μουσικής σας παιδεία όπου το βινύλιο έγινε γέφυρα γι αυτό. Να μην το υπολογίσουμε;
 

Μηνύματα
7.256
Reaction score
11.799
τελικα, ηταν πολυ ωραιο post ενα που ειδα χθες καπου στο facebook, οτι ολοι θυμουνται ποιο
ειναι το πρωτο βινυλιο που αγορασαν αλλα οχι το πρωτο flac που κατεβασαν.....
Και τη πρώτη γυναίκα με την οποία κάναμε σεξ θυμόμαστε, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ήταν η καλύτερη παρτενέρ!
 



Μηνύματα
328
Reaction score
260
Και τη πρώτη γυναίκα με την οποία κάναμε σεξ θυμόμαστε, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ήταν η καλύτερη παρτενέρ!
δεν θα συμφωνησω απολυτα με τον παραλληλισμο αγαπητε Αστροναυτη, γιατι τα δυο πρωτα βινυλια
που αγορασα αποτελουν ακομη στο ειδος τους δυο απο τα καλυτερα αλμπουμς και δεν εχουν
ξεπεραστει ακομη.........
 


Μηνύματα
328
Reaction score
260
δεν θα συμφωνησω απολυτα με τον παραλληλισμο αγαπητε Αστροναυτη, γιατι τα δυο πρωτα βινυλια
που αγορασα αποτελουν ακομη στο ειδος τους δυο απο τα καλυτερα αλμπουμς και δεν εχουν
ξεπεραστει ακομη.........
[/αλλα, ενα πραμα περιεργο ρε παιδια, μετα την 9η μπυρα, ολες οι ατελειες στο ηχητικο μου συστημα
εξαφανιζονται ως δια μαγιας,
τελικα δεν επρεπε να ριξω λεφτα σε αναβαθμιση, ενα φορτηγο μπυρες επρεπε να ειχα παρει με αυτα τα λεφτα
 

Μηνύματα
7.256
Reaction score
11.799
δεν θα συμφωνησω απολυτα με τον παραλληλισμο αγαπητε Αστροναυτη, γιατι τα δυο πρωτα βινυλια
που αγορασα αποτελουν ακομη στο ειδος τους δυο απο τα καλυτερα αλμπουμς και δεν εχουν
ξεπεραστει ακομη.........
Σαν άλμπουμ μπορεί. Ομως εσύ δεν μιλάς για τη μουσική των άλμπουμ, αλλά για το υλικό στο οποίο ηχογραφηθηκαν. Προσωπικά μιλώντας, ασχολούμαι με τη μουσική πιο πολύ. Την όποια θα εκτιμήσω ακόμα και από τα ηχειακια του λαπτοπ στη δουλειά μου (άσε που πιο πολλή μουσική ακούω στη δουλειά παρά στο σπίτι)
 

Μηνύματα
4.869
Reaction score
3.928
Billben3 αν ακουσεις τα γνωστα αλπουμ της κλασικης ροκ (Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd) σε πολυκαναλο, θα το καψεις το πικαπ.

Απ την αλλη αν ξεπερασεις το θεμα της ποιοτητας και το δεις συναισθηματικα τοτε θα του δωσεις μια ευκαιρια να παιζει γιορτες και Κυριακες. Δεν χαλασε ο κοσμος αν ακουσεις τη μουσικη οπως την ακουγες στα νιατα σου. Καλο ειναι να λες ε ρε πως βλεπαμε τηλεοραση πριν 40 χρονια. Αντιστοιχα ...πως ακουγαμε μουσικη πριν 40 χρονια.

Ημουν χαρουμενος με το πικαπ που ειχα (Roksan radius 5). Μια χαρα επαιζε. Ηταν και χαρμα οφθαλμων (δεν ειναι και μικρο πραγμα αυτο). Το cd player ηταν ακομη καλυτερο (Accustic Arts). Αλλη κατηγορια. Τι να το κανεις ομως. Ηρθε το μουλτιτσανελ και εστειλε το επιπεδο ακροασης σε τελειως διαφορετικο επιπεδο. Καμμια συγκριση.
 

Μηνύματα
328
Reaction score
260
τελικα δεν επρεπε να ριξω λεφτα σε αναβαθμιση, ενα φορτηγο μπυρες επρεπε να ειχα παρει με αυτα τα λεφτα
καλα ειπε σε εναν ο Van Den Hul σε μια εκθεση που του παραπονεθηκε οτι με καποιο καλωδιο
δεν ακουγε χαμηλο, χαλαρωσε, πιες κανα ουισκι και στο τριτο τεταρτο θα το ακουσεις και το χαμηλο..
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
Εγώ μεγαλωσα με αυτό
IMG_20210404_145801_compress8.jpg


Έπαιζε συνέχεια από τα μεγαλύτερα αδέλφια μου, εγώ πολύ μικρός τότε κάθε φορά που το βάζω το ίδιο ακριβώς συναίσθημα.
Όταν έφυγα από το πατρικό πήρα μόνο αυτό.
Είναι η προίκα μου αυτός ο δίσκος.
Η εισαγωγή από το γνωστό samurai
με λιγο κριτσι κριτσι στην αρχή είναι κάτι το ανεπανάληπτο
 

Μηνύματα
328
Reaction score
260
Εγώ μεγαλωσα με αυτό


Έπαιζε συνέχεια από τα μεγαλύτερα αδέλφια μου, εγώ πολύ μικρός τότε κάθε φορά που το βάζω το ίδιο ακριβώς συναίσθημα.
Όταν έφυγα από το πατρικό πήρα μόνο αυτό.
Είναι η προίκα μου αυτός ο δίσκος.
Η εισαγωγή από το γνωστό samurai
με λιγο κριτσι κριτσι στην αρχή είναι κάτι το ανεπανάληπτο
γαμω τα κομματια αυτο, που το θυμηθηκες ρε φιλε............
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
γαμω τα κομματια αυτο, που το θυμηθηκες ρε φιλε............
Υπόψιν ότι στο spotify δεν υπάρχει
στην original version παρά μόνο σε ρεμίξ
Όπου και αυτό εσκεμμένα έχει θόρυβο βελόνας στην εισαγωγή....για να μην με λέτε παράξενο.... :biggrin:
 

Μηνύματα
328
Reaction score
260
Υπόψιν ότι στο spotify δεν υπάρχει
στην original version παρά μόνο σε ρεμίξ
Όπου και αυτό εσκεμμένα έχει θόρυβο βελόνας στην εισαγωγή....για να μην με λέτε παράξενο.... :biggrin:
κανονικα δεν επρεπε να υπηρχε καθολου, μονο σε βινυλιο αυτα τα πραματα.....
κανονικα δεν επρεπε να υπηρχε καθολου, μονο σε βινυλιο αυτα τα πραματα.....
αν η κυβερνηση ηταν σοβαρη επρεπε να ειχε απαγορεψει το Σποτιφαι.......
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.183
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top