Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου







Μηνύματα
27.074
Reaction score
25.005
thva: Απο τον Σεπτεμβριο του 2022 ΝΕΟΣ κυκλος μαθηματων ;)
θεμα πρωτον: η Βυζαντινη Μουσικη συνεχεια της αρχαιας Μουσικης μας απο το 400 μεχρι το 1000μ.χ και του υστερου Μεσαιωνα 1000 εως 1450 μ.χ περιπου ;)
θεμα δευτερο: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ πολυφωνια Παλεστρινα και Μαστορες 1450 εως σημερης ολες μουσικες ΜΠΑΡΟΚ ΡΟΚΟΚΟ ΚΛΑΣΙΚΗ, ΡΟΜΑΝΤΙΚΗ 1850 1900 αν και δεν μου αρεσει ο ορος
Ολα αυτα με παραλληλη αναλυση τι γινεται στην Ελληνικη Μουσικη αυτη την τεραστια χρονικη περιοδο;)
Λες να του βαζω δυσκολα;;;;;:drinks:
Δεν πας να δείς αν έρχομαι?
Chuck Mangione. Μόνο. :biggrin:

@Decembered Απο Γερμανικό industrial άκουγα Wumpscut, Sopor Aeternus & the Ensemble of Shadows και Diary of Dreams. Περνάω την τάξη; :)
Λάθος.
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
να βαλω ενα υπεροχο μουσικον τεμαχιον για μια Διαμαντο η Διαμαντια θκια μας εκ Πελοποννησου, απ τα Λαγγαδια Γορτυνιας :drinks:
 






Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Καλά είσαι ένας .... μην πω χα χα (δάσκαλος). :)

Ευχαριστώ τόπιασα το υπονοούμενο :) Να δω ο αγαπημένος σου Δεκέμβριος εαν το έπιασε χα χα (κάνω ζήλειες τώρα). Ε, τι να κάνουμε εμείς ασχοληθήκαμε με άλλα χα χα.

Υ.Γ: Το χρησιμοποίησε και εδω 2.22 λεπτό (λαμπάτα παιδί μου μηχανήματα, όχι λαλά).

...δεν ειναι και dead ebryonic shells, απο Sepultura... :smoke:
Αχ νιατα...
Να μην πιάνουν στο στόμα τους τα εργαστήρια :D. Ακούς εκεί ? (κατά τα άλλα καλοί στίχοι και μουσική).

Ήταν και προφητικοί χα χα. Να το ποστάρεις στο νήμα ή "θρησκεία" ή "Covid" να ξεσηκωθεί θύελλα αντιδράσεων χα χα. Βέβαια αυτοί όλοι οι μεταλάδες γενικά πως να μην βγούν προφητικοί. Τόσα πολλά που λένε για αυτά τα θέματα , κάτι θα βγεί, δε γίνεται.
 
Last edited:

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
k. Μαρκου η 9η του Αντωνη του Μπρουκνερ
Αυστριακος συνθετης του δευτερου μισου του 19ου Αιωνα
Βεβαια η συμφωνια ανηκει στο δευτερο κυκλο μαθηματων
Εσεις ομως θα την ακουτε απο τωρα για την εμπεδωσετε να ειστε ετοιμος οταν σας εξετασω τον
Σεπτεμβριο :drinks:
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
k. Μαρκου η 9η του Αντωνη του Μπρουκνερ
Αυστριακος συνθετης του δευτερου μισου του 19ου Αιωνα
Βεβαια η συμφωνια ανηκει στο δευτερο κυκλο μαθηματων
Εσεις ομως θα την ακουτε απο τωρα για την εμπεδωσετε να ειστε ετοιμος οταν σας εξετασω τον
Σεπτεμβριο :drinks:
Κατευθείαν στα βαθιά ? χα χα. Ξεκίνα τουλαχιστον απο Μέντελσσον.
Τον Μπρουκνερ αργούν να τον εκτιμήσουν (στα γεράματα) και αυτοί που ακούνε κλασική. Για μένα ο καλλίτερος.
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Ναι αλλά όλοι προτιμούν αυτον τον μεταλοφρίκουλαπανκιο τον Βάγκνερ χα χα.

Τι πλάκα έχουμε χα χα. Να μπεί και ο Δεκέμβριος, να δει το συνθεζαιζερ του Messiaen να γίνει χαμός χα χα.

Πάω να κάνω καφέ. Τώρα ξύπνησα το τεμπελόσκυλο.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.032
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top