Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου







Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
thva: Απο τον Σεπτεμβριο του 2022 ΝΕΟΣ κυκλος μαθηματων ;)
θεμα πρωτον: η Βυζαντινη Μουσικη συνεχεια της αρχαιας Μουσικης μας απο το 400 μεχρι το 1000μ.χ και του υστερου Μεσαιωνα 1000 εως 1450 μ.χ περιπου ;)
θεμα δευτερο: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ πολυφωνια Παλεστρινα και Μαστορες 1450 εως σημερης ολες μουσικες ΜΠΑΡΟΚ ΡΟΚΟΚΟ ΚΛΑΣΙΚΗ, ΡΟΜΑΝΤΙΚΗ 1850 1900 αν και δεν μου αρεσει ο ορος
Ολα αυτα με παραλληλη αναλυση τι γινεται στην Ελληνικη Μουσικη αυτη την τεραστια χρονικη περιοδο;)
Λες να του βαζω δυσκολα;;;;;:drinks:
Δεν πας να δείς αν έρχομαι?
Chuck Mangione. Μόνο. :biggrin:

@Decembered Απο Γερμανικό industrial άκουγα Wumpscut, Sopor Aeternus & the Ensemble of Shadows και Diary of Dreams. Περνάω την τάξη; :)
Λάθος.
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.261
Reaction score
13.148
να βαλω ενα υπεροχο μουσικον τεμαχιον για μια Διαμαντο η Διαμαντια θκια μας εκ Πελοποννησου, απ τα Λαγγαδια Γορτυνιας :drinks:
 






Μηνύματα
12.374
Reaction score
14.583
Καλά είσαι ένας .... μην πω χα χα (δάσκαλος). :)

Ευχαριστώ τόπιασα το υπονοούμενο :) Να δω ο αγαπημένος σου Δεκέμβριος εαν το έπιασε χα χα (κάνω ζήλειες τώρα). Ε, τι να κάνουμε εμείς ασχοληθήκαμε με άλλα χα χα.

Υ.Γ: Το χρησιμοποίησε και εδω 2.22 λεπτό (λαμπάτα παιδί μου μηχανήματα, όχι λαλά).

...δεν ειναι και dead ebryonic shells, απο Sepultura... :smoke:
Αχ νιατα...
Να μην πιάνουν στο στόμα τους τα εργαστήρια :D. Ακούς εκεί ? (κατά τα άλλα καλοί στίχοι και μουσική).

Ήταν και προφητικοί χα χα. Να το ποστάρεις στο νήμα ή "θρησκεία" ή "Covid" να ξεσηκωθεί θύελλα αντιδράσεων χα χα. Βέβαια αυτοί όλοι οι μεταλάδες γενικά πως να μην βγούν προφητικοί. Τόσα πολλά που λένε για αυτά τα θέματα , κάτι θα βγεί, δε γίνεται.
 
Last edited:

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.261
Reaction score
13.148
k. Μαρκου η 9η του Αντωνη του Μπρουκνερ
Αυστριακος συνθετης του δευτερου μισου του 19ου Αιωνα
Βεβαια η συμφωνια ανηκει στο δευτερο κυκλο μαθηματων
Εσεις ομως θα την ακουτε απο τωρα για την εμπεδωσετε να ειστε ετοιμος οταν σας εξετασω τον
Σεπτεμβριο :drinks:
 

Μηνύματα
12.374
Reaction score
14.583
k. Μαρκου η 9η του Αντωνη του Μπρουκνερ
Αυστριακος συνθετης του δευτερου μισου του 19ου Αιωνα
Βεβαια η συμφωνια ανηκει στο δευτερο κυκλο μαθηματων
Εσεις ομως θα την ακουτε απο τωρα για την εμπεδωσετε να ειστε ετοιμος οταν σας εξετασω τον
Σεπτεμβριο :drinks:
Κατευθείαν στα βαθιά ? χα χα. Ξεκίνα τουλαχιστον απο Μέντελσσον.
Τον Μπρουκνερ αργούν να τον εκτιμήσουν (στα γεράματα) και αυτοί που ακούνε κλασική. Για μένα ο καλλίτερος.
 


Μηνύματα
12.374
Reaction score
14.583
Ναι αλλά όλοι προτιμούν αυτον τον μεταλοφρίκουλαπανκιο τον Βάγκνερ χα χα.

Τι πλάκα έχουμε χα χα. Να μπεί και ο Δεκέμβριος, να δει το συνθεζαιζερ του Messiaen να γίνει χαμός χα χα.

Πάω να κάνω καφέ. Τώρα ξύπνησα το τεμπελόσκυλο.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.222
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top