Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Κε Χρήστο, το όμποε μετά το 1939 δίνει ένα pitch 440 Hz. Στην μπαρόκ εποχή δίνανε 415, στην εποχή Μότσαρτ 420 και μέχρι τα τέλη 19ου αιώνα 432 hz. Τα αυθεντικά όργανα εποχής, ακόμη τιουνάρουν (όταν υπάρχουν στην ορχήστρα) στα 415 hz.

Παρακαλώ να μπεί στις εξετάσεις αυτό (νά έχει και ένα δύσκολο θέμα), για να κοπεί κόσμος . Δεν μπορεί να πάρουμε όλοι τον ίδιο βαθμό. :D :D Εγω είμαι καλός μαθητής , διαβάζω πυρετωδώς, ενω αυτός ο Μάρκου κάνει βόλτες με την μηχανή και με γκόμενες. :D

Αυτός ο DJ με τα ηλεκτρονικά τα τράνς, τα EDM, ο wnet 😍 θα σου πεί ότι το μειώνουν με πρόγραμμα για να προκαλέσουν μια ζέν αναλογική αισθηση στο κοινό, που έχουν καταπιεί και χαπάκια μάλλον εκεί στις συναυλίες που μας ποστάρει χα χα, αλλά πες του ότι αφήνουν το τέμπο ίδιο και η μουσική γίνετα σκ@τά. :D
Ετσι ετσι , αλήτης με τα μηχανάκια και τις γκόμενες τις ελαφρόμυαλες.
Ολο σούζες για να παίρνει μάτι ο κόσμος.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Είπα να ρίξω μια ματιά σε φωτό απο στερεοφίλ.

Συγγνώμη, τι σχεδιασμός ηχείου είναι αυτός ? :D

 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Κε Χρήστο, το όμποε μετά το 1939 δίνει ένα pitch 440 Hz. Στην μπαρόκ εποχή δίνανε 415, στην εποχή Μότσαρτ 420 και μέχρι τα τέλη 19ου αιώνα 432 hz. Τα αυθεντικά όργανα εποχής, ακόμη τιουνάρουν (όταν υπάρχουν στην ορχήστρα) στα 415 hz.
432Hz
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Όλα τα ξέρεις , βλέπω χα χα.

Κοίτα στην EDM με dsp το κάνουν άνετα 432 αλλά δεν μειώνουν το τέμπο. Στην EDM την γλυτώνεις αλλά σε άλλο οποιοδήποτε είδος μουσικής , ίδιως ακουστικής, εαν δεν μειώσεις παράλληλα και το τέμπο , το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό.

Πιο χαλαρό το 432, όντως σε αυτό που πόσταρες. Το καταλαβαίνεις ?
Όλα τα ξέρεις , βλέπω χα χα.

Κοίτα στην EDM με dsp το κάνουν άνετα 432 αλλά δεν μειώνουν το τέμπο. Στην EDM την γλυτώνεις αλλά σε άλλο οποιοδήποτε είδος μουσικής , ίδιως ακουστικής, εαν δεν μειώσεις παράλληλα και το τέμπο , το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό.

Πιο χαλαρό το 432, όντως σε αυτό που πόσταρες. Το καταλαβαίνεις ?
Εδιτ : Α, οχι διαβάζω στην περιγραφή ότι δεν είναι μόνο pitch shifting. Μείωσε και την ταχύτητα . Εύγε του (και σου) χα χα που το βρηκες και το πόσταρες.

++ Slowing the track down effects all of the frequencies. If the frequency is 110hz and you slow it down by 1.818% then its cycle will reduce down to 108hz and so on and so forth. There is also no loss of quality here because you are not pitch shifting. There are new frequencies being added across the entire range. New spacing between chords. This is why the track gets louder after you slow it down and why you have to lower the volume first to avoid clipping. ++
 
Last edited:

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Τι να βάλουμε για να ευχαριστήσουμε τον Wnet που μας πόσταρε το 432, αλλά συγχρόνως να υπάρχει και ενα έρεισμα για τον Κο Χρήστο να το ανεχτεί. Το βρήκα. :D

Μισιρλού.


Αντε και αυτό Ρομπερτα Φλάκ (απο εκεί το ξέρω εγω τουλάχιστον χα χα). .


Να βάλουμε και το οριτζινάλ που πολλοί δεν ε΄χουν ακούσει.

 
Last edited:


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.693
Κε Χρήστο, το όμποε μετά το 1939 δίνει ένα pitch 440 Hz. Στην μπαρόκ εποχή δίνανε 415, στην εποχή Μότσαρτ 420 και μέχρι τα τέλη 19ου αιώνα 432 hz. Τα αυθεντικά όργανα εποχής, ακόμη τιουνάρουν (όταν υπάρχουν στην ορχήστρα) στα 415 hz.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Μεγάλε ντετέκτιβ, τι έγινε το αγόρασες ή όχι ακόμη διαβάζεις ? :D
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Μεγάλε ντετέκτιβ, τι έγινε το αγόρασες ή όχι ακόμη διαβάζεις ? :D
Σου έχω και άλλο, που σου ξέφυγε. Εδω στο πόστ 358 λέω : ++ Άντε ας βάλω κάτι να μην λές (τυφλά απο το ράφι, το ακούω τώρα, δίπλα είχα τους The Shivers) ++

Να ξέρεις δεν έχει βγείι βινύλιο των Shivers.


Εχω και άλλα γλαφυρά, που χρησιμοποιώ και εξυπηρετούν σκηνικό πάνω στο οποίο στήνω το χιούμορ μου. Εαν θες στα γράφω και αυτά να μην κάνεις κόπο.
 



Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Γράφε, γράφε τέτοια και εαν κανονικά είναι να βγείς 1. Εσυ 2. ο Wnet 3. και καταιδρωμένος εγώ.

Σε βλέπω τελαυταίο, πίσω και απο εμένα. :D
 






Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Παιδιά κάπου άκουσα ότι έρχεται η ξινή που λέτε στο Ηρώδειο στις 30 Ιουνίου :D Η Κράλ δεν είπαμε ότι είναι η ξινή ή άλλη ?

Σε άλλα νέα της μουσικής στκηνής πέσανε μπουνιές μεταξύ Snik και Light στα MAD. Οι γονείς διαμαρτυρήθηκαν, ενω πήγαν τα παιδία τους να δουν αυτά τα ινδάλματα χα χα.

Δηλώσανε αυτοί οι δύο ότι δεν είναι έκπληξη, παρα μόνο για αυτούς που ζουν στην Εκάλη και δεν ξέρουν τι γίνεται στις φτωχογειτονιές. Εντωμεταξύ αυτά τα δηλώνανε, με βίντεο απο το σπίτι τους που μόλις είχαν ξυπνήσει και ήταν σε κάτι βιλάρες με πισίνα. :D

Τι είναι αυτοί οι τράπερς βρε συ Wnet ? χα χα. Ράπερς με σκατά στίχους ? :D
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Τι είναι αυτοί οι τράπερς βρε συ Wnet ? χα χα. Ράπερς με σκατά στίχους ? :D
crappers :p

οι παραγωγές (το instrumental) ενίοτε είναι καλές αλλά το "τραγούδι" (ο Θεός να το κάνει...) είναι ΓΤΠΚ
και το χειρότερο είναι η θεματολογία των στίχων .... ναρκωτικά, βία, λεφτά ποοτάνες....

"εκπαιδευτικότατο" το παρακάτω χιουμοριστικό βιδεάκι:

 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.121
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top