Windows 10


gid

Μηνύματα
7.318
Reaction score
8.541
Σχετικά με την πρόταση "4 upgrade your file manager"

Προτείνω με τα 1000 τον Total Commander, την εφαρμογή που εγκαθιστώ πρώτη σε κάθε νέο πισί

Εξαιρετικά βολική σε διαχείριση αρχείων, ταχύτατα με keyboard shortcuts, πλήθος λειτουργιών, και πανάλαφρη.

Αρκετοί θα την ξέρετε, οι υπόλοιποι αν δεν βαριέστε ψάξτε τη, μπορεί να σας εκπλήξει.
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.967

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.967
Άλεξ βλέπω να βάζω λίνουξ! :biggrin:
 

gid

Μηνύματα
7.318
Reaction score
8.541
Χθες τη νύκτα έκανε reboot με το συνήθη ετσιθελικό τρόπο το πισί μου για να μπει αυτό το 1330, προς το παρόν κανένα πρόβλημα.

Αυτό το πράγμα να κάνει reboot δε-μπα-να-χτυπιέσαι-για-να-το-εμποδίσεις με ξεπερνάει πραγματικά.

Και τι δεν έχω δοκιμάσει....

Τι σκ@τά σκεφτόταν αυτός που το υλοποίησε αυτό το πράμα θα 'θελα να 'ξερα....
 


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Χθες τη νύκτα έκανε reboot με το συνήθη ετσιθελικό τρόπο το πισί μου για να μπει αυτό το 1330, προς το παρόν κανένα πρόβλημα.

Αυτό το πράγμα να κάνει reboot δε-μπα-να-χτυπιέσαι-για-να-το-εμποδίσεις με ξεπερνάει πραγματικά.

Και τι δεν έχω δοκιμάσει....

Τι σκ@τά σκεφτόταν αυτός που το υλοποίησε αυτό το πράμα θα 'θελα να 'ξερα....
Τα περισσότερα δουλεύουν

 
  • Like
Reactions: gid

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.135
Reaction score
26.694
Να ρωτήσω τώρα.
Εδώ και λίγες μέρες μού γράφει ότι ο υπολογιστής μου είναι έτοιμος, αν θέλω να κάνω το απντέιτ. Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι είχα την εντύπωση πως αυτές οι ενημερώσεις είναι υποχρεωτικές.
[Συναφές νομίζω: Για πολλούς (πολλούς λέμε) μήνες είχα στο υπομενού αυτό «ταμπέλα» που έγραφε για την προηγούμενη ενημέρωση ότι είναι πλέον διαθέσιμη και όταν ο υπολογιστής μου θα είναι έτοιμος θα πραγματοποιηθεί. Ουδέποτε πραγματοποιήθηκε και ταμπέλα αυτή έχει αποσυρθεί.]
Τι να κάνω τώρα μ’ αυτήν τη νέα Η1Ν1 πωστηλέν? Πρόσφατα διάβασα ότι ορισμένοι είχαν «θεματάκια» με δαύτηνα. Όλα τα παραπάνω με έχουν κάνει επιφυλακτικό. Thnxxx!
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Οι κρίσιμες ενημερώσεις είναι υποχρεωτικές. Οι προαιρετικές, που ονομάζονται και feature updates μπορούν να αναβληθούν για κάποιο διάστημα. Σε κάθε περίπτωση, για την τελευταία δεν έχουν αναφερθεί σημαντικά ή συχνά προβλήματα (ούτε και συγκλονιστικές αλλαγές, βέβαια).
Δεν χάνεις τίποτα να την βάλεις.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.967

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
"Κάντε update αμέσως"

Προσπαθώ να εγκαταστήσω την ενημέρωση, αλλά το βλαμμένο διαρκώς μου βγάζει σφάλμα 0x80073701. Έχω ψάξει στο google και έχω ακολουθήσει αρκετές συμβουλές επίλυσης του προβλήματος, αλλά τίποτα δεν αποδίδει. Καμία ιδέα;
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.967

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Το έκανες αυτό;

Tο έκανα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
(το κατέβασα χειροκίνητα και προσπαθώ να το εγκαταστήσω τώρα, για να δούμε... )
Edit: Ούτε χειροκίνητα εγκαθίσταται.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Προσπαθώ να εγκαταστήσω την ενημέρωση, αλλά το βλαμμένο διαρκώς μου βγάζει σφάλμα 0x80073701. Έχω ψάξει στο google και έχω ακολουθήσει αρκετές συμβουλές επίλυσης του προβλήματος, αλλά τίποτα δεν αποδίδει. Καμία ιδέα;
Για να μην αγχώνεσαι εν τω μεταξύ, μπορείς να κλείσεις το Print Spooler service και να το βάλεις disabled ή manual για να μην ξαναξεκινήσει (εκτός εάν θέλεις).
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Στον nuc εγκαταστάθηκε κανονικά. Στο desktop μαμιέται το σύμπαν. Λέω να κάνω επανεγκατάσταση των windows, αλλά μέχρι τότε θα απενεργοποιήσω την υπηρεσία για παν ενδεχόμενο.
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Ε τότε βάλε τα 11 αν το κάνεις! :)
Αφού είναι σε πρώιμο στάδιο ακόμα. Να τα βάλω και να τρέχω πάλι μετά; Επιπλέον, θα ισχύουν τα license keys των windows 10 ή θα φάμε φόλα;
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.967
Εγώ το πρότεινα γιατί είδα ότι κάνεις φορμάτ εύκολα! ;)

Προσωπικά τα 11 τα δουλεύω μερικές μέρες και δεν έχω προβλήματα.

Δεν δουλεύω βέβαια περίεργα/απαιτητικά προγράμματα.

Και να φανταστείς ο επεξεργαστής μου είναι Intel 4ης γενιάς.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.194
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top