Mogami 2354 XLR to XLR απόψεις


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Αποσύρατε τας κατηγορίας κύριοι !
Ικρίωμα σε τρίεδρη γωνία όντως έχει ο τύπος, πικάπ όμως δεν έχει.
Μπορούν να τεθούν και νέες εκ της ΄΄Εισαγγελικής Αρχής΄΄...Η δοκιμή εκτελείται με ηχειακές πηγές οι οποίες δεν εκτείνονται ικανοποιητικά στο κάτω άκρο του ακουστού φάσματος...(εκτός και αν το τετράγωνο έπιπλο δεξιά στη φωτό του Decembered είναι sub του οποίου η θέση δεν θα ενέπνεε πλήρη εμπιστοσύνη περί ομαλής ενσωμάτωσης...)
Πλημμεληματική συμπεριφορά στις πρώτες οκτάβες συνεπάγεται εσφαλμένες εντυπώσεις όχι μόνο ως προς την απόδοση στις χαμηλές,αλλά ως προς την ολική τονική συμπεριφορά στο σύστημα.

Η δε μπουχάρα στο δάπεδο προκαλεί το κοινό αίσθημα περί χρηστών ηθών... :sneaky:
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Ειναι δηλαδή ένας ακόμα παπαρας που λέει το μακρύ του και το κοντό του, και όλα όσα λέει έχουν μηδενική αξία.
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Μπορούν να τεθούν και νέες εκ της ΄΄Εισαγγελικής Αρχής΄΄...Η δοκιμή εκτελείται με ηχειακές πηγές οι οποίες δεν εκτείνονται ικανοποιητικά στο κάτω άκρο του ακουστού φάσματος...(εκτός και αν το τετράγωνο έπιπλο δεξιά στη φωτό του Decembered είναι sub του οποίου η θέση δεν θα ενέπνεε πλήρη εμπιστοσύνη περί ομαλής ενσωμάτωσης...)
Πλημμεληματική συμπεριφορά στις πρώτες οκτάβες συνεπάγεται εσφαλμένες εντυπώσεις όχι μόνο ως προς την απόδοση στις χαμηλές,αλλά ως προς την ολική τονική συμπεριφορά στο σύστημα.
Οντως sub είναι αυτό δεξιά , κάπου το λέει μέσα στο βίντεο.
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Ειναι δηλαδή ένας ακόμα παπαρας που λέει το μακρύ του και το κοντό του, και όλα όσα λέει έχουν μηδενική αξία.
Καλό παιδί είναι. Αυτά τα λές, επειδή τα αποτελέσματά του δείχνουν ότι το Belden είναι καλύτερο και εσυ έχεις Mogami. :) :)
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Καλό παιδί είναι. Αυτά τα λές, επειδή τα αποτελέσματά του δείχνουν ότι το Belden είναι καλύτερο και εσυ έχεις Mogami. :) :)
Μπααααα, ο ίδιος ο Κώστας προτείνει να αγοράζουμε π.χ. το πιο φτηνό belden για τα ηχεία μας. Δεν νομίζω ότι έχει τέτοια κόμπλεξ :p :p :p
 



Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Να τον πειράξεις, αλλά νομίζω ότι θα σε ταπώσει σε χρόνο μηδέν, ακριβώς για τον λόγο που προανέφερα!! :p
Μπα, ξέρει ότι κάνω πλάκα. Βέβαια έχεις δίκιο, ανάλογα τα κέφια του κιόλας :) γιατί βλέπω ότι τον εκνευρίζουν σήμερα.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
παρε οτι καλωδιο σου ρθει στο κεφαλι ... αλλα το να το (πολυ)συζητας (ή ακομα και να σε απασχολει)...εκει εντοπιζω οτι ξεκιναει να γινεται προβληματικο.. οποτε παρε οτι θελεις παλιατζη χαλι-φαιτζηηη....απο ενα στερεοοοοο που δε ζειιιιι....?! 🐒
 


Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
παρε οτι καλωδιο σου ρθει στο κεφαλι ... αλλα το να το (πολυ)συζητας (ή ακομα και να σε απασχολει)...εκει εντοπιζω οτι ξεκιναει να γινεται προβληματικο.. οποτε παρε οτι θελεις παλιατζη χαλι-φαιτζηηη....απο ενα στερεοοοοο που δε ζειιιιι....?! 🐒
Αυτά που λές ισχύουν και για τα μικρόφωνα στα στούντιο ?
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
μικρόφωνα στα στούντιο ?
οχι τα μικροφωνα εχουν συγκεκριμενη αποστολη το καθενα (ή ο συνδιασμος τους)... ειναι εργαλεια στο τουλμποκς του ηχο(γ)λυπτη... :)
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Με τα μικρόφωνα στα στούντιο ασχολούνται πάρα πολύ και καλά κάνουν καθώς καθορζιουν σημαντικά το αποτέλεσμα.

Με τα καλώδια δε δικαιολογείται να ασχολούνται.

Οσοι, στο σπίτι, έχουν ενα δικαναλο σύστημα χωρίς dsp κλπ δεν έχουν άλλη επιλογή απο το να προσπαθούν να φέρουν λίγο τον ήχο με καλώδια. Τhat's all, no biggie. Έτσι να λένε ότι έχουν κάποιον έλεγχο, αφου τους έχει αφαιρεθεί.
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Με τα μικρόφωνα στα στούντιο ασχολούνται πάρα πολύ και καλά κάνουν καθώς καθορζιουν σημαντικά το αποτέλεσμα.
την αρχικη ηχογραφιση, την πρωτη υλη που θα πειραξουν μετα (γνωμη μου)...καθως μπορεις να "φερεις" καποιο μικροφωνο εκει που θες...μεσω software...παλαιοτερα που ο εξοπλισμος δεν ηταν διαθεσιμος ειναι πιο πιθανο... :)
8-)
καλωδια, ειμαι της θεσης οτι δεν παιζουν ρολο...ακομα και να επαιζαν... δεν αξιζει να ασχολειται καποιος ... και αυτο για το οποιοδηποτε μερος της αλυσιδας του χαλι φαι...πικαπ το θες? τα εχεις? παρτο...λαμπα τη θες ...παρ΄τη...και μην κσανασχοληθεις ...του πουτ ιτ ιν αδερ γουορντζ -σε τρωνε? -ξυστα!!!:boast:
 
Last edited:

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
την αρχικη ηχογραφιση, την πρωτη υλη που θα πειραξουν μετα (γνωμη μου)...μπορεις να φερεις καποιο μικροφωνο εκει που θες...μεσω software...παλαιοτερα που ο εξοπλισμος δεν ηταν διαθεσιμος ειναι πιο πιθανο... :)
8-)
καλωδια, ειμαι της θεσης οτι δεν παιζουν ρολο...ακομα και να επαιζαν... δεν αξιζει να ασχολειται καποιος ... και αυτο για το οποιοδηποτε μερος της αλυσιδας του χαλι φαι...πικαπ το θες? τα εχεις? παρτο...λαμπα τη θες ...παρ΄τη...και μην κσανασχοληθεις ... σε τρωνε? ξυστα!!!:boast:
++την αρχικη ηχογραφιση, την πρωτη υλη που θα πειραξουν μετα (γνωμη μου)...μπορεις να φερεις καποιο μικροφωνο εκει που θες...μεσω software...παλαιοτερα που ο εξοπλισμος δεν ηταν διαθεσιμος ειναι πιο πιθανο++

Έτσι είναι και έτσι κάνουν . Η ηχογράφηση παίζει μεγάλο ρόλο. Εαν όλες ήταν κάπως καλές ... δε θα χρειάζονταν να μιλάμε εδώ, ούτε για καλώδια και ίσως και πολλά αλλά πράγματα.
 
Last edited:


Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513

εμενανε μου αρεσουν οι σουανζ...χου γκιβζ α Dac ...αμπαουτ κουολιτι....χοχοχοοχ...
Οι Swans είναι γνωστοί φεμινιστές.

The male swan is called the Cob. He typically weighs more and looks slightly larger than the female (the Pen), although it is often difficult to tell the male and female apart. The female swan will incubate the eggs and both parents will take care of the young once they are hatched.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Καλό παιδί είναι. Αυτά τα λές, επειδή τα αποτελέσματά του δείχνουν ότι το Belden είναι καλύτερο και εσυ έχεις Mogami. :) :)
Καλό παιδί ήταν και το άλλο, μέχρι που την έσφαξε, την έκανε κομμάτια και την είχε στο ψυγείο 3 χρόνια, δίπλα στο ξυνισμενο γάλα.
Το καλύτερο παιδί, ποτέ δεν είχε δώσει δικαιώματα.

😜🤣😂😊😁😅

Τώρα τα μπελντεν είναι για πολλά βαρύ μάγκες, δε κάνουν για όλους, ενώ μογκαμακι παίρνει κι η κουτσή Μαρία, και κουνηστός να είσαι, να την κουνάς την αχλαδιά ρε παιδί μου, μια χαρά σου κάνει το μογκαμακι.

Για μπελντεν θέλει να έχεις μουστάκι καταρχάς.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top