Formula 1 (2022)

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.305
Reaction score
93.819





xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.735
Reaction score
83.505
Το "έχω βαρέσει μπιέλα" στον πιο ταιριαστό χώρο.

Αν βέβαια το δούμε πιο πονηρά, μπορεί να θέλει να προωθήσει το άλλο όνομα μέχρι να αποσυρθεί από την F1, για την εμπορική εκμετάλλευση του brand του. Είναι γνωστή η κόντρα του με την εταιρεία ρολογιών Hamilton ως προς τη χρήση της ονομασίας στα ρολόγια που ήθελε να λανσάρει.




«Είμαι πολύ περήφανος για το όνομα της οικογένειάς μου: Το Hamilton», ανέφερε χαρακτηριστικά ο θρύλος της κορωνίδας του μηχανοκίνητου αθλητισμού, προτού συμπληρώσει τα εξής: «Στην πραγματικότητα, μάλλον κανείς από εσάς δεν γνωρίζει το επίθετο της μητέρας μου: Larbalestier. Και είμαι έτοιμος να χρησιμοποιήσω αυτό το επώνυμο».
Πρόκειται για μια γενναία απόφαση από τον Βρετανό οδηγό της Formula 1, ο οποίος έσπευσε να την αιτιολογήσει: «Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που όταν οι άνθρωποι παντρεύονται, η γυναίκα χάνει το όνομά της. Θέλω, πραγματικά, το όνομά της (σ.σ. της μητέρας μου) να συνεχίζει μαζί με το όνομα Hamilton».
 





Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.128
Reaction score
18.911
ΒΑΛΑΝΕ ΛΙΓΟ ΜΑΥΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ.... :party: :party: :party:
Ναι, ναι..
''Βαρύνανε'' το χρώμα για να κρατάει τ' αμάξ' στις στροφές.. :biggrin:
Άντε να δούμε και καμιιά μάχη με τους Red μέσα στα πράγματα φέτος..
Οι Μερσέντα τι πειράματα κάνει και έχει τέτοια απόδοση?
Τους φοβάμαι αυτούς, κάτι διαστημικό πάνε να φτιάξουν πάλι.. :unsure:
 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.903
Reaction score
12.536
Υπάρχει και η Formula E για όσους δεν αντέχουν το θόρυβο.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.915
Reaction score
41.175
Πέρα από την πλάκα όσοι ασχολείστε σοβαρά έχετε ακούσει κάτι για το άμεσο μέλλον;
Θυμάμαι παλιά, πολύ παλιά, ήταν κοινή πεποίθηση ότι οι αγώνες ταχύτητας ή αντοχής ήταν ένα πεδίο ανταγωνισμού τεχνολογιών που μετά από την επιτυχή τους πορεία στους αγώνες περνούν στην παραγωγή των καθημερινών μας αυτοκινήτων. Δεν γνωρίζω με συγκεκριμένα στοιχεία να πω σε τι βαθμό εκπληρώθηκε αυτή η προσδοκία. Σαφώς όμως σήμερα που είναι ορατή πλέον η μετάβαση στα ηλεκτρικά δεν θα έπρεπε και τα αγωνιστικά να περάσουν στο επόμενο στάδιο εξέλιξης, αν όχι να προπορευτούν, ώστε να έχει και κάποιο τεχνολογικό νόημα ο ανταγωνισμός τους;
 


TGD

Μηνύματα
7.181
Reaction score
7.210
Αν θέλεις ηλεκτρικά, υπάρχει και η Formula E, οπου οι μάχες είναι κυριολεκτικά ρόδα με ρόδα.

Όσο για το χρώμα, φταίνε τα φώτα της πίστας. Και πέρυσι το ίδιο ήταν.
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.915
Reaction score
41.175
Πως ακριβώς ορίζετε τη σοβαρή ενασχόληση με τη formula 1;;;;
Να παρακολουθεί κάποιος πρωτογενώς την εξέλιξη του αθλήματος, των ομάδων και των τεχνολογιών και όχι μαθαίνοντας τα νέα από το αβουσάϊτ.
 

Μηνύματα
195
Reaction score
159
Να παρακολουθεί κάποιος πρωτογενώς την εξέλιξη του αθλήματος, των ομάδων και των τεχνολογιών και όχι μαθαίνοντας τα νέα από το αβουσάϊτ.
Ok. Από την άλλη όμως, «σοβαρά» θεωρώ ότι ασχολούνται και οι υπόλοιποι ευγενείς “φίλαθλοι” οι οποίοι αγαπούν το άθλημα και τις όποιες συγκινήσεις προσφέρει. Αυτοί που δεν χάνουν Grand Prix, αυτοί που παθιάζονται με τη διαχείριση των στατιστικών δεδομένων που άφθονα προσφέρει το άθλημα κλπ!
Υπάρχουν επίσης άλλα sites F1 dedicated.. δε μαθαίνουν όλοι τα νέα από το av site.

Υποκειμενική λοιπόν η έννοια της «σοβαρής» ενασχόλησης.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.128
Reaction score
18.911
Όσο για το χρώμα, φταίνε τα φώτα της πίστας. Και πέρυσι το ίδιο ήταν.
Από πριν το ''χάλασαν'' ναι.. :rolleyes:
Νομίζω πως του ''έδωσαν'' λίγο ακόμα σάπιο μήλο φέτος, ίσως να κάνω λάθος..
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.867.007
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top