Reacher (2022)

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263

reacher.png



Η σειρά βασίζεται στον πρωταγωνιστή των βιβλίων του Lee Child και ανταποκρίνεται στις -σωματικές τουλάχιστον- προδιαγραφές του συγγραφέα για τον ομώνυμο ήρωα. Καμία σχέση με τον Tom Cruise δηλαδή στον ίδιο κινηματογραφικό ρόλο. Ευτυχώς. :biggrin:

Ο πρώτος κύκλος 8 επεισοδίων βασίζεται στο πρώτο βιβλίο του Child, Killing Floor.

Βλέπεται πολύ ευχάριστα
7,5/10
 





Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Μόνο εμένα κούρασε ο Chuck Norris του 2022 ?

Για πείτε..

Δεν έχω καμία επαφή με τα βιβλία, δεν ήξερα τι να περιμένω ακριβώς, είχα πολλές ελπίδες και απογοητεύτηκα..

Βλέπεται αν και κουράζει..
 
Last edited by a moderator:



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
το χω ετοιμασει να το δω, νομιζω θα ναι για μενα και για τον @xfader !
Καταπληκτικό, έφυγε "μονορούφι". Ωραίες ατάκες και καλή περιπέτεια.
2 επεισόδια την Πέμπτη, τα υπόλοιπα 6 την Παρασκευή. Δεν καταλαβαίνεις πότε φεύγει.

Μακάρι να είχε κι άλλα επεισόδια.
Όπως είναι δομημένη η σειρά θα έχουμε ένα βιβλίο ανά κύκλο. Τα 8 επεισόδια είναι ένας καλός αριθμός για να κρατιέται σφιχτή η πλοκή.
 





Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Αν έχει θανάτους (πολλούς) είμαι ΟΚ. Αρκεί να μη συνοδεύονται από πολλές κουβέντες.
Μέχρι το 4ο επεισόδιο είναι πολύ καλό, στο 5ο και 6ο κάπου με κούρασε και τα 2 τελευταία είναι καλά αν και

Η μάχη στο εργοστάσιο ξεπερνά τον Rambo και του ρίχνει σκόνη φουλ.ειδικά τα cgi είναι ένα χάλι.
Θα το καταλάβεις στο τέλος όταν θα κλάψει αυτός κι εσύ από τα γέλια..
Ποσό δύσκολο ήταν να του βάλουν λίγο ορό για δάκρυα?
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Άνετα μέσα στο τοπ 3 των χειρότερων σειρών που έχω δει κι έχω δει πολλές. Πραγματικά είναι δύσκολο να φτιάξεις μία σειρά που να μην έχει τίποτα καλό, τίποτα αξιομνημόνευτο.
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.625
Reaction score
83.101
Άνετα μέσα στο τοπ 3 των χειρότερων σειρών που έχω δει κι έχω δει πολλές. Πραγματικά είναι δύσκολο να φτιάξεις μία σειρά που να μην έχει τίποτα καλό, τίποτα αξιομνημόνευτο.
:biggrin:

Οι απαιτήσεις των θεατών:

273993783_3069261216622058_6782532112968153912_n.jpg
 



Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
:biggrin:

Οι απαιτήσεις των θεατών:

View attachment 240642
Κατανοώ πως κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικά γούστα, προτεραιότητες, αναζητήσεις κτλ αλλά δυσκολεύομαι να καταλάβω πως γίνεται να αρέσει μία τέτοια σειρά. Το δέχομαι όμως.


Θα μπορούσα να προτείνω κι άλλες 2-3 άθλιες, κατά την άποψή μου, σειρές ώστε να βοηθήσω το κοινό του φόρουμ να έχει επιλογές χεχε.

Να πάρτε δύο: 1) The Lost Symbol 2) Treadstone Κατάλαβαν και οι ίδιοι τι μαλακίες έφτιαξαν και ακύρωσαν αμφότερα τα προγράμματα μετά την πρώτη σεζόν.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.052
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top