Καλώδια και θύματα



Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
το ότι ξερεις τι είναι θα ήταν κακό σημάδι αλλά ξέρουμε πως είσαι μεταμελημένος οπότε εντάξει :p
Ένα χρόνο πριν αν έβλεπα αυτή τη φωτογραφία θα έδινα ρέστα. Τώρα δίνω μούυτζες. Ειδικά αν όντως η μόνη περιποίηση του χώρου του είναι η ψάθινη μπασοπαγίδα.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
Ένα χρόνο πριν αν έβλεπα αυτή τη φωτογραφία θα έδινα ρέστα. Τώρα δίνω μούυτζες. Ειδικά αν όντως η μόνη περιποίηση του χώρου του είναι η ψάθινη μπασοπαγίδα.
Η ψάθινη τι; Μπασοπαγίδα;;; Μουαχαχαχαχαχα :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:
 




Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Η μ@λακία που σα μνι σέρνει χαϊενταδες:



View attachment 208102


Μα πόσα κιλά ορατός βαθμοφόρος θεέ μου..



δηλαδή, σκέψου: μόνο τα καλώδια ηχείων του ( που έχει βάλει τέτοια και στο κεντρικό του... διπλοκαλωδίωση παρακαλώ ) κοστίζουν όσο όλα τα ηχεία σου, ίσως και με τον τρίνοβ μαζί. Αλλά εντάξει, έχει κάνει ρουμ τρίτμεντ το παιδί.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
δηλαδή, σκέψου: μόνο τα καλώδια ηχείων του ( που έχει βάλει τέτοια και στο κεντρικό του... διπλοκαλωδίωση παρακαλώ ) κοστίζουν όσο
Και τζάμπα να ήταν, το ίδιο μ@λακας θα ήταν.

Απλώς τώρα είναι πλούσιος μ@λάκας.

Υπάρχουν και φτωχοί μ@λακες, και μεσαίας τάξης συνηθισμένοι μ@λάκες.

Η οικονομική άνεση δεν αλλάζει τον τίτλο του ορατού.
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Ναι, δεν είναι οικονομικό το ζήτημα, αλλά είναι αξιοσημείωτο το ότι μόνο τα καλώδιά του κοστίζουν όσο ένα σύστημα περιοπής κι όμως προτίμησε να αγοράσει καλώδια. Χμμμμ...
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
... προφανως λαμβανει ικανοποιηση σε κατι τετοιο απο την πραγματικη πληροτητα, οπως εχουμε πει το πσεμα ειναι πιο χορταστικο απο την αληθεια.
Βεβαια ποιοι αληθεια επιθυμουν ενα συστημα που να παιζει σωστα ? 🐒
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
προφανως λαμβανει ικανοποιηση σε κατι τετοιο απο την πραγματικη πληροτητα, οπως εχουμε πει το πσεμα ειναι πιο χορταστικο απο την αληθεια.
Ναι, τυπική περίπτωση ευτυχισμένου μ@λάκα.

Γενικως η μ@λακια είναι οδός προς την ευτυχία. Ή την τύφλωση. Τες πα. Ευτυχειτε ελεύθερα.




ΥΓ. Εκτος κι αν είναι έμπορος, οπότε είναι πονηρός μ@λ@κας.
Σε κάθε περίπτωση, ορατός.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
το λες και υπερπρωταθλητιζμο
Ή ξεχείλωμα.

Πχ.

"Φουρθιώτης: Να εκδοθεί προσωρινή διαταγή φρούρησής μου, κινδυνεύει η ζωή μου - CNN.gr" https://www.cnn.gr/ellada/story/261...ni-diatagi-froyrisis-moy-kindyneyei-i-zoi-moy

"Διπλή εισαγγελική έρευνα για Φουρθιώτη | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ" https://www.kathimerini.gr/society/561321379/dipli-eisaggeliki-ereyna-gia-foyrthioti/
 

N

nickmitro

Guest
Καλημέρα και από μένα

Εγώ έχω κάνει δοκιμές με διάφορα μηχανήματα αλλά καλώδια δεν έπεσα στην λούμπα να αλλάζω. Μπορώ να σας πω ότι τα καλώδια της Amazon τα amazon basics με έχουν καλύψει και ποιοτικά είναι και δεν χαλάνε και φθηνά είναι. Δεν θα έδινα Χ ευρώ για δύο δίμετρα καλώδια ηχείων. Τώρα με τα ενεργά πήρα από τον ΘΩΜΑ καλώδια XLR to XLR και XLR to RCA κατηγορίας 20 ευρώ τα 5 μέτρα και η ποιότητα είναι απλά άψογη. Μόνο το room treatment κάνει την αλλαγή και δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί αρκετά με αυτό. Αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ είναι αυτά τα ματζαφλάρια που βάζουν για να ανεβάσουν 5 πόντους από το πάτωμα τα καλώδια για να μην ακουμπάνε. Κάνει αυτό την διαφορά; Εγώ το μόνο που έκανα και όντως έχει κάποια διαφορά στο θόρυβο, είναι να μαζεύω τα ρεύματα μαζί σε τακτοποιητή καλωδίων ώστε να μην μπλέκονται όσο γίνεται από τα ηχητικά καλώδια.

Φιλικά Κωνσταντίνος
Αψογη ποιοτητα συγκριτικα με τι;
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Αψογη ποιοτητα συγκριτικα με τι;
Γιατί πρέπει να συγκριθεί με κάτι. Βλέπεις το καλώδιο, ανοίγεις το βύσμα για να δεις την κατασκευή του και ναι είναι άψογα κατασκευασμένο και όχι πρόχειρα. Τώρα αν θέλεις συγκρίσεις με καλώδια πολλών εκατοντάδων ευρώ δεν είμαι εγώ αυτός ακόμα και να είχα λεφτά που θα το κάνω. Επίσης ο ήχος του είναι μια χαρά και με καλύπτει απόλυτα στα αυτιά μου. Οπότε για μένα είναι άψογα.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Αψογη ποιοτητα συγκριτικα με τι;
Δηλαδή τα ακριβά καλώδια τι παραπάνω έχουν από τα φτηνά που μπορεί κάποιος να διακρίνει με το μάτι (πέραν της κάλτσας καθ των φαντεζι βυσμάτων)?
 


Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Νέα απο το μέτωπο: σχολίασα στην ανάρτηση του τύπου με τα αμέτρητα Kimberοκαλώδια αν έχει φροντίδα χώρου και μου απάντησε ότι ένας μεγάλος αμφορέας που βρίσκεται στη γωνία των τοίχων πίσω απο τα ηχεία, είναι μπασοπαγίδα. Τον ρώτησα αν έχει φροντίσει με άλλο τρόπο, αν έχει απορρόφηση στις πρώτες ανακλάσεις ή κάποιο είδος διάχυσης. Αναμένω αγωνιωδώς την απάντησή του! Ε,ρε κάτι βούρλα.
Για την διάχυση μπορώ να μαντέψω τι μπορεί να έκανε ο τύπος ειδικά στο ταβανι:biggrin:

Πες του ότι έχουμε και καλωδια που ρίχνουν την θερμοκρασια, χαρά που θα κάνει :lolsign:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.154
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top