Formula 1 (2022)

gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
μείζων παράγων κινδύνου η ηλικία:(
Έχει ανάγκη τη συμπάθεια του κοσμου;
Και το λέω αυτό χωρίς να είμαι φαν του;)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.536
Sorry, αλλά μεταξύ του τι λέει ένας 76χρονος πρώην μπλα μπλα μπλα (έξω από τον χορό..) και τι ένας 7 φορές παγκόσμιος.....εεε όπως λέει και το ανέκδοτο...όλη έχουν από μία...άποψη..
Το αν "κλαίγεται" ο Lewis , το απέδειξε πέρυσι με το σικέ πρωτάθλημα....άλλος ακομα θα έκλαιγε...
Δηλαδή θες να μου πεις ότι ο Hamilton δεν είναι ναρκισσιστής και drama queen; :biggrin:
Κι εγώ με τη Mercedes (και τον Lewis) ήμουν πέρσι, αλλά όσο ο Hamilton θέλει να είναι στο επίκεντρο με ακιτιβισμό και καραγκιοζιλίκια, τα κωμικά σχόλια θα πολλαπλασιάζονται.

Τον Verstappen τον αντιπαθούσα ανέκαθεν. Όταν όμως αρνήθηκε να γονατίσει στην BLM προσταγή του Lewis, έγινε στιγμιαία κολλητάρι! 8-)
 


Μηνύματα
251
Reaction score
133
Ο,τι και να λέτε για μένα ο Verstappen μέχρι να πάρει το επόμενο πρωτάθλημα είναι ο πρωταθλητής της ντροπής. Τώρα όταν ο επτακης μιλάει στα σοσοαλ και γενικώς ασχολείται και με κάτι άλλο εκτός από να τρέχει στη φ1, ε τι να πω ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.536
Τώρα όταν ο επτακης μιλάει στα σοσοαλ και γενικώς ασχολείται και με κάτι άλλο εκτός από να τρέχει στη φ1, ε τι να πω ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο...
Μα αυτό λέμε. Ότι πλέον ασχολείται μόνο με "το κάτι άλλο" και όταν αναφέρεται στη F1 μόνο επικρίσεις κάνει.

Μην το πηγαίνουμε αμέσως σε VS. Δεν γουστάρω οπαδιλίκια γι' αυτό και μου τη δίνει το ποδόσφαιρο. Εδώ μιλάμε για τον Hamilton. Το περσινό πρωτάθλημα και ο Verstappen δεν έχουν σχέση με το πόσο attention whore είναι.
 

Μηνύματα
251
Reaction score
133
Ακριβώς και γω σταμάτησα να ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Αλλα δε μπορώ να θεωρώ κάτι μεμπτό επειδή ο Hamilton θέλει να βλέπει τον εαυτό του ως ακτιβιστή, vegan η δε ξέρω τι άλλο. Δηλ ένας οδηγός f1 τι πρέπει να είναι μόνο "σκάσε και οδηγά"?
 

Μηνύματα
593
Reaction score
558
Ο,τι και να λέτε για μένα ο Verstappen μέχρι να πάρει το επόμενο πρωτάθλημα είναι ο πρωταθλητής της ντροπής. Τώρα όταν ο επτακης μιλάει στα σοσοαλ και γενικώς ασχολείται και με κάτι άλλο εκτός από να τρέχει στη φ1, ε τι να πω ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο...
Ο Max αυτή την στιγμή είναι ο καλύτερος μαζί με Alonso, θα πάει το αυτοκίνητο ένα βήμα πιο πέρα από τους υπόλοιπους, έχει εγωισμό και το παλεύει. Μόνο πρωταθλητή της ντροπής δεν τον βλέπω .Και θα το πάρει και φέτος.
 

Μηνύματα
251
Reaction score
133
Ο Max αυτή την στιγμή είναι ο καλύτερος μαζί με Alonso, θα πάει το αυτοκίνητο ένα βήμα πιο πέρα από τους υπόλοιπους, έχει εγωισμό και το παλεύει. Μόνο πρωταθλητή της ντροπής δεν τον βλέπω .Και θα το πάρει και φέτος.
Συμφωνω αλλά ξέχασες το Russell. Ο Verstappen είναι όντως φοβερός οδηγός αλλά έτσι όπως το πήρε πέρσι δεν το άξιζε τι να κάνουμε.
 

Μηνύματα
593
Reaction score
558
Συμφωνω αλλά ξέχασες το Russell. Ο Verstappen είναι όντως φοβερός οδηγός αλλά έτσι όπως το πήρε πέρσι δεν το άξιζε τι να κάνουμε.
Έπρεπε να δώσουν θέαμα στον κόσμο έστω για ένα δύο γύρος, τέτοιο φινάλε είχε χρόνια να γίνει, όλοι όρθιοι. Η Mercedes αυτοκτόνησε που δεν άλλαξε λάστιχα λίγο ποιο νωρίς, και το πήγε σερί.
 

Μηνύματα
251
Reaction score
133
Έπρεπε να δώσουν θέαμα στον κόσμο έστω για ένα δύο γύρος, τέτοιο φινάλε είχε χρόνια να γίνει, όλοι όρθιοι. Η Mercedes αυτοκτόνησε που δεν άλλαξε λάστιχα λίγο ποιο νωρίς, και το πήγε σερί.
Φίλε μου δεν γινόταν η mercedes να άλλαζε λάστιχα γιατί θα έχανε πάλι τη θέση. Όσον και αν σου φαίνεται παράξενο η red bull ως δεύτερη σε αυτή τη στιγμή του αγώνα ήταν σε πλεοκτικοτερη θέση. ΜΕΤΑ γ@μηθηκε η διαδικασία. Τώρα αν ξανά προσφέρουν θέαμα με αυτό τον τρόπο, άσε θα τη βγάζω με ποδόσφαιρο στο τέλος .
 

Μηνύματα
593
Reaction score
558
Φίλε μου δεν γινόταν η mercedes να άλλαζε λάστιχα γιατί θα έχανε πάλι τη θέση. Όσον και αν σου φαίνεται παράξενο η red bull ως δεύτερη σε αυτή τη στιγμή του αγώνα ήταν σε πλεοκτικοτερη θέση. ΜΕΤΑ γ@μηθηκε η διαδικασία. Τώρα αν ξανά προσφέρουν θέαμα με αυτό τον τρόπο, άσε θα τη βγάζω με ποδόσφαιρο στο τέλος .
Και στο ποδόσφαιρο τα ίδια είναι, και χειρότερα.
Και στο ποδόσφαιρο τα ίδια είναι, και χειρότερα.
Και στο ποδόσφαιρο τα ίδια είναι, και χειρότερα.
Τα στραβά μάτια πάντα θα υπάρχουν σε αγώνες με πολλές ομάδες και πολλά άτομα .
 
Last edited:

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.930
Reaction score
41.198
Attention whore ο Lewis, λέει, που όλος ο κόσμος ασχολειται μαζί του και τρελαίνονται που ασχολούνται μαζί του αυτοί που ασχολούνται μαζί του.
Βρε σεις, την παλεύετε καθόλου;

Screenshot 2022-06-15 at 20.12.17.png
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.536
Ακριβώς και γω σταμάτησα να ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Αλλα δε μπορώ να θεωρώ κάτι μεμπτό επειδή ο Hamilton θέλει να βλέπει τον εαυτό του ως ακτιβιστή, vegan η δε ξέρω τι άλλο. Δηλ ένας οδηγός f1 τι πρέπει να είναι μόνο "σκάσε και οδηγά"?
Attention whore ο Lewis, λέει, που όλος ο κόσμος ασχολειται μαζί του και τρελαίνονται που ασχολούνται μαζί του αυτοί που ασχολούνται μαζί του.
Βρε σεις, την παλεύετε καθόλου;
Απαντώ και στους δύο.

Αδιάφορες μου είναι οι προτιμήσεις του κάθε οδηγού όσο δεν τις προμοτάρει λόγω της θέσης του.
Το attention whore δεν πάει στον οδηγό Lewis που αγαπώ και σέβομαι αφού όλα τα μετράω εκ του αποτελέσματος. Και σύμφωνα με τα στατιστικά σωστά και δικαίως ασχολήθηκε τόσος κόσμος με το πρόσωπό του.

Θέλει όμως να τραβάει το ενδιαφέρον για θέματα άσχετα με την οδήγηση που. Κι επειδή εκεί μπαίνουν και κοινωνικοπολιτικοί παράγοντες, η συζήτηση ξεφεύγει από το αγωνιστικό κομμάτι. Έλα όμως που θέλει να επεμβαίνεi και στa διοικητικά της F1. Να λέει, για παράδειγμα, την προηγούμενη του αγώνα στη Σαουδική Αραβία ότι αν μπορούσε θα απέκλειε τη χώρα αυτή (και τις άλλες Αραβικές) από τη F1 γιατί δεν σέβεται τα ανθρώπινα δικαιώματα όπως η Δύση. Όταν όμως τσεπώνει τα 100άδες εκατομμύρια δεν ψάχνει ποιο ποσοστό προέρχεται από αυτούς τους "κακούς".

Ακολουθώ την F1 από την εποχή που μεσουρανούσε ο Niki Lauda. Έχω ασχοληθεί με τα περισσότερα μεγάλα ονόματα του χώρου. Ποτέ ξανά δεν υπήρξε οδηγός που να μιλάει στις συνεντεύξεις περισσότερο για τις αλλαγές που θέλει να γίνουν στον κόσμο παρά για την F1.

Και ναι, θέλω να ξαναβρεί τον εαυτό του, να βελτιώσουν το φετινό μονοθέσιο και να διεκδικήσει πρώτες θέσεις. :)
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.930
Reaction score
41.198
Αν δεν μιλήσει ο Lewis και κάθε Lewis για αυτά ποιος θα μιλήσει; ο ταξιτζής στο μοναστηράκι;
Δεν εξετάζω αν συμφωνώ ή όχι με αυτά που λέει αλλά σαφώς και έχει άποψη και θα την προβάλει σε αναλογία με το "μέγεθος" της φωνής του ο κάθε άνθρωπος, από τον ταξιτζή μέχρι τον Lewis. Αλλιώς να το κλείσουμε και εδώ μέσα το μαγαζί που καθόμαστε και λέμε πίσω από τα πληκτρολόγια τις αποψάρες μας (για τον κόσμο και τις απόψεις των άλλων) και να ασχολούμαστε μόνο με τις δουλειές μας.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.536
Αν δεν μιλήσει ο Lewis και κάθε Lewis για αυτά ποιος θα μιλήσει; ο ταξιτζής στο μοναστηράκι;
Δεν εξετάζω αν συμφωνώ ή όχι με αυτά που λέει αλλά σαφώς και έχει άποψη και θα την προβάλει σε αναλογία με το "μέγεθος" της φωνής του ο κάθε άνθρωπος, από τον ταξιτζή μέχρι τον Lewis. Αλλιώς να το κλείσουμε και εδώ μέσα το μαγαζί που καθόμαστε και λέμε πίσω από τα πληκτρολόγια τις αποψάρες μας (για τον κόσμο και τις απόψεις των άλλων) και να ασχολούμαστε μόνο με τις δουλειές μας.
Μα δεν διαφωνώ πουθενά με αυτά που λες. Ούτε γράφω για τον Hamilton επειδή διαφωνώ (το ξέρεις εσύ καλύτερα ότι διαφωνώ) με όλα αυτά που λέει. Ούτε το περιορίζω στην F1.

Έχει καταντήσει αηδία να γίνεται ντόρος με το τι πρεσβεύει ο κάθε διάσημος πέρα από το αντικείμενο που του έφερε τη διασημότητα. Είτε είναι αθλητής, είτε ηθοποιός, είτε τραγουδιστής πρέπει SONY και καλά να μιλήσει και πολιτικά.
Εμείς μόνοι μας τα λέμε μόνοι μας τα διαβάζουμε. Αυτοί "εκεί έξω" ακούγονται ακόμα κι αν δεν θες να τους ακούσεις.
 

Μηνύματα
251
Reaction score
133
Μα δεν διαφωνώ πουθενά με αυτά που λες. Ούτε γράφω για τον Hamilton επειδή διαφωνώ (το ξέρεις εσύ καλύτερα ότι διαφωνώ) με όλα αυτά που λέει. Ούτε το περιορίζω στην F1.

Έχει καταντήσει αηδία να γίνεται ντόρος με το τι πρεσβεύει ο κάθε διάσημος πέρα από το αντικείμενο που του έφερε τη διασημότητα. Είτε είναι αθλητής, είτε ηθοποιός, είτε τραγουδιστής πρέπει SONY και καλά να μιλήσει και πολιτικά.
Εμείς μόνοι μας τα λέμε μόνοι μας τα διαβάζουμε. Αυτοί "εκεί έξω" ακούγονται ακόμα κι αν δεν θες να τους ακούσεις.
κοίτα είτε σ΄ αρέσει είτε δεν σου αρέσει όλοι έχουν απο μια άποψη για το κάθε τι. Απλά των επωνύμων τη βλέπεις παντού, των άσημων πουθενά υπάρχει μόνο στο μικρόκοσμο του καθενός. Τώρα αν ξενερώνεις με τις μ@λακίες του καθενός απλά μην ασχολείσαι.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.536
κοίτα είτε σ΄ αρέσει είτε δεν σου αρέσει όλοι έχουν απο μια άποψη για το κάθε τι. Απλά των επωνύμων τη βλέπεις παντού, των άσημων πουθενά υπάρχει μόνο στο μικρόκοσμο του καθενός. Τώρα αν ξενερώνεις με τις μ@λακίες του καθενός απλά μην ασχολείσαι.
Απευθυνόμουν περισσότερο στη melina που είμαστε φίλοι και καταλαβαινόμαστε εύκολα.

Μην ανησυχείς δεν ξενερώνω, πάντα το γυρίζω στην πλάκα. Η οποία κι αυτή κάποιες φορές ενοχλεί.



Για να γυρίσουμε στα αγωνιστικά, ο Lewis θα τρέξει τελικά στον Καναδά αυτό το ΠΣΚ. Έκανε βελονισμό και φυσικοθεραπεία και η πλάτη έφτιαξε. :)
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
Επειδή η κουβέντα ξεκίνησε από το porpoising και κατα πόσο ηταν θεατρική η έξοδος του Χαμιλτον ή οχι από το μονοθέσιο,καταλήξαμε;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.536
Επειδή η κουβέντα ξεκίνησε από το porpoising και κατα πόσο ηταν θεατρική η έξοδος του Χαμιλτον ή οχι από το μονοθέσιο,καταλήξαμε;
Μιας και το ανέφερες, έχω στείλει email στην ERT F1 για το porpoising. Το λένε συνεχώς πορπόιζινγκ και μου σηκώνεται η ...τρίχα. :biggrin:

Η επίσημη προφορά στα Αγγλικά και Αμερικανικά είναι πόρπεσιν ( ( pɔrpəs-in). Μόνο οι Σκωτζέζοι και λίγοι βόρειοι Βρετανοί το λένε πορπόισιν αλλά θεωρείται τοπική διάλεκτος.

Όσο για την καταπόνηση από τον δελφινισμό (χαχαχα) είναι πράγματι υπερβολική και έχει προσθέσει ένα έξτρα άγχος (και πόνο) στους οδηγούς. Είναι απαράδεκτο να βλέπουμε τα μονοθέσια που συγκεντρώνουν όλες τις τελευταίες τεχνολογίες να χοροπηδάνε σαν κρι-κρι.
 

Μηνύματα
251
Reaction score
133


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.684
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top